„Jei neleis vaikų atrakcionų veiklos, statysiu mauzoliejų Stalinui“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-06-25
Peržiūrėta
2467
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Jei neleis vaikų atrakcionų veiklos, statysiu mauzoliejų Stalinui“

Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su išvytais iš J. Basanavičiaus gatvės olandais, ir teigia, kad nepaklus valdžios reikalavimams nutraukti atrakcionų veiklą –savivaldybės atsisakymą išduoti leidimą atrakcionų veiklai Vytauto gatvėje jis ruošiasi apskųsti teismui.  Savo ruožtu savivaldybė taip pat kreipsis į Palangos miesto apylinkės teismą, prašydama jį taikyti laikinąsias apsaugos priemones - sustabdyti atrakcionų veiklą..

 

Devynis metus niekam netrukdė

„Neturiu žodžių išreikšti savo pykčio – uždraudė pramogas vaikams, kurias jie čia labai mėgo. Stalino laikais nebūtų taip pasielgę. Jau devintus metus dirbu šioje vietoje, bet savivaldybei niekada iki šiol neužkliuvo atrakcionai Vytauto gatvėje“, – sakė „Palangos tiltui“ 72-erių metų žemės sklypo savininkas.

Per savaitgalį J. Valužio atrakcionus atgabeno ir sumontavo vilniečio Vytauto Murausko individuali įmonė „Korida“. Šiam verslininkui priklausančius atrakcionus – vaikų mėgstamas vaikiškas karuseles ir traukinukus – šiemet papildė ir pripučiama beždžionė bei laipynių stulpas.

Paskubomis sumontuoti atrakcionai neliko be naujojo Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus dėmesio – atvykę sekmadienį į Vytauto gatvę, valdininkai pareikalavo nutraukti veiklą.

J. Valužis artimiausiomis dienomis skųs savivaldybės sprendimą teismui.

„Kol teismas nepaskelbs nuosprendžio, tol veiklą vykdysiu“, – sakė garbaus amžiaus palangiškis.

 

„Valdžia turėtų ieškoti kompromisų“

J. Valužis teigė, kad ir ankstesniais metais jis kreipdavosi į savivaldybę leidimo tokiai veiklai.

„Teisybę pasakius, ne visada leidimą išduodavo, bet niekada nesiėmė tokių drastiškų priemonių. Net jeigu ir yra koks nors pažeidimas, savivaldybė turėtų būti geranoriška verslui, nes atrakcionuose „Korida“ kiekvienais metais įdarbindavo 5-7 darbuotojus. Vadinasi, jie mokėjo gyventojų pajamų mokesčio dalį savivaldybei, aš, sklypo savininkas, jai moku žemės nuomos bei žemės mokesčius, taip pat už leidimą verstis tokia veikla. Jeigu valdžiai rūpėtų verslas, ji turėtų ieškoti kompromisų, o ne nueitų draudimų keliu. Kam bus nauda, jeigu sklype nieko nebus? Niekam“, – įsitikinęs J. Valužis.

Birželio 13-ąją jis gavo atsakymą iš savivaldybės, pasirašytą savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, kuri, beje, yra ir darbo  "Dėl prekybos ir paslaugų teikimo privačiose valdose nagrinėjimo" pirmininkė, dėl atrakcionų Vytauto gatvėje 39.

Jame rašoma: "Nepritarti laikinų įrenginių statybai žemės sklype Vytauto g. 39, kadangi teritorijoje yra užfiksuota savavališka statyba..."

 

Dvigubi standartai?

J. Valužis neginčija, kad minėtame sklype, kuriame taip pat yra vykdoma atrakcionų veikla, galbūt yra pažeisti griežti kurorto statybų reikalavimai, bet jį stebina, kad dėl didelių statybų, kuriuose buvo užfiksuoti paveldosauginių ir statybos reikalavimų pažeidimai, miesto valdžia susitarė, o mažuosius pažeidėjus „smaugia“.

„Nusikaltimas yra drausti žemės sklypo savininkui savo žemėje vystyti įstatymų leidžiamą veiklą – suteikti vaikams galimybę pasidžiaugti traukinuku ar karusele. Jeigu valdžia neleis mums vystyti vaikų žaidimų veiklos, sklype pastatysiu mauzoliejų Stalinui. Argi tai man uždraus valdžia?“ – klausė J. Valužis.

Jį piktina, kad jis yra prilyginamas olandams, kuriuos dėl nelegalios veiklos Palanga pernai išvijo iš kurorto.

„Aš – ne olandai, kurie tiek metų dirbo be leidimų su senais rusiškais atrakcionų įrenginiais. Bet valdžia užsimojo ant visų. Matyt, taip siekia, kad vaikai plūstų tik į neseniai atidarytą vaikų žaidimų parką“, – sakė palangiškis.

Jis ypač griežia dantį ant konservatorių mero Šarūno Vaitkaus.

„Pone konservatoriau mere, ką jūs darote prieš vaikus?“ – klausia J. Valužis.

Meras atkerta, kad sklypų Vytauto gatvėje savininkas klaidina visuomenę teigdamas, kad savivaldybė kaišioja jam pagalius į ratus.

 

Kam bus nauda iš plyno lauko?

„Korida“ savininką Vytautą Murauską taip pat stebina kurorto valdžios kategoriškas noras uždrausti ilgai veikusių atrakcionų veiklą Vytauto gatvėje.

„Jau apie 15 metų dirbu Palangoje – teikiu atrakcionų paslaugas, bet šiais metais kurorte dirbti tapo sunkiausia. Nebus atrakcionų, plynos tuščias laukas. Kažkas liks be darbo, savivaldybė – be dalies mokesčių. Argi reikia tik drausti, užuot ieškojus kompromiso? O gal uždrausdama visus atrakcionus, valdžia tokiu būdu populiarina savo naująjį vaikų žaidimų parką?“ – stebisi V. Murauskas. Jis teikia atrakcionų veiklą ir paplūdimyje.

Verslininkas pernai atrakcionuose Vytauto gatvėje įdarbino šešis darbuotojus. Paplūdimyje – keturis.

V. Murauskas sako, kad kurorte jau kuriasi darbdavių asociacija, kurie ieškos teisinių būdų, anot jo, apsiginti nuo nepalankių valdžios sprendimų.

„Ginant kultūros paveldą ir statybų griežtus reikalavimus, pusę Palangos būtų galima nugriauti. Bet tada pradėkime nuo didžiųjų pažeidėjų“, –sako „Korida“ savininkas.

Šiltą vasaros dieną atrakcionuose Vytauto gatvėje, anot jo, kasdien apsilankydavo iki šimto vaikų. Šiemet verslininkas jau įdarbino keturis darbuotojus atrakcionuose Vytauto gatvėje.

 

Nuotraukoje: J. Valužis artimiausiomis dienomis skųs savivaldybės sprendimą teismui.

 

 

„Šalia atstatomo kurhauzo pripučiamoms baidyklėms – ne vieta“

Šarūnas Vaitkus, Palangos savivaldybės meras

 

„Kai J. Valužis kalba apie tai, kad savivaldybė jam neteisėtai trukdo vystyti, anot jo, teisėtą veiklą, yra manipuliuojama viešąja nuomone.

Jau artimiausiomis dienomis Kultūros ministras pasirašys Palangos specialųjį kurhauzo teritorijos planą, kuris apima beveik dvejų hektarų teritoriją – nuo Kęstučio gatvės iki J. Basanavičiaus gatvės.

Jame yra aiškiai pasakyta, kad ši teritorija yra griežta paveldosauginė teritorija, kurioje negalima vykdyti jokios komercinės veiklos. Plane net parašyta, kad minėtoje teritorijoje negali būti jokių atrakcionų.

Vadinasi, ir minėto piliečio sklypuose Vytauto gatvėje.

Specialiajame kurhauzo teritorijos plane numatoma tik senosios vilos „Ursus“ atstatymas. Jokie statiniai, vizualiai teršiantys šią teritoriją, negalimi.

J. Valužis netiesą sako, kad jam suteikta teisė vykdyti komercinę veiklą sklype Vytauto gatvėje. Jo sklypo Vytauto g.  41 paskirtis yra rekreacinė, o Vytauto g. 39 – visuomeninė.

Nekalbant apie tai, kad žemės sklypai naudojami ne pagal paskirtį, jie dergia kurorto centro vaizdą. Šalia atstatomo kurhauzo pripučiamoms baidyklėms – ne vieta.

Miesto Taryba dar praėjusiais metais yra numačiusi konkrečias vietas, kuriose galėtų atsirasti karuselės.

Praėjusią vasarą kariavome su olandų verslininkais, šiemet teks drausminti įžūlų vilnietį”.

 

 

„Neteisėtų atrakcionų veiklą stabdysime teismais“

Petras Kaminskas, Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas

„Siekdama sustabdyti nelegaliai veikiančių atrakcionų veiklą, Palangos miesto savivaldybė šią savaitę kreipsis į teismą su prevenciniu ieškiniu, kuriuo reikalaus uždrausti eksploatuoti pramoginius įrenginius – atrakcionus Vytauto g. 39 ir Vytauto g. 41 sklypuose. Taip pat teismo bus prašoma taikyti laikinąsias priemones – uždrausti eksploatuoti atrakcionus, iki kol nebus priimtas sprendimas. Siekdami uždrausti veiklą, kuriai negautas Savivaldybės leidimas, bandome užbėgti už akių galimai nelaimei – pavojui žmonių sveikatai. Taip pat rūpinamės viešuoju interesu – kurhauzo apsauginėje teritorijoje negalimi tokie įrenginiai“.

 

Jūsų komentaras:

mn 2012-10-29 22:10 (IP: 79.132.174.107)
daugelis jusu - kvailiukai... :) tie atrakcionai tik atitraukimas nuo didesniu problemu... beje, pagalvokit, jei jus turetumet tuscia sklypa ir koks vaitkus jums reguliuotu koki medini arkliuka jums pasistatyti...

Palaikau Mera 2012-06-27 16:52 (IP: 195.182.88.82)
Palaikau mūsų Merą 100 procentu. Apsileideliai susitvarkykit.

Architektas 2012-06-27 06:48 (IP: 195.182.76.59)
Šiame sklype Valužis pries keleta metų NUGRIOVĖ grafų Tiškevičių įrengto Kurhauzo parko PIRMĄJĄ Palangos kurorto vilą - vilą "URSUS". Nuo šios grafų Tiškevičių vilos "Ursus" prasidėjo Palangos, kaip kurorto, gimimas.Po to šiame parke buvo pastatytas ir Kurhauzas, vilos "Danutė", "Zbyšekas". Valuži, atstatyk,tai, ką nugriovei!

irena 2012-06-27 06:38 ([email protected] / IP: 89.117.252.194)
Kol Landsbergis nepirko namo Palangoj, kariu kapines centre netrukde, kol kurhauzo griuvesiai merdejo- karuseles netrukde. Vasaros tik 3 menesiai, sukuriamos darbo vietos, mokami mokesciai, po to vel svarus ir tylus laukas be baidykliu ir vaiku klegesio. Nepritariu savivaldybei.Nelegalus kioskai ir mokesciu nemokantys verslininkai kurhauzo papedej geriau?

nepalangiskis 2012-06-26 21:48 (IP: 213.226.142.63)
Kvaili palangiskiai, kiek dar jus mulkins vos profesine baiges buves masinu vagiukas Vaitkus? Visi Palangos atrakcionai bus suzlugdyti vien del to, kad jo svogeris Sventojoje turi atrakcionu parka. Ir kaip manote, kur teveliai ir mamybes ves savo vaikucius pasilinksminti??? ogi pas gerojo Saruno svogeri...

vietinis 2012-06-26 16:20 (IP: 88.119.138.238)
Valuzis - kaip nurodo ir komentatorius "Palangiskis" - uzkietejes savivaliautojas nuo sovietiniu laiku."Keliaudamas" per miesta is vienos vietos i kita ji be atodairos gadina. Ir visa laika su ta kvailumo kauke, skundais, apsimetinejimu ir pan.Ir nei viena valdzia jam nieko nepadare. Gal dabar prispaus uodega? Butu gerai.

algis 2012-06-26 16:16 (IP: 86.100.75.88)
palaikau mera, bet reikejo verslininkams suteikti daugiau informacijos apie nauja savivaldybes politika del nauju atrakcionu vietu ir spec kurhauzo plano

Pilietis 2012-06-26 11:22 (IP: 195.182.88.82)
Palaikau mera. Turim kada nors susitvarkyti ir atsikratyti Sanhajaus vardo.

To markui 2012-06-26 11:19 (IP: 195.182.88.82)
Salia Kurhauzo kavinukiu nera.O pats matyt labai nori tos betvarkes nes esi iprates taip gyventi.

Violeta 2012-06-26 11:16 (IP: 195.182.88.82)
Kaip slykstu matyti mela. Pats didziausias Palangos apsileidelis miesto centra pavertes antru Kurhauzu. Deje jau Kurhauzas geriau atrodo.

Darius 2012-06-26 11:14 (IP: 195.182.88.82)
Vakar paziurejua tv 3 ir pasibaisejau Valuziu> Ijunges kvailumo pavara kalba apie vaikucius.Tik nepasako iki galo kad tiems vaikuciams si atrakcija desimtine kainuoja o malonumo 3 minutes, bet uz tai juodu mersedesu sis veikejas vazineja. Kur ziuri valdzia. Ji jau senai tramdyt reikejo

Geda 2012-06-26 11:12 (IP: 195.182.88.82)
kam kam bet sitam siukslintojui ne vieta miesto centre. Graziausia vita jis yra pavertes pragaru. Kazkokia technika, kemperiai, kranai darzoves. Na baisiau ir negali buti. Teisingai miesto vadovai daro kad imasi tvarkos.

palangiškis 2012-06-26 08:08 (IP: 86.100.111.250)
Ne tau Valuži, skūstis. Esi vienas iš kurorto darkytojų, tavo dėka įsigyti erdvūs sklypai tapo vieni iš "Šanchajaus" blogąją prasme kvartalais.Pereikime nuo kvartaliuko ties "žaliojo namo" viešbutuku, "puikaus" pastato ties "Gabija" iki Kęstučio gt. "kurortinių" statinių. Sveikintina griešta mero pozicija šiuo klausimu. Te atstato sudarkytas kutūros paveldo teritorijas, o mylimus Stalino paminklus kolekcionuoja savo salione.

.. 2012-06-26 07:33 (IP: 78.61.158.3)
Kiek metu sklype stovejo supuve kranas ? Jis labai puose miesta . Paziurekit i Druskinikus , i Nida . Ar ten yr tokia betvarke ? Basanaviciaus gatve , turetu vadintis Girdyklu ir Kiosku bulvaru.

markas 2012-06-26 05:32 ([email protected] / IP: 78.61.180.184)
tai ir paveikslu prekeivius bei kazkokia kavinuke salia kurhauzo reikia uzdaryti,nes anot mero-pagal naujaji kurhauzo spec plana negalima jokia komercine veikla..

manku 2012-06-25 20:15 (IP: 213.164.125.73)
nebukit savivaldybes mankurtai... jei pradetumet galvoti, praetumet suprasti, kad tokiais draudimais palanga save nustekens iki to, kad joje vaikstines kelios senutes su suniukais... jums ir miesto valdziai reiktu daugiau pasaulio pamatyti ir pakeisti mentaliteta, kad suprastumet, kad einama prazutingu miestui keliu.. ta rodo vis labioau tustejancios palangos rezultatai..

Júrate is Medvalakio g. 2012-06-25 19:41 (jj / IP: 78.61.214.75)
Labai graži šita vieta. skulptūrų parkelis daug žalumos. Senosios 19 amžiaus liepos tikrai įspūdingos. Negalima sios vietos paversti balaganu. It taip to balagano pilna Basankej.

trolis 2012-06-25 18:52 (IP: 78.61.214.75)
Gaila, kad dirbantys verslininkai mato siaurus savo interesus. O Palanga turi būti pripuciamu vaiduokliu vasaros sostine. Kodel Druskininkuose nemačiau tokios betvarkes, kioskų, skaru, kebabu, blyniu. O šis tipa Valuzi senai reikėjo drausminti. Paziurekit kokia betvarkė ir gyvatyna uzveise.

Rimas 2012-06-25 18:11 (jk / IP: 78.61.214.75)
Teisingai neleiskit sugadinti pačiu gražiausių miesto vietų. Prisipucia beždžionės ir dziaugiasi. Palangiskiai isrinkome valdzia kad mieste butų gražu. Džiaugiamės kad miestas grazeja. Statosi Kurhauzas atsiranda nuostabus gėlynai.

Palangiske 2012-06-25 18:07 (nj / IP: 78.61.214.75)
Laba teisingai elgiasi savivaldybe, kad neleidzia daryti betvarkes mieste. Šitas senis 2 metus laike Zila Iraną supuvusi savo sklype vidury centro. Paziurekit kaip atrodo tas oi Domas buves telefonu pasikalbejimu pastatas. Ačiū merui už ryztingus veiksmus.

Taip pat skaitykite

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti prekybos žmonėmis byla. Joje kaltinimai pateikti 3 Čekijos piliečiams, atrakcionų savininkams, išnaudojusiems 2019 m. Palangoje grupę Lenkijos ir Čekijos darbininkų.


Į savo rankas perėmusi vilą „Auską“, Palangos miesto savivaldybė ieško racionalių vilos panaudojimo ir įveiklinimo scenarijų. Rugsėjo pabaigoje miesto tarybos nariams pristatyta galimybių studija, kurioje pabandyta atsakyti į kylančius iššūkius ir siekta rasti tinkamiausių sprendimų Palangai.


Pagalbos šauksmas iš Palangos atrakcionų: jaučiasi lyg vergai

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Palangos policija pradėjo tyrimą dėl kurorte veikiančiuose atrakcionuose galimai išnaudojamų Čekijos piliečių, rašo lrytas.lt Policija gavo duomenų, jog Palangoje, Šventosios gatvėje veikiančių atrakcionų savininkas iš Čekijos netinkamai elgiasi su savo darbuotojais – taip pat Čekijos piliečiais.


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Palangoje stringa už dviejų ir daugiau žmonių nesunkų sužalojimą dėl neatsargumo teisiamo Olandijos piliečio Petruso Leanderio baudžiamosios bylos nagrinėjimas, nes nepavyksta surasti olandų kalbos vertėjo. 42 metų P. Leanderis yra atrakcionų, kuriuose daugiau kaip prieš dvejus metus beveik valandai žemyn galva buvo pakibę vaikai, savininkas.


Prieš metus duris atvėręs vaikų žaidimų parkas Palangoje, įsikūręs netoli gelbėjimo stoties, tebėra labai populiarus ir lankomas, tačiau vis dažniau galima išgirsti ir jam skirtų pastabų.


Palanga turi proga pasidžiaugti: rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo konstatavo, jog kurorto Savivaldybės administracija pagrįstai ir teisėtai atsisakė derinti atrakcionų parko projektą adresu J.Basanavičiaus g. 43. Atrakcionų parką čia norėjo įkurdinti liūdnai pagarsėjusi bendrovė „Leander LTU“.


Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su...


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Ką slepia atrakcionų verslas?

Aistas MENDEIKA, 2009 07 03 | Rubrika: Miestas

Šią vasarą šalia J.Basanavičiaus gatvės įsikūrę atrakcionai sukasi lyg viesulas. Ir ne tik linksmindami poilsiautojus. Patys jų šeimininkai vartosi slaptuose verslo verpetuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius