Paminėta Gedulo ir vilties diena

„Palangos tilto“ informacija, 2010-06-15
Peržiūrėta
1048
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį pirmadienį palangiškiai tremtiniai ir politiniai kaliniai minėjo Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Tądien jie nostalgiškai nusikėlė į sunkių išgyvenimų laikus ir nuoširdžiai pagerbė visus tai patyrusius.

 

Jau popiet prasidėjęs minėjimas Tremties ir rezistencijos muziejuje dokumentinių filmų ciklo „Slaptieji XX a. archyvai“ peržiūra, vėliau nusikėlė į itin nuoširdų minėjimą. Vakare gausus būrys palangiškių, patyrusių Sibiro platybių kančias, susirinko prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui, gėlėmis, nuoširdžiomis eilėmis bei žodžiais pagerbė partizanų Prezidento atminimą. Vėliau Palangos bažnyčioje klebonas Algis Genutis aukojo šv. Mišias už žuvusiuosius tremtyje bei kovose dėl Lietuvos nepriklausomybės.

Tremtiniai ir politiniai kaliniai nešini vėliavomis, gėlių puokštėmis, miesto gatvėmis patraukė link Tremtinių kryžiaus. V.Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleivės įteikė ir savąsias dovanas – jos atliko nuoširdžias dainas, skaitė tremtinių ir kovotojų už laisvę atminimui skirtas eiles, visus nukėlusius į anuos, tragedijų kupinus laikus. Gėlėmis bei degančiomis žvakelėmis sužibo visų žuvusiųjų atminimui skirtas kryžius bei aplink jį sudėti akmenys su tremties vietų pavadinimais.

Niekada neužmiršti tautos praeities tragedijų, tremtinių iškentėtų kančių, visuomet tinkamai vertinti ir gerbti ragino Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos skyriaus pirmininko Juozo Zobernio vardu kalbėjęs Algirdas Benetis, renginį vedusi Irena Galdikaitė, meras Vytautas Stalmokas. Klebonas A.Genutis pasidžiaugė, jog tarp gausybės susirinkusiųjų pagerbti tremtinių atvyko ir mažieji palangiškiai, kurie ir yra didžioji ateities viltis. Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus išsakė norą, jog ši diena stiprintų mūsų viltį, žemai nusilenkdamas visiems Lietuvos laisvės gynėjams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Paskutinį spalio šeštadienį Palanga nuo 16 val. popiet iki pat vidurnakčio bus pripildyta vilties sklidinos muzikos. Čia vyks jubiliejinis  šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“.


Tradiciškai kariuomenės diena Palangoje minima itin garsiai. Vyksta koncertai, valgoma kareiviška koše, kareiviai, šauliai ir civiliai žygiuoja eisenose, šaudomos salvės… Tačiau šiemet, atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, kariuomenės diena paminėta ramiai. Pirmadienį, lapkričio 23 dieną, Jūros šaulių vyrų choro atstovai...


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Spalio 12 d. Kauno sporto halėje iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) 25 metų jubiliejus.


Gruodžio 1-oji – Pasaulinė kovos su AIDS diena. Vakar centrinėje miesto aikštėje Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius minėjo pasaulinę AIDS dieną bei kvietė miestiečius prisidėti prie projekto „Drąsinkime ateitį“.


Praėjusią savaitę lietuviai minėjo Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 21-ąsias metines. Vieni aktyviau, kiti pasyviau, tačiau ši diena, žinoma, nepalieka abejingo nei vieno piliečio. Šią dieną minėjo ir palangiškiai, ypatingai šią dieną pagerbė jaunieji miestelėnai, dovanoję gražiausias dainas ir šokius Lietuvai.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Paminėta Gedulo ir vilties diena

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį palangiškiai tremtiniai ir politiniai kaliniai minėjo Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Tądien jie nostalgiškai nusikėlė į sunkių išgyvenimų laikus ir nuoširdžiai pagerbė visus tai patyrusius.


Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. 1941 metų birželio 14-ąją enkavedistų pradėti masiniai lietuvių areštai bei trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą, skaudžiai palietė ir daugelį palangiškių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius