Po atroskopinės operacijos gyjama greit, o ir randų nelieka

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-12-19
Peržiūrėta
2537
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ne tik Kretingos ligoninės gydytojų, bet ir kretingiškių pasitikėjimą įgavęs gydytojas traumatologas ortopedas, pabrėžęs, jog ir atroskopuotojas Nerijus Gerulskis labai laukiamas pajūryje. Kaip pats patikino, toks bendradarbiavimas naudingas visiems, anksčiau lankęsis kartą per savaitę, dabar atvyksta du kartus, pas laukiančius pacientus. „Šiandien dar kol kas nei vienam nepatariau operuotis, juk kaip sakoma, jeigu galima išvengti chirurgijos, reikia išvengti“, - kalbėjo didžiulę patirtį turintis artroskopuotojas.

 

Artroskopijai – 20 metų

Artroskopija – tai yra ortopedijos-traumatologijos chirurgijos kryptis, kuomet operacijos atliekamos mini invaziniu būdu, tai yra mažais pjūviais. Šiemet sukanka lygiai 20 metų, kai imta Lietuvoje taikyti artroskopinė chirurgija. 1990 metais į Lietuvą atvyko ir surinkęs labdarą iš garsių kompanijų žinomas JAV ortopedas Jamesas L.Baldwinas padovanojo naujausią artroskopinę įrangą, tuomet gydytojas V.Tutkus atliko pirmąją Lietuvoje artroskopinę plyšusio menisko rezekcijos operaciją. Po penkerių metų įkurta ir Lietuvos artroskopijos chirurgų asociacija.

 

Nesudėtinga operacija

Artroskopija yra svarbi gydant įvairius kelio, peties, čiurnos, riešo, alkūnės, klubo sąnario pažeidimus, tokius kaip: kelio menisko plyšimas, priekinio kryžminio raiščio plyšimas, kremzlės pažeidimai, peties rotatorių plyšimas ir kita. Artroskopinės operacijos dažniausiai atliekamos dienos chirurgijos stacionaruose ir pacientai į namus gali išvykti tą pačią ar sekančią dieną. Kaip teigė gydytojas N.Gerulskis, anksčiau būdavo operuojama, pavyzdžiui, meniskas, atviru būdu, šiuo metu jau gydytojai būtų smerkiami už tokias operacijas. „Artroskopija – tai sąnario apžiūrėjimas iš vidaus, operacijos metu atliekamas nedidelis pjūvis, visiškai atvirkščiai nei būdavo atliekama anksčiau, o ir gijimo laikas kur kas sutrumpėja“, - privalumus apibūdino gydytojas.

 

Įranga – nepigi

N.Gerulskio teigimu, artroskopijai atlikti reikalinga tam tikra aparatūra, didelės raiškos monitorius, žinoma, kuris nėra pigus ir ne visos gydymo įstaigos gali sau leisti. Tačiau Kretingos ligoninė gali tuo didžiuotis, o ir artroskopuotoją, išmanantį savo darbą, kretingiškiai ir ne tik, visi pajūrio gyventojai, turi. Artroskopija yra ne tik gydymo, bet ir progresyvus diagnostikos metodas, kai, naudojant optinius prietaisus, sąnariai apžiūrimi iš vidaus ir kartu atliekama reikiama operacija. Operuojant padaromi du maži – nuo pusės iki centimetro – įpjovimai, per kuriuos įkišamas optinis teleskopas. Monitoriuje matomą vaizdą galima padidinti 10-15 kartų, todėl bet kokia patologija gerai įžiūrima, lengviau diagnozuojamas pažeidimas, atliekama operacija. Kaip paminėjo N.Gerulskis, pasitarus su pacientą prižiūrinčiais gydytojais, iškilus būtinybei, atliekamos operacijos, žinoma, tikintis, visapusiškai pagerinti žmogaus gyvenimą.

Artroskopinės operacijos metu mažiau žalojami aplinkiniai audiniai, todėl po operacijos vyksta greitesnė reabilitacija, jaučiamas mažesnis skausmas, greičiau atkuriamos funkcijos, randai būna mažiau pastebimi.

 

Patariama nedelsti

„Blogiausia, jog dažnai žmonės nekreipia dėmesio į atsiradusį ir nuolat jaučiamą nedidelį skausmą, todėl jam padidėjus, gali būti per vėlu“, - patirtimi dalinosi gydytojas. Pasak jo, pasekmės gali būti labai sudėtingai gydomos – nesioperuojant laiku smarkiau dėvisi kremzlės, o tai pagreitina artrozės progresavimą, jaučiamas didėjantis diskomfortas (užstringa kelias, negalima ištiesti, maudžia, skauda judant po to ir ramybės būsenoje), galiausiai gali net tekti pakeisti sąnarį. „Galima pasidžiaugti, jog Kretingos ligoninėje gydytojai aprūpinti, čia yra ir reikalinga įranga, instrumentai, tad atliekamos operacijos be kliūčių“, - pasidžiaugė gydytojas, pagrindine darboviete laikantis Plungės ligoninę.

 

Žinių sėmėsi ir užsienyje

Gydytojo teigimu, nesudėtingiausios operacijos yra kelio, taip pat peties, čiurnų sąnarių operacijos. Pacientai, prireikus, pasitiki šiomis operacijomis, taikoma metodika, juo labiau, jog tai neatima daug laiko. „Pats nuolat domiuosi artroskopija, stažuojuosi įvairiose šalyse, buvau Japonijoje, Kipre, Prancūzijoje, tai mano sritis, todėl ja labiausiai ir domiuosi“, - papasakojo dar jaunas, tačiau jau daug patirties įgijęs gydytojas, mielai besilankantis ten, kur yra laukiamas, o juk pasitikėjimas gydytojui – labai svarbu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pajūrio sostinėje, Palangoje, duris atvėrė estetinės medicinos klinika „PERFECTUS CLINICA“. Didele dermatologinių, kosmetologinių ir estetinės medicinos procedūrų gausa dabar gali džiaugtis ir pajūrio gyventojai bei svečiai. Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS dalinasi mintimis apie dabar populiariausias pasaulyje estetinės medicinos procedūras. 


Pastaruoju metu gana dažnai galima išgirsti terminą „profesinis perdegimas“. Taip apibūdinamas reiškinys, kai dėl per didelio, užsitęsusio streso darbe žmogus išsenka emociškai, protiškai ir fiziškai.  


Besiruošdami Kalėdoms ir Naujųjų sutikimui tikimės tik gerų akimirkų ir negalvojame, kad tiesiai nuo švenčių stalo galime atsidurti ligoninėje. 


Remiantis Higienos instituto duomenimis, 2021 m. Lietuvoje iš viso buvo registruoti 8 272 nauji išeminio insulto atvejai, iš kurių 2 742 baigėsi mirtimi.


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


3 būdai kaip išvengti breketų, kad dantys atrodytų gražūs

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 04 | Rubrika: Sveikata

Jei net vien mintis apie jūsų metalinę šypseną verčia jūs krūptelėti nuo tokio vaizdo, tada siūlome jums apsvarstyti breketų alternatyvas. Kad išvengtumėte to baisaus metalinio vaizdo, ilgamečio gyvenimo pastoviai valant tarpdančius ir vis kovojant su maisto likučiais. O kur dar skausmas, kuris atsiranda įsidėjus šią įrangą. Jie yra plačiai paplitę, tačiau yra kitų būdų...


Balandžiai paprastai sukelia daug įvairių minčių. Tai – ir taikos, ir meilės, ir pašto simbolis, o per šventes į dangų kylantys šie gražūs sparnuočiai tikriausiai nepalieka abejingų. Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas teigė su šiais gražuoliais paukščiais draugaujantis jau ne vienerius metus. „Tai labai gražus ir...


Netikėtas infarktas ir širdies stentavimas privertė miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Bronių Martinkų atsisakyti cigaretės, daugiau valgyti žuvies, širdininkams naudingos dėl savo omega sočiųjų rūgščių, mažiau viską „imti į galvą“ ir džiaugtis kiekviena diena, bet į gydytojų patarimus vengti streso miesto politikos veteranas...


Ne tik Kretingos ligoninės gydytojų, bet ir kretingiškių pasitikėjimą įgavęs gydytojas traumatologas ortopedas, pabrėžęs, jog ir atroskopuotojas Nerijus Gerulskis labai laukiamas pajūryje. Kaip pats patikino, toks bendradarbiavimas naudingas visiems, anksčiau lankęsis kartą per savaitę, dabar atvyksta du kartus, pas laukiančius pacientus. „Šiandien dar kol kas nei vienam nepatariau...


Guvus vaikinas, dėmesį patraukiantis dėl savo meniškos sielos neslepiančios išvaizdos bei mąslių akių, kurias puošia, kaip pats paminėjo tikrai ne Hario Poterio, tačiau vardiniai Džono Lenono akiniai, pasiruošęs šviesiai ateičiai, susijusiai su jį itin dominančiomis meno išraiškomis. Tai – palangiškis moksleivis Gintas Kvedaras, savo įžvalgomis galintis nustebinti net ir daug mačiusius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius