Palangos šauliai dalyvavo iškilmėse Šarkiškių miške

Palangos tiltas, 2018-05-17
Peržiūrėta
1151
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos šauliai dalyvavo iškilmėse Šarkiškių miške

Pakviesti Klaipėdos šaulių, praėjusį sekmadienį lankėmės Klaipėdos r. Veiviržėnų sen. Šarkiškių kaimo miške, kur nelygioje kovoje 1951 m. lapkričio 4 d. žuvo du partizanai – Antanas Kiminius-Laisvūnas ir Petras Toleikis-Šturmas.
Gražiai įamžinta žūties vieta, du kryžiai ir Marijos su kūdikiu skulptūros, pastatyti suoleliai dalyviams, pavėsinė su stalu mišioms laikyti. Miško gilumoje – aikštelė, aplink – bujojantis, brandus spygliuočių miškas. Romantiškoje vietoje, kur krito broliai už mūsų laisvę, jau penktą kartą kasmet organizuojamas iškilmingas atminties renginys.
Už žuvusius partizanus mišias aukojo keturi kunigai. Tai – prelatas, Telšių dekanas Juozas Šiurys, Gargždų bažnyčios dekanas Jonas Paulauskas, Švėkšnos bažnyčios kunigas Saulius Katkus, Gargždų bažnyčios vikaras Donatas Žukauskas, mišiose giedojo Veiviržėnų choristai.
Suvažiavo daug svečių – gausus būrys šaulių, tremtinių iš Klaipėdos, Šilutės, Šilalės, Kretingos ir Palangos, kariai savanoriai, jaunieji šauliukai, keletas Seimo narių iš aplinkinių rajonų, valdžios atstovai, partizanų giminės ir artimieji.
Koncertinę programą atliko jūrų flotilės dūdų orkestras iš Klaipėdos. Miško aidas atkartojo atliekamus malonius romansus.
Apie „Kardo“ apygardos partizanus ir visą lietuvių kovą už nepriklausomybę pasakojo daug pasisakiusiųjų, pabrėžiant, kad šiemet paskelbti partizano vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-mečio metai. Šiai progai paminėti šalyje skirta daug renginių.
Renginį įvairino melodingomis dainomis gitara skambinęs klaipėdietis šaulys Arūnas Birbalas.
Nuaidėjo karių savanorių trys salvės: už A. Ramanauską-Vanagą, už Lietuvos nepriklausomybę, už visus žuvusius kovoje ar tremtyje už laisvę.
Bendravome su savo bendraminčiais, buvome vaišinami kareiviška koše ir arbata. Renginys buvo gražus, palankus buvo ir oras. Džiaugiamės prasminga išvyka.

Adolfas SENDRAUSKAS
Palangos šaulių kuopos vadas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš lapkričio pirmąją, pagal tradiciją, Palangos šauliai aplanko mirusių ir nužudytų patriotų  kapus bei paminklus. 


Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Balandžio 12 d., apie 18.21 val. Palangoje, Ligoninės g., miške, rastas mirusios 1953 m. gimusios moters kūnas. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Rugsėjo 21 d. Palangos Kultūros ir jaunimo centro choras „Jūrų šauliai“, o taip pat kiti palangiškiai šauliai dalyvavo paminklo Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjui ir pirmajam jos vadovui Vladui Putvinskiui Putviui (1873 – 1929) atidarymo iškilmėse Kelmėje.   


Palangos šauliai dalyvavo Šiluvos atlaiduose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Ne pirmi metai, šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose. Ši diena buvo skirta kariuomenei, šauliams ir rezistencinės kovos dalyviams, tremtiniams. 


Pakviesti Klaipėdos šaulių, praėjusį sekmadienį lankėmės Klaipėdos r. Veiviržėnų sen. Šarkiškių kaimo miške, kur nelygioje kovoje 1951 m. lapkričio 4 d. žuvo du partizanai – Antanas Kiminius-Laisvūnas ir Petras Toleikis-Šturmas.


Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau...


Viršininkai Palangos miesto policijos komisariate iki šiol ilgai neužsibuvo – paskutinieji du, Jurgis Kažys ir Alvydas Katkauskas, buvo atleisti pažeminus policijos pareigūno vardą. Dabar Palangos išbandymas atėjo naujajam kurorto policijos vadui Algirdui Budginui, kuris iki šiol vadovavo Neringos miesto savivaldybės policijai. A. Budginas mielai atsakė į...


Palangos „Jūros šaulių“ choras balandžio 3 dieną Tauragėje dalyvavo vieninteliame Lietuvoje vyrų chorų festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“. Festivalis, kasmet organizuojamas Tauragėje, šiemet rengiamas jau septintąjį kartą, į jį susirinko geriausi šalies vyrų chorai ir vokaliniai ansambliai. Tauragėje susirinko 200 dainuojančių vyrų iš...


Tradicinis „HBH Juozo Alus“  bėgimas suburia pačius ištvermingiausius profesionalius ir mėgėjus bėgikus. Bėgti krosą miške – smagu ir gera.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius