Palangos savivaldybės kūrybinė komanda pristatė pokyčių projektą

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-14
Peržiūrėta
1863
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Spalio 28 d. Rietave Palangos miesto savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinė komanda dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros ir VšĮ Mokyklų tobulinimo centro ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto organizuotame savivaldybių kūrybinių komandų mokymosi bendradarbiaujant renginyje „LL3 projekto įtakoti ugdymo praktikos pokyčiai savivaldybėse“.
Šiame renginyje Palangos, Rietavo, Plungės ir Šilalės rajono kūrybinės komandos pristatė savivaldybių pokyčių projektus: „Įtrauki ir emociškai saugi ugdymosi aplinka bendruomenei“ (Plungės rajono savivaldybė), „Mokymosi pamokoje planavimas: struktūra ir užduotys“ (Šilalės rajono savivaldybė), „Rietavo aktyvaus mokymosi akademija“ (Rietavo savivaldybė), ,,Mokymasis kartu – naujos galimybės vaiko sėkmei“ (Palangos miesto savivaldybė). Kūrybinės grupės dalijosi patirtimi kaip sekėsi įgyvendinti minėtus projektus, apie pirmuosius nuveiktus darbus ir gautus rezultatus, mokėsi vieni iš kitų.
Palangos miesto pokyčio projektą pristatė Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja ir kūrybinės komandos vadovė Laima Valužienė. Ji pabrėžė, kad nors Palangos miesto mokinių mokymosi pasiekimai išlieka vieni geriausių šalyje, siekiama pagerinti mokinių savijautos rodiklius mokyklose. Tad savivaldybės pokyčio projekto suprojektuota vizija – laimingas, saugus, kūrybiškas vaikas, norintis mokytis mokykloje. Kūrybinė komanda užsibrėžė: ieškoti įdomesnių ir efektyvesnių pamokų formų, daugiau dėmesio skirti veikloms pamokose ir mažiau užduoti namų darbų, kad užduodami namų darbai turi būti prasmingi ir įdomūs.
L. Valužienė pasidžiaugė, kad įgyvendinant projektą jau nemažai padaryta. Siekiant išsiaiškinti situaciją dėl užduodamų namų darbų naudos ir trukmės, buvo atliktos dvi mokinių, mokytojų ir tėvų apklausos, jų rezultatai pristatyti mokyklų lyderių komandoms bei tėvų ir mokytojų bendruomenėms. Mokyklose vykdoma mokinių mokymosi krūvio stebėsena, plėtojama projektinė veikla, siekiama mažinti namų darbų krūvį. Suaktyvintos patyriminio ugdymo veiklos, daugiau planuojama veiklų kitose ugdymo erdvėse (išvykos, ekskursijos, praktinės – tiriamosios veiklos), sudarytos sąlygos mokiniams prasmingai leisti laiką mokykloje po pamokų (paskirti kabinetai pamokų ruošai, vykdomos konsultacijos, kuriamos naujos edukacinės erdvės). Siekiant geresnių mokymosi rezultatų yra organizuojami trišaliai pokalbiai tarp vaiko, mokytojo ir tėvo, kurių metu aptariama kaip galima geriau siekti vaiko pažangos ir kad mokiniui mokytis mokykloje būtų gera. Pirmiausia, būtina, kad mokinys suprastų, jog už mokymosi rezultatus atsakingas yra jis pats.
Siekiant užtikrinti vaiko sėkmę mokykloje, buvo organizuoti mokymai mokiniams, tėvams, mokytojams „Geresnio ugdymo kokybės link. Tėvai kaip ugdymo partneriai“ (lektorė S. Markuckienė), mokyklų bendruomenėms ,,Mokytojo ir mokinio dialogas mokinio įgalinimui“ (lektorė R. Gudmonaitė), „Kaip bendrauti su tėvais“ (lektorė S. Grudienė), „Šeimos ir mokyklos partnerystė: nuo svarbiausių susitarimų iki konkrečių situacijų sprendimo“ (lektorė A. Blandė), „Tobuliname pamoką drauge: naujos mokytojų kolegialaus profesinio augimo formos mokykloje“ (lektorė E. Pranskūnienė).
Kūrybinė grupė pasidžiaugė pirmaisiais pokyčio projekto rezultatais ir 2019 m. lapkričio 28 d. pakvietė kolegas iš kitų savivaldybių į Palangos mieste organizuojamą regioninį forumą „Šiuolaikinis ugdymas: patirtinio mokymosi galimybės ir iššūkiai“, kuriame bus apžvelgti visų Vakarų Lietuvos savivaldybių dalyvaujančių pokyčio projekte „Lyderių laikas 3“ rezultatai.

Palangos miesto savivaldybės administracijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame aktyviai dalyvauti projekte „Didžiausių pokyčių miestas“ – balsuokite už Palangą bei įvertinkite ES fondų investicijų 2014-2020 m. inicijuotus pokyčius bei visų kurorto gyventojų bendras pastangas, kuriant patrauklų, jaukų ir išskirtinį miestą.


„7bet-NKL“ vasaros turguje plušantis Palangos „Olimpas“ pristatė dar du komandos narius. Jais tapo Tadas Budrys ir Eduards Hazners.


Praėjusį savaitgalį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pristatė savo kandidatų į savivaldybės Tarybą sąrašą. 


2022 m. rugpjūčio 2‒4 dienomis Palangoje vyks nacionalinių instrumentų pedagogų ir kolektyvų vadovų kūrybinė laboratorija. 


Spalio 28 d. Rietave Palangos miesto savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinė komanda dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros ir VšĮ Mokyklų tobulinimo centro ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto organizuotame savivaldybių kūrybinių komandų mokymosi bendradarbiaujant renginyje „LL3 projekto įtakoti ugdymo praktikos pokyčiai savivaldybėse“....


Šeimų gerovei stiprinti Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu – asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Šiuo projektu siekiama įgalinti Palangos miesto šeimas spręsti...


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Nuo Naujųjų metų keičiasi elektros kainos, nežymiai didėja pensijos bei atlyginimai ir esama kitų pokyčių, svarbių kiekvienam gyventojui. Tad „Palangos tiltas“ domėjosi, kokie pasikeitimai įsigalioja nuo 2016 metų pradžios.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Gimnazijos moksleiviai užbaigė ilgalaikį projektą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Šventiniu laikotarpiu, visiems dar gyvenant Kalėdų laukimo nuotaikomis, Senosios gimnazijos moksleiviai užbaigė nuo rudens vykdomą pilietinio tautinio ugdymo projektą „Žiūrėjimas į Lietuvą“, skirtą paminėti Lietuvos tūkstantmetį. Šia proga Aktų salėje jie skaitė ir atskleidė savo aktorinius gabumus, paliesdami opią šių laikų problemą – emigraciją, bei pristatė savo kurtą karpinių parodą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius