Surinkęs 71,02 procento nuo galiojančių balsavimo biuletenių, Šarūnas Vaitkus Palangos meru išrinktas iš karto, konservatoriai Taryboje turės 14 mandatų (FOTO GALERIJA)

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-03-05
Peržiūrėta
1535
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Surinkęs 71,02 procento nuo galiojančių balsavimo biuletenių, Šarūnas Vaitkus Palangos meru išrinktas iš karto, konservatoriai Taryboje turės 14 mandatų (FOTO GALERIJA)

Palangiškiai parodė didžiausią pasitikėjimą dabartiniu Palangos meru Šarūnu Vaitkumi. Negalutiniais nepatvirtintais duomenimis, jis gavo 71,02 procento nuo visų rinkimuose nuo galiojančių biuletenių.

Antra liko socialdemokratų kandidatė Svetlana Grigorian su 9,51 procento balsų. 

Trečias – Darius Kubilius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, su 5.17 procento.

Ketvirtas – Eimutis Židanavičius, Regionų partijos kandidatas, gavo 4,12 procentus balsų.

Penktas  – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Jonas Kubilius – 3,81 procento.

Šešta – save išsikėlusi Veronika Skeberdytė su 2,34 procento.

Septinta – Genoveita Krasauskienė, partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė, 2,02 procento.

Paskutinis – Dovydas Petrošius, Lietuvos Žaliųjų partijos atstovas, 2,01 procento.

Prieš pusiaunaktį jau buvo akivaizdu, kad valdantieji konservatoriai po šių rinkimų miesto Taryboje turės mažiau mandatų. PT primena, kad 2019-2023 metų Taryboje jie jų turėjo 15. Rinkimų naktį kurorto konservatorių strategai sakė, kad realu, jog 2023-2027 metų kadencijoje teks tenkintis 11, 12 ar, geriausiu atveju, 13 mandatų.

Tačiau galutinis mandatų skaičius pranoko konservatorių lūkesčius: didelės balsavimo biuletenių krūvos su dideliu konservatorių palaikymu didžiausiose Saulės ir Aikštės rinkimų apylinkėse, kuriose balsuoja Palangos centrinėje dalyje gyvenantys palangiškiai, lėmė, kad TS-LKD Palangos skyrius 2023-2027 miesto Taryboje turės 14 mandatų.

Kurorto socialdemokratai gavo 2 mandatus, LVŽS (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) Palangos skyrius - 2, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyrius - 2. Regionų partijos Palangos skyrius gavo 1 mandatą.

Kaip sakė Palangos rinkimų komisijos pirmininkas Virgilijus Beržanskis, Palangoje iki 19 valandos dalyvavo 49,81 procento rinkimų teisę Palangoje turinčių rinkėjų.  Uždarius balsavimo apylinkes, paaiškėjo, kad kurorte balsavo 51,14% nuo sąraše Palangoje esančių rinkėjų. Iš anksto balsavo 11,28 procentai rinkėjų. Anot jo, rinkimai kurorte praėjo sklandžiai. Tiesa, būta atvejų, kai į kurorto apylinkes balsuoti atėjo miesto svečiai, registruoti kitose šalies savivaldybėse. Jiems buvo paaiškinta, kad balsuoti Palangoje jie dėl to neturi teisės.

VRK skelbia, kad rinkėjų sąraše įrašyta rinkėjų:  merų – 15483,  tarybos narių rinkimuose – 15483;
Palangoje dalyvavo rinkėjų:  merų – 7920 (51,15%),  tarybos narių rinkimuose – 7918 (51,14%).
Negaliojančių biuletenių:  merų – 200 (2,53%),  tarybos narių rinkimuose – 304 (3,84%).
Galiojančių biuletenių:  merų – 7720 (97,47%),  tarybos narių rinkimuose – 7614 (96,16%).
Mandatų skirstymo kvota: 333.

Jūsų komentaras:

Pajurys 2023-03-06 12:14 (IP: 162.158.222.235)
Gal jau aišku kokie žmonės bus taryboje...? Socialdemokratai Grigorian ir Simutis, regionų partija Zidinavicius... O kitų kaip ir neaisku

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, gruodžio  6 dieną, Tėvynės Sąjungos-LKD Palangos skyrius rinkosi į rinkiminį-ataskaitinį susirinkimą.  Skyriaus pirmininku dar vienai kadencijai buvo išrinktas Šarūnas Vaitkus.


Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) politinė bendruomenės “Demokratijos šventėje“ – kandidatų į Europos Parlamentą reitingavime – kurioje Palangos meras Šarūnas Vaitkus iš 49 kandidatų buvo išreitinguotas itin aukštu 10 numeriu, ypač palankūs didžiausio šalies kurorto vadovui buvo keturių savivaldybių TS-LKD skyriai.  Kaip rodo „Palangos tilto“ gauta informacija...


Palangiškiai parodė didžiausią pasitikėjimą dabartiniu Palangos meru Šarūnu Vaitkumi. Negalutiniais nepatvirtintais duomenimis, jis gavo 71,02 procento nuo visų rinkimuose nuo galiojančių biuletenių ir buvo išrinktas meru jau pirmajame ture. Antra liko socaldemokratų kandidatė Svetlana Grigorian su 9,51 procento balsų. 


Paaiškėjo mėnesį trukusių geriausio Lietuvos mero rinkimų, kuriuose buvo galima įvertinti, kuris iš keliasdešimties merų per besibaigiančią kadenciją labiausiai patenkino rinkėjų lūkesčius, rezultatai. Jau tradicija tapusi Alfa.lt iniciatyva atskleidė, jog būtent Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, portalo skaitytojų nuomone, turi pelnyti metų mero vardą. 


TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad skyrius į suvažiavimą delegavo jį ir Petrą Kaminską.


Ar Palanga netrukus turės dar vieną miestą partnerį? Prancūzijoje! „Apie galimą dviejų miestų draugystę šiandien (sausio 18 d.) nuotoliniu būdu bendravau su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Prancūzijos Respublikoje Nerijum Aleksiejūnu ir Prancūzijos miesto Saint Gilles Croix de Vie meru Francois Blanchet,“ – tokį įrašą savo Facebook paskyroje pirmadienio...


Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimo dalyvių laukė staigmena – čia oficialiai paskelbti portalo Alfa.lt Metų mero rinkimų rezultatai. Tačiau Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro salėje susirinkusiems Lietuvos merams portalo Alfa.lt ir žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius paskelbė ne vieną, o dvi pavardes: Metų meru tituluojamas...


  Didžiausi Palangos konservatorių lūkesčiai ir niūriausios jų oponentų prognozės rinkimų į savivaldybės Tarybą naktį išsipildė su kaupu: kurortu meru, jau pirmajame ture, buvo išrinktas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, dabartinis miesto meras Šarūnas Vaitkus, o jo vadovaujami konservatoriai nušlavė kitas...


Palanga pademonstravo didelę meilę antrosios kadencijos siekiančiai Daliai Grybauskaitei. Pagal balsų, atiduotų už ją, skaičių Palangą pralenkė tik Kauno miestas ir rajonas (atitinkamai 61,06 ir 57,71 procento rinkėjų) ir Klaipėdos rajonas, kur už D. Grybauskaitę balsavo 54,72 procento rinkėjų. Mūsų kurorte už dabartinę prezidentę balsavo 3958 iš 7527 rinkėjų, arba 52,58 procentai...


  Seimo rinkimai Pajūrio rinkimų apygardoje visus varžovus surikiavo kai kam galbūt į nelabai tikėtą rikiuotę: pirmasis – Seimo narys Pranas Žeimys (surinko 14,87 proc. balsų) , antra – „darbietė“ Genoveita Krasauskienė (14,60 proc.) , trečia – Liberalų Sąjūdžio atstovė Alina Velykienė (11,94 proc.), ketvirtas – socialdemokratas Danas Paluckas (10,87...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius