Paskelbti mokyklų ir universitetų reitingai: miestų reitinge Palanga aplenkė Klaipėdą

Palangos tiltas, 2023-05-10
Peržiūrėta
1061
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

© Andriaus Ufarto nuotr.
© Andriaus Ufarto nuotr.

Trečiadienį paskelbti šalies gimnazijų ir aukštųjų mokyklų reitingai. Atrankinių ir neatrankinių mokyklų reitinguose lyderių pozicijas išlaikė Vilniaus ir Klaipėdos licėjus.

Geriausiu valstybiniu universitetu, kaip ir praėjusiais metais, tapo Vilniaus universitetas (VU), o tarp privačių universitetų vėl pirmauja ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

„Vertindami gimnazijas, tradiciškai atskyrėme mokyklas, kurios mokinius atsirenka ir kurios mokinius priima pagal vadinamą teritorinį principą.

Abu, tai yra atrankinių ir neatrankinių gimnazijų reitingus sudarėme vertindami gimnazijas pagal 24 skirtingus parametrus“, – teigiama žurnalo „Reitingai“ pranešime žiniasklaidai.

Sudarant gimnazijų reitingą remtasi valstybinių brandos egzaminų, kuriuos abiturientai laikė 2022 m. vasarą, rezultatais. Pažymima, kad gimnazijos gavo taškų tik už abiturientus, kurie išlaikė egzaminus ne žemesniais įverčiais nei 36 balai. Žemiausi rezultatai nuo 16 iki 35 balų nebuvo vertinti.

Atrankinių mokyklų 5-ukas:

Vilniaus licėjusKTU gimnazijaLietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijaVilniaus jėzuitų gimnazijaVilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija

Neatrankinių mokyklų 5-ukas:

Klaipėdos licėjusPanevėžio Juozo Balčikonio gimnazijaŠiaulių Juliaus Janonio gimnazijaKauno „Saulės“ gimnazijaMarijampolės marijonų gimnazija

Pasak reitingų sudarytojų, savivaldybių ir valstybinės mokyklos pradeda atsilikti nuo privačių. Stebima privačių mokyklų tapimo lyderėmis tendencija.

„Savivaldybių ir valstybinės mokyklos jau pradeda atsilikti nuo privačių mokyklų. Tendencija ta, kad jau netrukus privačios mokyklos taps absoliučiomis gimnazijų reitingo lyderėmis. O tai didžia dalimi lėmė ir lems pastarųjų metų švietimo politikų sprendimai“, – rašoma pranešime.

Universitetų reitingo lyderiai – VU ir ISM

Geriausiųjų valstybinių universitetų penketuko viršuje – Vilniaus universitetas (VU), surinkęs 69,75 taško, tuo tarpu geriausiu privačiu universitetu tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, surinkęs  67,65 taško.

Abu universitetai ir praėjusiais metais reitinguose pirmavo. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pirmą kartą iškilo į antrą poziciją šalyje, kai praėjusiais metais buvo ketvirtoje vietoje.

Geriausių valstybinių universitetų 5-ukas:

Vilniaus universitetas, 69,75 taško.Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, 61,14 taško.Vytauto Didžiojo universitetas, 58,84 taškoKauno technologijos universitetas, 56,14 taško.Vilnius TECH universitetas, 53,95 taško.

Privačių universitetų pozicijos:

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, 67,65 taško.Europos humanitarinis universitetas, 47,34 taško.Kazimiero Simonavičiaus universitetas, 41,05 taško.

„Universitetai buvo vertinti pagal 39 skirtingus parametrus, kurie yra sugrupuoti į penkis stambius kriterijus: mokslo, meno ir / ar sporto veikla bei personalo pasiekimai – 25 taškų svoris, alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai – 25 taškų svoris, studentai ir studijos – 25 taškų svoris, konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje – 15 taškų svoris, esamas ir ateities akademinis personalas – 10 taškų svoris“, – teigiama reitingų sudarytojų pranešime.

„Iš viso už šiuos kriterijus buvo galima surinkti 100 taškų“, – priduriama pranešime.

Neuniversitetinių aukštųjų mokyklų reitinguose pirmauja Kauno kolegija ir VDK

Valstybinių kolegijų reitingo pirmoje vietoje atsidūrė Kauno kolegija, kuri pakilo iš antros pozicijos nuo pernai metų.

Jai pirmąją vietą šiemet užleido Vilniaus kolegija, atsidūrusi antroje vietoje. Nevalstybinių kolegijų reitinge pirmąją vietą šiais metais užėmė Vilniaus dizaino kolegija, grįžusi į šią poziciją.

Valstybinių kolegijų reitingo geriausiųjų 5-ukas:

Kauno kolegija, 69,4 taško.Vilniaus kolegija, 65,54 taško.Kauno technikos kolegija, 64,8 taško.Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, 56,66 taško.Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, surinkusi 48,92 taško, dalijasi su Šiaulių valstybine kolegija, surinkusia 48,29 taško.

Nevalstybinių kolegijų reitingas:

Vilniaus dizaino kolegija, 66,15 taško.Šv. I. Lojolos kolegija, 51,53 taško.Lietuvos verslo kolegija, 45,64 taško.

„Kolegijas reitingavome panašiai kaip ir universitetus – iš viso kolegijos buvo vertintos pagal keturis stambius parametrus (kuriuose yra 25 skirtingi pokriterijai): studentai ir studijos (už šį kriterijų jos galėjo gauti 35 taškus), alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai (už šį kriterijų galėjo gauti 25 taškus), kolegijos akademinis personalas ir studijų bazės gerovė (už šį kriterijų galėjo gauti 20 taškų), konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje (už šį kriterijų galėjo gauti 20 taškų)“, – paaiškino reitingų sudarytojai.

Geriausi mokinių rezultatai – sostinėje, menkiausi pasiekimai nustatyti Kalvarijose

Be mokyklų ir aukštųjų mokyklų, G. Sarafinas ir J. Kučinskaitė įvertino savivaldybes pagal moksleivių pasiekimų rezultatus.

Savivaldybių TOP penketukas, pagal švietimo rodiklius:

VilniusKaunasPalangaKlaipėdaŠiauliai

Menkiausi mokinių pasiekimai:

PagėgiaiŠilalėAlytaus r.Šiaulių rajonasŠakių rajonasKalvarijos

ELTA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. 2024 metų Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitinge Palanga – devinta.


Jungiantis prie kitų Žemaitijos rajonų ir miestų savivaldybių, 2024 metai paskelbti Žemaitiško rašto metais Palangos miesto savivaldybėje. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Savivaldybės taryba.


Trečiadienį paskelbti šalies gimnazijų ir aukštųjų mokyklų reitingai. Atrankinių ir neatrankinių mokyklų reitinguose lyderių pozicijas išlaikė Vilniaus ir Klaipėdos licėjus.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Analitinis švietimo ir aukštojo mokslo žurnalas „Reitingai“ praėjusią savaitę paskelbė šalies mokyklų reitingus. Tarp jų buvo paskelbti ir Palangos senosios gimnazijos bei pagrindinių mokyklų rezultatai. Kai kurios jų reitinge sužibėjo.


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Šeštą kartą apklausą surengęs savaitraštis „Veidas“ sudarė daugiausiai naudos savo miestams ir rajonams duodančių merų reitingą. Palanga gali pasididžiuoti: kurorto meras Šarūnas Vaitkus, prieš metus netikėtai iš 2011-aisiais turėtos 19-osios pozicijos pakilęs į prizinę trečiąją vietą, beveik išlaikė turėtą pasiekimą ir įvertintas...


Pergalę dėl Seimo nario mandato Pajūrio rinkimų apygardoje paskutinę akimirką sugriebęs Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Pranas Žeimys Darbo partijos kandidatę Genoveitą Krasauskienę aplenkė vos 45 balsais. P. Žeimys surinko 50,18 proc. balsų, G. Krasauskienė – 49,82 proc., bet „darbietė“ pasinaudojo įstatymo numatyta galimybe ir...


Konkurencija tarp mokyklų – išpūstas dalykas?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 18 | Rubrika: Jūros vaikai

Ne paslaptis, kad tarp mokyklų – ypač didesniuose miestuose – vyksta savotiška konkurencija: jau nuo seno yra susiklosčiusi nuomonė, kad vienoje geriau parengiami „tiksliukai“, kitoje – humanitarai, trečia apskritai laikoma „stipresne“. Tam tikros alyvos į ugnį šliūkšteli ir devinti metai žurnalo „Veidas“ skelbiami...


Šeštadienio vėtra Palangą aplenkė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 08 | Rubrika: Miestas

Naktį į šeštadienį iki uraganinio sustiprėjęs vėjas užgulė pajūrį ir pamarį. Įsismarkavę vėjo šuorai guldė, laužė, rovė medžius, šie krisdami traukė elektros linijas, užtvėrė kelius. Smarkus vėjas siautė ir likusioje Lietuvos dalyje, tačiau, laimei, Palangą stichijos šėlsmas aplenkė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius