Paskelbta „Veiksmo savaitės be patyčių“ pradžia

Palangos tiltas, 2017-03-20
Peržiūrėta
1337
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskelbta „Veiksmo savaitės be patyčių“ pradžia

Vakar šalies mokyklose paskelbta tradicinės nacionalinės „Veiksmo savaitės be patyčių 2017“ pradžia. Joje kasmet dalyvauja ir įvairias veiklas organizuoja taip pat ir daug Palangos švietimo įstaigų.
Jau aštuntąjį kartą psichologinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kartu su partneriais organizuoja „Veiksmo savaitę be patyčių“, kurios tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias.
Paramos tarnyba jau praėjusių metų pabaigoje kvietė visas aktyviausias švietimo įstaigas jungtis prie „Veiksmo savaitės be patyčių“ ir užsiregistruoti specialiai sukurtame puslapyje www.bepatyciu.lt. Nurodyta, jog Palangoje užsiregistravo Pradinė mokykla, lopšeliai-darželiai „Žilvinas“, „Pasaka“, „Gintarėlis“, V. Jurgučio pagrindinė mokykla ir Senoji gimnazija.
Kaip ir kiekvienais metais prie šios iniciatyvos aktyviai prisijungia ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kuris kviečia mokytojus, mokinius, tėvelius ir visus norinčius įsitraukti į „Veiksmo savaitės be patyčių“ skirtus renginius.
Vakar šalies pedagogai buvo pakviesti į praktinį psichodramos seminarą „Patyčios: pasaka ar realybė?“, kurio metu buvo nagrinėjamos ugdymo įstaigų bendruomenėms aktualios temos: patyčios, tolerancija ir pagarba kitam.
Kovo 23-ąją Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks „Veiksmo savaitės be patyčių 2017“ renginys dalyviams, draugams ir partneriams, kuriame bus apdovanojami Veiksmo savaitės iniciatorių – „Vaikų linijos“ – organizuotų mokinių plakatų ir dainų konkursų „Patyčios bijo tavo nepritarimo“ geriausi kūriniai ir laureatai bei pasirodys jaunieji Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atlikėjai.
„Tikėtis sumažinti patyčių mastą galime tiktai daug metų nuolatos ir kasdien dirbdami: taikydami pasaulyje pripažintas prevencines programas mokyklose, mokydami mokytojus tinkamai reaguoti į patyčias, skatindami aktyviau į patyčių situacijų sprendimą įsitraukti tėvus ir kviesdami plačiąją visuomenę nepritarti patyčių apraiškoms, – pranešime spaudai teigia „Vaikų linijos“ vadovas dr.Robertas Povilaitis. – Organizuodami „Veiksmo savaitę“, norime sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą. Kad greta energetikos ar ekonomikos problemų pamatytume ir socialines problemas, kad galėtume įvertinti, kaip mums sekasi mažinti patyčių paplitimą ir ar sistemingai taikome pakankamai efektyvių priemonių šiai problemai spręsti.“

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šį savaitgalį ir visą ateinančią savaitę Palangoje šurmuliuos jaunimas – rugpjūčio 7-13 dienomis kurorte vyks spalvingi Jaunimo savaitės renginiai.


Trečiadienio vidurdienį, skambant Tautiškai giesmei, Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavų pakėlimu mieste paskelbta renginių ciklo „Palangos dienos“ pradžia. Į šį Nepriklausomybės aikštėje vykusį renginį susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus miestiečių. 


Kovo 19 d. dvyliktą kartą Lietuvoje startavo akcija - veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“. Siekdami atkreipti mūsų bendruomenės dėmesį, kad patyčių problema vaikų tarpe vis dar aktuali, kaip ir kiekvienais metais prisijungėme prie šios akcijos.


Emocinės paramos tarnybos VŠĮ   „Vaikų linija“ iniciatyva kovo mėnuo paskelbtas Sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“. Palangos sanatorinėje mokykloje tradicinės vertybės – pagarba, pakantumas, supratingumas, empatija, pagalba puoselėjamos nuolat. Mokytojai kiekvieną dieną kalba su vaikais apie žmonių skirtybes, skatina ugdytinių sąmoningumą inicijuodami socialinio-emocinio ugdymo...


Palangos „Kuršiai“ praėjusią savaitę tapo viena iš dviejų komandų, „7bet-NKL“ laimėjusių po dvejas rungtynes, o pajūrio ekipos vedlys Derekas Hanesas buvo pripažintas savaitės MVP.


 Daugiausia Gastronomijos savaitės svečių simpatijų susilaukė Palangoje įsikūręs restoranas „Amsterdam Plaza“, kurio puikiai įvertintą meniu parengė jungtinė virtuvės komanda, vadovaujama Skirmanto Mizgirio. 


Vakar šalies mokyklose paskelbta tradicinės nacionalinės „Veiksmo savaitės be patyčių 2017“ pradžia. Joje kasmet dalyvauja ir įvairias veiklas organizuoja taip pat ir daug Palangos švietimo įstaigų.


Atkreipiame vaikų ugdymo įstaigų pedagogų, moksleivių ir jų tėvelių dėmesį į tai, kad kovo 18-24 dienomis organizuojama „Veiksmo savaitė be patyčių“. Projekto iniciatoriai – Vaikų linija kviečia nelikti abejingais, prisijungti prie renginių, kuriais siekiama priminti kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas ir kodėl taip svarbu to siekti šeimoje, mokykloje...


Palangos aplinkkelio likimas spręsis po savaitės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 11 19 | Rubrika: Miestas

Vyriausybė kol kas nesutinka toliau vykdyti Palangos aplinkkelio projekto. Kaip „Palangos tiltui“ sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, dar sausio mėnesį lankydamasis Palangoje pavadinęs šį projektą „grandioziniu“, po savaitės pas premjerą vyksiančiame pasitarime bus sprendžiama dėl tolesnės aplinkkelio ateities.


„Atmink, kai tu patiri patyčias – tai ne tavo kaltė. Jei iš tavęs tyčiojasi – neturi su tuo taikstytis ir kovoti vienas“, - prasidėjus „Savaitei be patyčių“ prisimintas raginimas netylėti ir atvirai kalbėti apie patiriamas patyčias. Visą savaitę Lietuvoje vyks renginiai, skirti atkreipti dėmesį į agresyvų vaikų elgesį, į patyčias ir pažeminimus tarp mokinių. Prie šios akcijos prisijungė ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius