Pasirūpinkite savo saugumu

Palangos tiltas, 2022-12-13
Peržiūrėta
1517
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasirūpinkite savo saugumu

Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu:

Neperkaitinti krosnių.Nedžiovinti ant krosnies malkų ir drabužių.Nepalikti pravirų krosnies durelių.Nepalikti be priežiūros įjungtų elektros šildymo prietaisų.Nesujungti į elektros tinklą daug galingų prietaisų.

Taip pat primename, kad atšalus orams ant vandens telkinių pradėjo formuotis ledas. Šiuo metu ledas nėra saugus, ant jo lipti dar yra pavojinga nes ledas dar gerai nėra susiformavęs. Palangos gelbėjimo tarnyba gyventojų prašo elgtis atsargiai prie sušalusiu vandens telkinių, ir nelipti ant jų jei nesate įsitikinę ar tai saugu.

 Kad išvengtumėte skaudžių nelaimių, turite būti ypač atsargūs ir įsidėmėti šiuos patarimus:

Ledas laikomas tvirtu kai jo storis yra 7 cm, toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau jei norite, kad ledas išlaikytų grupelę žmonių – jo storis jau turi būti 12 cm ir daugiau.

Prieš lipdami ant ledo apsidairykite, gal jau yra pramintas kelias, tada eikite juo, nes tai jau patikrintas kelias. Būtinai su savimi turėkite lazdą, kad galėtumėte patikrinti ledo stiprumą, sudavus lazda į ledą. Jie sudavus lazda ant ledo pasirodo vanduo nedelsdami grįžkite atgal.

Jei įlūžote, tai visų pirma nepulkite į paniką ir nusiraminkite, bei stenkitės pamažu, ne visu svoriu, ropštis ant ledo link tos pusės, iš kurios atėjote. Išlipus kuo greičiau bėkite į šiltą aplinką, kad sušiltumėte.

Jeigu pamatėte skęstantį ar įlūžusį žmogų, tuoj pat šaukite, kad skubate jam į pagalbą, kol atvyks gelbėtojai. Visų pirma kvieskite gelbėtojus telefonu (112), tada atsargiai prieikite prie eketės geriausiai, kad šliaužtumėte ir su savimi turėtumėte lentą, slidę ar lazdą. Prišliaužę prie įlūžusio žmogaus stenkitės atsargai tiesti jam ranką, lentą ar lazdą, kad jį ištrauktumėte.

Ištraukus žmogų stenkitės kuo greičiau pasitraukti nuo eketės ir jį sušildyti, pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais rūbais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

 

Palangos PGT informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja: 2023 m. veiklos teritorijoje kilo 1112 gaisrų, jų metu žuvo 12 žmonių. Apie 30 proc. gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje. Didžioji dalis šių gaisrų kilo dėl netvarkingų krosnių ir kitų šildymo įrenginių.


Artėja Joninių savaitgalis, pajūrio kurortai ruošiasi poilsiautojų antplūdžiui, o Mokesčių inspekcija kviečia gyventojus laiku pasirūpinti verslo liudijimais patalpų nuomai ir apgyvendinimui, prekybai bei kitoms veikloms. 


Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Klaipėdos apskrityje gaisruose jau žuvo 4 asmenys. Viena iš dažniausia gaisro priežasčių – neatsargus žmogaus elgesys (rūkimas, be priežiūros paliktas maistas ant viryklės ir pan.).


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu.


Laiko iki Kalėdų liko nedaug, tad visi jau pradeda dairytis kalėdinių dovanų savo artimiesiems.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ragina savo privačius ir verslo klientus reikalingas prekes ir paslaugas užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.tele2.lt. Čia tai galėsite padaryti saugiai, greitai ir paprastai. „Rūpindamiesi savo klientų saugumu, rekomenduojame kuo daugiau kasdienių reikalų ir darbų atlikti nuotoliniu būdu. Patogiai planuotis savo pirkinius ir...


Šiais metais Palangos miesto savivaldybė rūpindamasi žmonių saugumu skyrė lėšų ir nupirko 18 autonominių dūmų detektorių su ilgo veikimo – 10 metų laikotarpio maitinimo elementais. Detektoriai yra naudojami gyvenamojo sektoriaus patalpose. Tai būtinas įrenginys kiekvieno piliečio namuose. Dauguma gaisrų kyla naktimis, žmogui miegant. Dūmų detektorius sureaguoja net ir...


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtaką daro tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtakos turi tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius