„Palangos stalas“ minių nepriviliojo, kandidatai į Seimą – ryškūs šventės personažai

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-09-26
Peržiūrėta
2057
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos stalas“ minių nepriviliojo, kandidatai į Seimą – ryškūs šventės personažai

Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ praėjusį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikino su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė – šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o už trijų moteriško delniuko dydžio blynų porciją – tiek pat.

Vokietijos merui įspūdį padarė Palangos švara
Užtat į šventę atvyko su Palanga bičiuliškus santykius palaikančio Vokietijos Bergeno miesto merė, taip pat Vokietijos Oldenburgo miesto meras, o pagrindinė miesto promenada tapo rinkimų agitacijos vieta – praeivių dėmesio siekė čia agitacinius paviljonus pasistatęs Liberalsąjūdis, Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjunga, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir Socialdemokratų partija.
Laikrodžio rodyklėms rodant vidurdienį, miesto delegacija, su meru Šarūnu Vaitkumi priekyje, nužygiavo į Jūratės ir Kastyčio skverą, kur vyko šventės atidarymo ceremonija.
„Džiaugiuosi pirmą kartą galėdama dalyvauti tokioje šventėje. Miestas ir žmonės yra puikūs. Su Palanga esame partneriais jau penkerius metus. Noriu pasidžiaugti, kad per tą laiką įvykdėme daug svarbių projektų“, – sakė Bergeno saloje esančio Bergeno miesto merė. Penkerių metų bendradarbiavimo proga ji miesto merui įteikė atminimo dovaną.
Į šventę atvykęs kitos Vokietijos miesto, Oldenburgo, meras Martinas Foigtas taip pat sveikino visus šventės dalyvius. „Esu pirmąkart Palangoje ir Lietuvoje. Esu nustebintas, koks gražus miestas yra Palanga ir kokią išvystytą infrastruktūrą jūs čia turite. Džiaugiuosi matydamas itin švarų Palangos miestą ir, ko gero, man reikės jūsų gerąją patirtį tvarkant miestą parsivežti į Vokietiją“, – sakė svečias.
Jis merui Š. Vaitkui įteikė knygą apie Oldenburgą ir alaus, pagaminto vietos aludarių, buteliuką.

Meras dėkojo miesto tarnyboms
Sveikindamas meras Š. Vaitkus, dėkojo visoms kurorte sezoną dirbusioms tarnyboms.
„Ypač dėkoju pajūrio gelbėtojams, miesto komunalininkams, kurie ir per karštį, ir per lietų – 24 valandas tvarkė mūsų nuostabų miestą. Noriu padėkoti mūsų policijos pareigūnams, greitosios pagalbos žmonėms – visoms tarnyboms, kurios nėra abejingos Palangai. Dėkoju visiems šalies gyventojams, kurie nėra abejingi Lietuvos pajūrio kurortui, Palangai“, – sakė Š. Vaitkus.
Šventė buvo atidaryta merui ir Vokietijos miestų merams susidaužus mediniais šaukštais.
Netrukus po atidarymo pliūptelėjo lietus, bet, laimei, jis netrukus pasibaigė, nors dangus grasino krituliais.
Energingiausi visoje promenadoje buvo politikai, kurie stvarstė praeivius už skvernų ir siūlė lankstinukų, kvietė pasivaišinti kava, arbata ar kepinukais.
Buvo galima matyti daugumą kandidatų į Seimą Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje: TS-LKD kandidatą Vaidotą Bacevičių, Liberalų sąjūdžio kandidatę Jolitą Vaickienę, Socialdemokratų kandidatą Antaną Vinkų bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatą Arūną Merkelį. Šventėje dalyvavo ir vienas LVŽS sąrašo lyderių bei Š. Vaitkaus geras bičiulis Saulius Skvernelis.

Šventė palangiškius viliojo į promenadą
Vis tik šventė ne vieną palangiškį išviliojo iš namų. Žaismingai ir linksmai nuteikė ne tik eisenos dalyviai, bet ir J. Basanavičiaus gatvės pradžioje pastatytas didžiausias šalyje stalas, kurio aukštis siekė 3,68 metro – daugelio šventės dalyvių susitikimo vieta, taip pat – šurmuliuojantis Žemaitijos tautodailininkų kermošius „Tarp stalų“, kuriame maždaug pusšimtis liaudies meistrų siūlė įsigyti originalių gaminių iš medžio, odos, keramikos, bičių pikio, tekstilės, taip pat – juvelyrinių dirbinių.
Išradingiausių šventės dalyvių laukė nominacijos už novatoriškumą, vaišingumą, muzikalumą ir kitas geras idėjas.
Dėl geriausiųjų vardo tarpusavy varžėsi ne tik kurorto įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai, bet ir Lietuvos barbekiu meistrai – Stalo šventės metu vyko ir šalies barbekiu čempionatas, praeivius viliojęs ne tik gardžiais kvapais, bet ir skaniu maistu.

Kvietė į ekspoziciją „Anapilis“
Pasak vienos iš „Stalo šventės“ organizatorių, Palangos kultūros ir jaunimo centro vadybininkės Monikos Jarulytės, akivaizdu, kad ši šventė jau seniai peraugo miesto renginio ribas, tad pademonstruoti savo išmonę bei pasivaržyti tarpusavy šiemet buvo pakviesti meistrai iš visos Lietuvos – pirmą kartą buvo rengiamas Lietuvos stalo konkursas.
Naujovių šiemet šventėje būta ir daugiau. Viena iš jų – stalo žaidimų erdvė, įsikūrusi ties Kurhauzu. Čia savo jėgas išbandė bet kokio amžiaus palangiškiai ar svečiai – laukiami buvo tiek jaunimas, tiek vaikai bei jų tėvai.
Atrakcijų vaikams siūlė Jūratės ir Kastyčio skvere savo įstaigų veiklą pristatę kurorto mokyklų ir vaikų darželių atstovai. Savo talentus šiame skvere įrengtoje scenoje demonstravo jaunieji Palangos dainininkai ir muzikantai.
Šventinį šeštadienio vakarą Jūratės ir Kastyčio skvere vainikavo legendinės grupės „Rondo“ gyvo garso koncertas.
Stalo šventė tęsėsi ir sekmadienį – J. Basanavičiaus gatvėje nuo ryto iki vakaro vėl šurmuliavo kermošius, pasivaišinti kvietė kavinės, ties Kurhauzu veikė „Stalo žaidimų zona“.
Sekmadienį lankytojų laukė ir restauruota istorinė kurorto vila „Anapilis“, kuri duris atvėrė penktadienį iškilmingo renginio metu. Čia eksponuojama paroda „Vila Anapilis. 118 metų istorija“, dėmesys skiriamas ir kurorto įkūrėjams grafams Tiškevičiams, taip pat – anksčiau „Anapilyje“ veikusiam muzikiniam klubui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Devynioms politinėms partijoms priklausantys 194 asmenys sieks 21 mandato naujoje, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Taryboje. Link rinkimų finišo kovo 5-ąją išskubėjo ir 8 kandidatai į Palangos merus. Pagal abėcėlę jie yra šie: Svetlana Grigorian (Lietuvos socialdemokratų partija, jos rinkimų sąraše Palangoje – 26 kandidatai), Genoveita Krasauskienė („Laisvė ir teisingumas“, jos...


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ praėjusį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikino su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė – šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ šį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikina su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė- šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Šiuolaikinį vaiką nustebinti sunku, bet viena pramoga garantuos jo sukoncentruotą dėmesį. Ir tai ne kompiuteriniai žaidimai, bet animaciniai filmukai.Kurį laiką Palangoje gyvenęs animatorius Antanas Skučas pripažino, kad lietuviškų filmukų rinka – itin siaura, bet jam pavyko rasti joje vietą. Jis kuria įvairaus pobūdžio filmukus, kurie ne tik džiugina, bet ir pamoko. O...


Šventė „Palangos stalas“


  Būti matomam – vienas svarbiausių politikų tikslų. Ypač tai aktualu artėjant rinkimams į Seimą. Atsiradus modernioms technologijoms, pakito ir politinė komunikacija, kuri vis labiau skverbiasi į virtualų pasaulį. Bet kandidatai iš Palangos skaitmenine erdve pasitiki ne itin – dauguma labiau linkę prie tradicinės komunikacijos. „Net komunikacijos...


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Ir taip atsirado „Palangos stalas“...

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Visus palangiškius suvienijanti ir tradicine tampanti šventė „Palangos stalas“ prikausto visų besirengiančių ir atvykusiųjų dėmesį. „Ilgasis stalas“ vilioja atvykti ir save parodyti jau antrus metus. O kaip gimė ir išsivystė tokia tobula idėja, rudenėjant vėl atgaivinanti Palangos miestą, sukelianti tokio džiugaus šurmulio ir šventiškos nuotaikos atmosferą?


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Dar vienas rekordinis stalas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Penktadienį šovusi Kultūros centro direktoriui Nerijui Stasiuliui galvon staigi mintis netrukus buvo įgyvendinta. Rengiama didžiulė šventė „Palangos stalas“ iššaukė idėją sukurti ir mažiausią stalą. Šios užduoties ėmėsi tautodailininkas Linas Žulkus ir jam pavyko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius