Prie kavos – apie Palangos aktualijas su Danu Palucku

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-03-21
Peržiūrėta
1143
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antradienio rytą į "Palangos tilto" redakciją prie puodelio kavos susirinkę  mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Tarybos nariu D. Palucku.
Antradienio rytą į "Palangos tilto" redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Tarybos nariu D. Palucku.

Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininku, miesto Tarybos nariu, Kontrolės komiteto pirmininku bei užduoti jam aktualius klausimus tiek apie miesto problemas, tiek apie Tarybos darbą.

Nekritikuoja tik dėl kritikos
Vienas pirmųjų mūsų skaitytojų užduotų klausimų opozicijoje valdančiajai daugumai esančiam Palangos socialdemokratų lyderiui – kaip sekasi dirbti oponuojant daugumai ir kiek opozicija gali turėti įtakos Tarybos sprendimams.
„Žinoma, būnant opozicijoje nėra lengva daryti įtaką politinės daugumos sprendimams, tačiau mes tikrai nesame „nustumti“ nuo Tarybos sprendimų projektų svarstymo prieš teikiant juos galutiniam tvirtinimui posėdžiuose, be to, kai kuriuos sprendimus ir patys inicijuojame, – sakė D. Paluckas. – Vis dėlto bene pagrindinis opozicijoje esančių į Tarybą palangiškių išrinktų politikų darbas – labai įdėmiai peržiūrėti, savotiškai revizuoti tai, ką siūlo dauguma, kritikuoti tuos sprendimų projektus, kurie prastai parengti, pačius galimus sprendimus, jeigu jie būtų sunkiai įgyvendinami ar net nenaudingi Palangai ir palangiškiams. Tada mes, jei net negalime pakeisti daugumos įsitikinimo, stengiamės viešinti mūsų įsitikinimu klaidingus ar ydingus sprendimus. Kartais mūsų argumentai įtikina valdančiąją daugumą, kaip buvo svarstant sutartį dėl naujosios autobusų stoties statybos. Joje investuotojai norėjo matyti punktą, kad, jeigu Savivaldybė, t.y., miestas, vėluotų vykdyti savo įsipareigojimus – tarkim, nebūtinai dėl nuo mūsų priklausančių priežasčių būtų vėluojama parengti kad ir techninę dokumentaciją, – miestas turėtų verslininkams mokėti 500 tūkst. Lt netesybas. Šį Palangai tikrai žalingą punktą mūsų iniciatyva pavyko išbraukti“.
Tačiau, pasak D. Palucko, stengiamasi dirbti konstruktyviai ir nekritikuoti teikiamų sprendimų projektų vien dėl kritikos, tad tikrai ne retas atvejis, kai arba visa opozicija, arba socialdemokratai balsuoja „už“.

Vanduo ir šiluma: negyjančios opos
Bene daugiausiai klausimų D. Paluckui buvo užduota dėl dviejų bendrovių – UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ ir UAB „Palangos vandenys“ veiklos.
D. Palucko teirautasi, kaip opozicija žiūri į tai, kad bendrovė atleido 16 darbuotojų, o po to įkūrė naują pavaduotojo etatą, į kurį priėmė valdančiajai daugumai atstovaujantį Tarybos narį. „Situacija ten dabar tokia: vienas viršininkas vadovauja vos ne porai darbininkų, o tuo tarpu būtini darbai neatliekami: anksčiau lietaus kanalizacijos šulinius prižiūrėdavo komunalininkai, ir visada laiku juos valydavo, o darbą perėmus „Palangos vandenims“, pernai rudenį jis liko nepadarytas“, – piktinosi skaitytojai ponai Vytautas bei Petras.
Itin gerai viską, kas susiję su vandens ir šilumos ūkiais išsinagrinėjusi mūsų skaitytoja ponia Albina teiravosi, kas žadama daryti dėl ketinamų kelti vandens kainų: „Jie teigia, kad didinti tarifus reikalauja Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, tačiau ji tai daro tada, kai jos prašo monopolininkai iš vandens ar šilumos ūkių“.
Dėl pastarojo klausimo D. Paluckas sakė, jog socialdemokratai ir visa opozicija yra sutarusi balsuoti prieš antrą kartą Tarybą pasieksiantį sprendimo projektą.
„Dėl etatų – sprendimus priima bendrovės direktorius, pritarus stebėtojų tarybai, tad, kiek mums keisti kartais beatrodytų tokie sprendimai, keisti mes nieko negalime“, – apgailestavo politikas.
Galybė priekaištų buvo išsakyta šilumininkų adresu – nuo kainų, jų dedamųjų dalių kaitaliojimo, kai, aptikus, kad kaina buvo ne visai teisingai skaičiuojama, šilumininkai vietoj to, kad ją perskaičiuotų ir įskaitytų permokas, nusprendė papildomai apmokestinti užmūrytuosius „bromus“, taip palikdami tuos pačius tarifus, iki įtarimų, kad, sprendžiant iš „Palangos šilumos“ kamino dūmų spalvos, yra sukčiaujama su kuru, bei iki abejonių, ar teisingoj vietoj bus statomas biokuro katilas Palangoje.
Pasak D. Palucko, šilumos ūkio monopolija bei visa, kas su tuo susiję, yra ne vien Palangos, bet visos valstybės problema, kurią derėtų spręsti jau nebe savivaldybių lygmeniu.
„Ką mes dabar galime padaryti Palangoje – laukti, kol bus pastatytos biokuro katilinės ir labai rimtai rengtis perimti šilumos ūkį, kai 2015-aisiais baigsis sutartis su „Litesko“. Deja, nutraukti jos dabar mes negalime. Kaip bebūtų apmaudu, dera pripažinti, kad Palangoje – kaip ir visoje Lietuvoje – šilumos energijos tiekėjai žaidžia su kainų komisija, o mes visi kenčiame“, – sakė D. Paluckas, pabrėžęs, jog pati didžiausia klaida buvusi padaryta 2000-aisiais, kai pasirašyta minėtoji sutartis.

Transportas, gatvės, renovacija, fizioterapija
Nebuvo paliktas nuošalyje ir daugiabučių renovacijos klausimas: D. Paluckas atsakė į klausimus, kokiu principu buvo atrinkti namai, paminėjo, jog dabar pasirašyti tik ketinimų protokolai, paskui bus teikiami investiciniai projektai su visais paskaičiavimais, kiek renovacija kainuosianti, ir tada gyventojai vėl galės spręsti dėl darbų būtinumo.
Kalbėta ir dėl miesto viešojo transporto: skaitytojai ne pirmą kartą piktinasi, kad į šiaurinį miesto pakraštį niekas palangiškių neveža. Ir apskritai, su viso transporto judėjimu bei parkavimu problemos neišsprendžiamos dešimtmečiais. D. Paluckas supažindino juos su idėja, kad, pastačius naująją autobusų stotį, po Palangą kursuotų „traukinukas“, nuo Sodų gatvės ratu sukdamas ir pro S. Dariaus ir S. Girėno g., ir pro pietinėje miesto dalyje esančias gydymo bei reabilitacijos įstaigas.
Kalbėta ir apie tai, kodėl neįsiklausoma į palangiškių nekart reikštus pageidavimus grąžinti fizioterapijos paslaugas iš ligoninės į vadinamąją polikliniką. Tarybos narys sakė, jog socialdemokratai buvo už tokį sprendimą, ir siūlė jį įtraukti, kai buvo svarstomas šių metų biudžetas, tačiau valdančioji dauguma – prieš.
Teirautasi ir dėl Žvejų gatvės tolesnės rekonstrukcijos: net keturi šios gatvės gyventojai būgštavo, kad ir vėl darbai bus atliekami per patį vasaros sezono įkarštį, ir tai bus daroma taip pat netvarkingai kaip pernai: triukšmas, dulkės nuo pjaustomų šaligatvio plytelių... Pasak D. Palucko, jis ir pernai aiškinęsis, kodėl darbai vyko pačiu netinkamiausiu metu. „Mes per daug darbų grafiko reguliuoti negalime. Tačiau tikrai darysime viską, kad jie netrukdytų poilsiautojus priimantiems palangiškiams, ir tikrai reikalausime, kad dirbant būtų laikomasi visų technologijų“, – tikino politikas.

Palangai reikia dirbti kryptingai
Skaitytojas ponas Gerardas sakė, jog jam patikęs Palangos socialdemokratų rinkiminis šūkis „Palangiškiai, spręskime problemas kartu“, ir teiravosi, kaip kurorto skyriui ir jo lyderiui sekasi tai daryti.
„Per beveik du metus, kai esu išrinktas į miesto Tarybą, į mane dėl įvairių priežasčių kreipėsi per šimtą palangiškių. Problemos pačios įvairiausios – nuo žemės grąžinimo iki klausimų, į ką kreiptis vienu ar kitu aktualiu žmogui atveju. Yra klausimų, kuriais negaliu padėti – dėl tos pačios žemės. Tačiau daug problemų esame sprendę kartu su palangiškiais apsilankę atitinkamuose Savivaldybės administracijos skyriuose ir pabendravę su atitinkamas sritis kuruojančiais valdininkais“, – sakė Tarybos narys.
Ir paskutinis klausimas: o kokia Palangos ateitis, turint omenyje, kad pasikeitė Vyriausybė ir jos vadovas? Nes kartais šnekama, jog neva Palangos merui Š. Vaitkui palankus buvo A. Kubilius, nes jie abu – tos pačios partijos nariai.
„Pirmajame Š. Vaitkaus susitikime su premjeru Algirdu Butkevičiumi, be Seimo nario Prano Žeimio, dalyvavau ir aš. Ir galiu patvirtinti, jog ministro pirmininko pozicija buvo tokia: pasirinkite miesto plėtros kryptį, rašykite projektus, ir finansavimas bus. Pavyzdžiu jis nurodė Druskininkus: jų meras R. Malinauskas niekada neatvažiuoja tiesiog prašyti pinigų, o dirba kryptingai ir teikia rimtus projektus. Mūsų miesto vadovai iki dabartinio mero praktiškai nebendravo su sostine. Dabar ta klaida taisoma, ir jeigu Savivaldybė sugebės rengti įtikinančius projektus, Palanga toliau judės į priekį“, – įsitikinęs D. Paluckas.

Jūsų komentaras:

Konservams NE 2013-03-24 18:21 (IP: 84.46.240.2)
Pasirodo, kad Palanga rūpi ne vien tik prastiems žmonėms, bet ir politikimas. Tikiu, kad jauni ir energingi žmonės sugebės pakeisti stagnaciją, korupcija, betvarkę Palangos valdžios koridoriuose. Sėkmės DP taip ir toliau!

Juodas G.Vagnoriaus valdymo laikotarpis... 2013-03-22 13:32 (/ / IP: 86.100.60.112)
Teisingai, už: "atsikratytus" probleminius daugiabučius, sunaikintas darbo vietas miestuose ir klaime. už sunaikintus bankus, prieš tai suėmus iš žmonių masiškai pinigus, už chaotinę prichvatizaciją, ir t.t.ir t.t. -už visiems laikams išvogtą ir pradangintą Lietuvą - "dėkoti" reikia gudriajam G.Vagnoriui, ir jo tetai tuometinei Fin. ministr. E.Kunevičienei.... -Pasekmes matome dabar , ir,...dar ilgai neišbrisime iš duobės.. -Bėkite, žmonės, kas dar kojas pavelkate.....

Algimantas 2013-03-22 11:16 ([email protected] / IP: 90.130.147.174)
Per visus nepriklausomybes metus buvusios valdzios,nelabai pakeite Palangos,matomai daugiau rupejo savu interesu sprendimai.Baigiantis kadencijai per desimt metu surado Kurchauzui uzdengti stoga ir fasada padaryti,tai dabat giriasi per visa Lietuva daug padare.Kiti miestai , kaip Druskininkai ir kiti miestai yra daugiau padare ir nesigiria.Aiskiai parodo kaip koncervatoriai su liberalais per keturius metus padare su namu renovacija,norejo viskas islaidas uzkrauti pensininkams ir jaunimui.Valstybe po nepriklausomybes tuoj atsikrate gyv.namais zinodama,kad ateitije bus daug problemu.Renovacija-vastybes ir zmoniu problema.Danas Paluckas kviecia visus Palangos gyventojus,Problemas sperskime kartu-tai naujos kartos politikas,kuris tikrai pakeis Palangos ivaizdiir miesto gyventoju gerove.SKMES

Taip pat skaitykite

Vasario 4 d., „Palangos tiltas“ paskelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. „Palangos tiltas“ teiravosi Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian, ar jai toks...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


A. Butkevičius perrinktas socialdemokratų pirmininku

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį vykusiame suvažiavime buvo perrinktas socialdemokratų pirmininku. Už jį balsavo 705 suvažiavimo delegatai, prieš buvo 40 atstovų.


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininku, miesto Tarybos nariu, Kontrolės komiteto pirmininku bei užduoti jam aktualius klausimus tiek apie miesto problemas, tiek apie Tarybos darbą.


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su bendrovės „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Artūru Kaktavičiumi bei užduoti jam aktualius klausimus, kurių pagrindinis – būsimoji daugiabučių renovacija.


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


Antradienio rytą trečiąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su specialiai į susitikimą iš Kauno atvykusiu Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininku Vyteniu Tomkumi bei užduoti jam aktualius klausimus, į kuriuos svečias atsakinėjo visą valandą.


Antradienio rytą antrąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi Linu Jegelevičiumi pasikalbėti ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, pasidalinti savo nuomone ir padiskutuoti su žurnalistais rinkosi mūsų skaitytojai.


Antradienio rytas „Palangos tilto“ redakcijoje prasidėjo neįprastai. Pirmą kartą prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi ir kolektyvu mūsų skaitytojai pasikalbėjo ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, dalijosi savo nuomone ir diskutavo su žurnalistais.


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius