Palangos mokiniai bėgo už laisvę Mažeikiuose

"Palangos tilto" informacija, 2019-02-26
Peržiūrėta
1233
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau antrus metus iš eilės Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai originaliai pamini Vasario 16-osios dieną. Vienas iš renginių – dalyvavimas bėgimo šventėje Mažeikiuose „Bėgame už laisvę“.
Šiemet bėgimo šventės organizatoriai pasistengė ir į didžiausio Žemaitijos miesto – Mažeikių – Laisvės gatvę sukvietė daugiau nei 1300 bėgikų. Orai taip pat buvo pavasariškai nuostabūs – per visą dangų plieskė saulė ir oro temperatūra šoktelėjo iki +8 laipsnių temperatūros. Nuo mažiausių dalyvių (5-6 metų) ir iki veteranų buvo galima pasivaržyti 400 metrų, 1200 metrų, 3,3 km ir 10 km distancijose.
Prieš prasidedant varžyboms giedojome „Tautišką giesmę“ ir sveikinome Lietuvą su 101-uoju gimtadieniu.
Palangos miesto garbę gynė Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 6a kl. mokinės Simona Markovaitė ir Laura Nemunytė, 6 c kl. Mokiniai Matas Marauskas, Martas Narkus ir Marija Kalis, bei 8a kl. mokinės Indrė Gadliauskaitė ir Vaiva Šalkauskytė. Visi paminėti mokiniai bėgo populiariausią distanciją – 1200 metrų. Sėkmingiausiai iš palangiškių sekėsi S. Markovaitei, kuri trasoje užtruko 5 min. 22 sekundes.
Finišavus kiekvienas bėgimo šventės dalyvis buvo apdovanotas išskirtinio dizaino medaliu, o, kad pamirštų nuovargį, bėgikai buvo pavaišinti gardžia kareiviška grikių koše, atsigaivino kvapnia žolelių arbata.
Mokytojas Egidijus Šalkauskis bėgo 10 kilometrų distanciją ir su pakiliai šventiška nuotaika, audringai palaikomas savo mokinių, sėkmingai kirto finišo liniją.
Prasmingai paminėdami Lietuvos valstybines šventes, jaunojoje kartoje auginame patriotizmo daigelius, bendruomeniškumą ir socialinę brandą.

geografijos mokytojas metodininkas Egidijus ŠALKAUSKIS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palaikydamas Ukrainos kovą už laisvę, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kartu su partneriais – Ukrainiečių kultūros ir švietimo centru „Rodyna“ bei Labdaros ir paramos fondu „Baltijos impresijos“ – kovo 30 d. 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose rengia paramos Ukrainai koncertą „Už taiką ir laisvę!“. Jame KVMT bendruomenė ir prie jos prisijungę žinomi šalies menininkai kviečia muzikos ir...


Spalio 11 d.  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.


Spalio 11-15 dienomis dėl COVID Palangoje izoliuoti 22 mokiniai, penktadienį, spalio 15 dieną, pranešė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Prieš 24 metus su draugu dvi jaunas merginas Palangoje šaltakraujiškai nužudęs ir dėl to mirties bausme (ji vėliau pakeista į įkalinimą iki gyvos galvos) nuteistas panevėžietis Virgilijus Šidagis jau gali ruoštis išėjimui į laisvę – Lietuvos apeliacinis teismas šią savaitę paskelbė, kad 46 metų žudikui įkalinimo įstaigos vartai atsivers...


Sausio 13-ąją minėsime apgintos Lietuvos laisvės trisdešimtmetį. Šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu Bernardinai.lt ir leidykla „Vaga“ kvietė moksleivius dalyvauti eseistikos konkurse „Laisvės vaikai apie laisvę“. Jam savo esė sukūrė ir Palangos senosios gimnazijos IIB...


Palangos mokiniai bėgo už laisvę Mažeikiuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Jau antrus metus iš eilės Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai originaliai pamini Vasario 16-osios dieną. Vienas iš renginių – dalyvavimas bėgimo šventėje Mažeikiuose „Bėgame už laisvę“.


Gegužės 24 dienąPalangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiųjų klasių mokiniai bei tėveliai susirinko į sporto šventę „Mums smagu, kai mes kartu“. Visi kartu – mokytojai, tėveliai ir mokiniai paminėjome Šeimos dieną. Į šventę atvyko Palangos moterų LIONS klubo narės Raimonda Mitkuvienė, Jolita Vaickienė ir Indrė...


„Įvairiaskambės Lietuvos tautų pynėj“ – ir Šventosios mokiniai

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2015 03 12 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi pedagogų Danutės Petkienės, Stasio Baužio, Ingridos Griškėnienės ir Zosės Klapatauskienės, dalyvavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje vykusioje respublikinėje praktinėje mokinių konferencijoje „Įvairiaskambė Lietuva tautų pynėj“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui...


Kėdainiškiai bėgo už blaivybę kurorte

„Palangos tilto“ informacija, 2012 09 10 | Rubrika: Sveikata

Londono lietuvių iniciatyva, pasaulio lietuviai kiekvieno mėnesio pirmąjį penktadienį kviečiami dalyvauti bėgime už blaivybę, kurio tikslas – palaikyti sveikos, blaivios ir sąmoningos lietuvių tautos idėją. Iniciatyva pasiekė ir Palangą – praėjusį penktadienį sveikuolių būrys iš Kėdainių rajono, vadovaujami sveikatos entuziasto ir Dotnuvos sveikuolių klubo pirmininko...


Suolų tuštėjimo metas – svetur išvyko 97 mokiniai

Dalia JURGAITYTĖ, Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 02 | Rubrika: Miestas

Pasak Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Dianos Miltenienės, per 2009-2010 mokslo metus į kitas šalies savivaldybes mokytis išvyko 70, tuo tarpu  į kurorto ugdymo įstaigas atvyko mokytis žymiai mažesnis skaičius – 12 mokinių. Į užsienį emigravo 27 mokiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius