Palangos treneriui fanatikui už Europos krepšinio čempionatą svarbiau - „Naglio“ reikalai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-09-01
Peržiūrėta
1696
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos treneriui fanatikui už Europos krepšinio čempionatą svarbiau - „Naglio“ reikalai

Palangos miesto reprezentacinės komandos „Naglis“ sezonas dar neprasidėjo, bet krepšinio klubo siela Regimantas Juška dažnai keliasi ketvirtą valandą ryto. „Išprotėti galima! Prezidentė darbą pradeda nuo septynių, o jūs...“, - nuoširdžiai nustembu. „O man tai – beveik norma! Atsikeliu, išmaukiu puodelį kavos ir sėdu prie stalo, nukrauto rungtynių planais, eskizais, rėmėjų telefonais. Nesididžiuoju: dirbu nuo labai ankstaus ryto iki vidurnakčio“, - gūžteli pečiais 45-erių metų vyras.  Europos krepšinio čempionatu gyvena visa Lietuva, bet Regimantas prisipažįsta, kad visos jo mintys – apie „Naglį“...

 

„Naglis“ – kaip marškiniai ant kūno

„Esu lietuvis, be to, krepšinio treneris (Pasaulio  krepšinio čempionato bronzos medalio laimėtojas palangiškis Renaldas Seibutis – R. Juškos auklėtinis). Jau buvau keliose čempionato rungtynėse, stebėsiu lietuvių kovas televizoriaus ekrane - „sergu“  už Lietuvą, bet „Naglis“,  kaip marškiniai ant kūno, visada arčiau“, - sako R. Juška.

Iki LKL sezono pražios likus visai nedaug (pirmosios „Naglio“ rungtynės – spalio 4 dieną su Kauno „Žalgiriu“, Klaipėdos „Neptūno“ salėje – aut.), R. Juška sukasi kaip vijurkas.

„Būtų nuostabu, kad galėčiau, kaip visuose užsienio krepšinio klubuose ar daugumoje LKL klubų būti tik klubo direktoriumi ar treneriu, bet negaliu sau leisti tokios prabangos. Galiu būti ir komandos vairuotoju, jei reikia“, - šypteli krepšinio fanatikas, kuris dirba ir vaikų krepšinio treneriu Palangos sporto centre.

Palanga – unikali Lietuvos krepšinio lygos žemėlapyje: mažyčio miestelio komanda net neturi nė vieno didesnio rėmėjo. „Pavydu, pavyzdžiui, Pasvaliui, kuris turi pieno perdirbimo milžinę „Pieno žvaigždės“, - atsidūsta energingas vyras, kuriam rėmėjų paieška naujam LKL sezonui – vienas didžiausių rūpesčių.

Tai, kad „Naglis“, praėjusį sezoną užėmęs dvyliktą vietą NKL, yra Palangos komanda, R. Jušką labai džiugina. „Fantastika!“, - sako treneris.

 

Vaikų krepšinio pradininkas

R. Jušką galima drąsiai vadinti ne tik „Naglio“ įkūrėju, bet ir vaikų krepšinio pradininku Palangoje. Su „iki kaulų smegenų įaugusia“ sporto šaka vyras yra išsiskyręs tik keletui metų, tarnaudamas Sovietų armijoje. „Kamuolį pamėtydavau tik sapnuose“, - prisimena treneris.

Gimęs Pakruojyje, dar pypliukas, kartu su tėvais, atsikėlė į Kretingą, kur likimo keliai susidūrė su nusipelniusiu Lietuvos treneriu Stasiu Ruzgaila.

„Pas šitą nuostabų trenerį gavau savo tikrąjį krikštą. Žinojau, kad noriu užaugęs būti treneriu“, - prisipažino „Naglio“ treneris.

Kretingiškio keliai, baigus vidurinę mokyklą, pasuko į Kauną, ten įsikūrusį Kūno kultūros institutą. Bet studentas, užuot gainiojęs kamuolį krepšinio aikštelėje, nusprendė... gainioti krepšininkus joje.

„Man teisėjavimas buvo galimybė ir užsidirbti, ir kartu išlaikyti ryšį su krepšiniu. O po  kelių metų mėgėjiško teisėjavimo mane pakvietė teisėjauti į Lietuvos krepšinio lygą (LKL). Teko pasirinkti – būti teisėju ar treneriu. Kaip matote, tapau treneriu“, - šypteli Regimantas. Kol mes šnekučiavomės, jo mobilus telefonas netilo. „Skambina tarsi ne „Naglio“ treneriui-direktoriui-vadybininkui, o premjerui“, - dingtelėjo.

 

Pažintis su Barselonos Olimpiados „bronzininku“

Dar Kretingoje krepšinio pramuštgalvis susipažino su Alvydu Pazdrazdžiu, su kuriuo kartu treniravosi pas S. Ruzgailą. Geram bičiuliui žvaigždės buvo palankiau danguje išsidėsčiusios: pakliuvęs į Lietuvos nacionalinę krepšinio rinktinę, kurioje žaidė šalies krepšinio legendos A. Sabonis, Š. Marčiulionis ir R. Kurtinaitis, jis laimėjo bronzos medalį Barselonos Olimpiadoje 1992-aisiais. Vėliau išvažiavo į JAV, kur tapo Dalaso „Maverick“ krepšinio komandos skautu – asmeniu, atsakingu už naujų talentų paiešką.

„Nemanau, kad likimas jam buvo dosnesnis“, - purto galvą R. Juška. „Iki šiol su Alvydu esame labai geri bičiuliai. Esu jį aplankęs Dalase. Atvirai pasakius, jam padedant, turėjau galimybę likti Amerikoje, dirbti krepšinio treneriu, bet mano širdis linko prie Lietuvos“, - tvirtina vyras.

Tarsi voverė dideliame lizde besisukantis Regimantas, matyt, galėtų šiek tiek lengviau atsipūsti, jei savo laiką skirtų tik „Nagliui“ ir trenerio darbui Sporto centre. Bet R. Juškos galva „pramušta“ krepšinio projektais.

Tarpininkaujant A. Pazdrazdžiui, jis susipažino su Dalas „Maverick“ ir vokiečių krepšinio žvaigždės Dirko Novickio bičiuliais, kurie Vokietijoje vykdo krepšinio projektą „Baskidball“, skirtą vaikams iš socialinės rizikos šeimų.

Neseniai R. Juška, kartu su Palangos sporto centro jaunaisiais krepšininkais, nuvyko į Vokietiją, Bambergą, kur kartu su mažaisiais vokietukais bumpsino krepšinio kamuolius.

Prieš Europos krepšinio čempionatą Regimantas susilaukė brangių svečių – projekto Vokietijoje koordinatorių, Andreas Sciebel ir Olga Steigerwald, kurie tikisi Šiauliuose, kur žaidžia Vokietijos rinktinė, susitikti ir su vokiečių lyderiu, NBA žvaigžde D. Novickiu. Jis yra ir minėto projekto sumanytojas bei rėmėjas.

Susipažinti su D. Novickiu „Naglio“ treneriui dar neteko, bet jis prisipažįsta, kad Europos krepšinio čempionate „serga“ už dvi komandas – Lietuvą ir Vokietiją.  Bet nežinai, kokių nuostabių netikėtų susitikimų gali pažerti ateitis, juolab, kai ji sukasi apie krepšinį.

 

Krepšinio projektai – savame „kaime“

R. Juška mąsto apie bendrus vaikų krepšinio projektus ne tik su D. Novickio remiamo projekto vykdytojais, bet ir širdžiai mielus krepšinio renginius savo „kaime“.

„Naglio“ siela yra ir Žemaitijos krepšinio lygos įsteigėjas, taip pat jau tradiciniu tapusio „HBH Juozo alus“  gatvės krepšinio turnyro 3x3 „dvasinis tėvas“. Turnyras jau seniai tapo tradiciniu, sukviečiančiu šimtus įvairaus amžiaus žaidėjų.

Su HBH’ašo savininkais Juozu ir Rada Matulevičiais trenerį susiejo krepšinis. Be jų paramos „Nagliui“, R. Juška sunkiai įsivaizduoja klubą.

„Su jais bendrauju jau labai seniai, kai jie dar pardavinėjo alų tiesiai iš statinių. Žaviuosi jų verslo ir gyvenimo filosofija, pasišventimu savo idėjai ir esu iki širdies gelmių dėkingas jiems už jų paramą ne tik klubui, bet ir šio pramogų komplekso remiamai Žemaitijos krepšinio lygai“, - priglaudžia ranką prie krūtinės krepšinio fanatikas.

R. Juška sako, kad tikisi, jog „Naglio“ klubas ateityje žengs tokiais sparčiais žingsniais.

„Niekada nežinai, kaip gali nutikti. Juolab, kai sunkiai ir nuosekliai dirbi, ir kai turi šalia žmonių, kurie neatsisako padėti“, - R. Juška sako rimtai.

 „Treneri, iš kur pas jus tiek energijos?“ – stebiuosi.

„Mane „veža“ optimizmas ir energija, kurių pasikraunu iš kitų kolegų, buvusių trenerių, komandos rėmėjų, geros valios žmonių. Vadovaujuosi mintimi: „Nesvarbu, kur tu kažką darai, svarbu – ką ir kaip“. Šis tikėjimas mane ir palaiko“, - dėstė R.Juška.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Bet ne krepšinio aikštelėje Palangoje. Pirmą kėlinį žaidimo taisykles diktavusi Seimo narių krepšinio rinktinė netrukus išsikvėpė ir Palangą paliks gavusi į kailį 66-84. Nors po pirmo kėlinio jai audros niekas nežadėjo – jį parlamentarai laimėjo 15—11.


45-ąjį gimtadienį atšventęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus prisipažįsta: „Kai buvau 25-erių, keturiasdešimtmečiai man atrodė jau seni. Dabar, kai pats sulaukiau 45-erių, tokios mano mintys tada man kelia tik šypseną.“ Paklaustas, ar save matąs Europos Parlamente po 15 metų, Š. Vaitkus išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Planų ir siekių...


Visas  gimnazijos jaunuolių ir mokytojų Dalios Rakauskienės bei Ingridos Želnienės rudenines veiklas vainikavo „Naktinio krepšinio” turnyras, kuris vyko po visų miestiečių sportinių veiklų. Nuo 22 val. iki 4 val. ryto sužaidėme 10 rungtynių. Žaidė visų gimnazijos klasių mokiniai – pirmokai, antrokai, trečiokai, ketvirtokai. Iki paskutinių rungtynių akimirkų...


Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos savaitės krepšininku jau ketvirtą kartą šį sezoną tapo „Palangos Kuršių“ gynėjas Jalenas Riley. 25-erių metų 182 cm ūgio atakuojantis gynėjas praėjusią savaitę užfiksavo NKL istorinį rekordą – pelnė 50 taškų.


Palangos krepšinio klubo rėmėjų ratas toliau plečiasi – jų gretas papildė sparčiausiai Lietuvoje auganti ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“.


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


Palangos klubo „Palanga“ gerbėjams – geros žinios: šį sezoną komanda sulaukė legionieriaus iš Ukrainos. Dvidešimt dvejų metų, 204 cm ūgio sunkiojo krašto pozicijoje žaidžiantis Aleksandr Furs, anksčiau užėmęs vietą savo šalies jaunimo rinktinėje, 2012–2013 m. atstovavęs Kijevo „Kyiv“ ekipai, šį sezoną papildė...


Nuo šio vakaro kovas vasario 22-ąją startavusiose Palangos miesto atvirose krepšinio mėgėjų pirmenybėse Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti pradeda „Palangos tilto“ krepšinio komanda.


Palangos miesto reprezentacinės komandos „Naglis“ sezonas dar neprasidėjo, bet krepšinio klubo siela Regimantas Juška dažnai keliasi ketvirtą valandą ryto. „Išprotėti galima! Prezidentė darbą pradeda nuo septynių, o jūs...“, - nuoširdžiai nustembu. „O man tai – beveik norma! Atsikeliu, išmaukiu puodelį kavos ir sėdu prie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius