Savanorystės mugėje klaipėdiečiai dalijosi gerumu

Palangos tiltas, 2022-10-10
Peržiūrėta
848
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savanorystės mugėje klaipėdiečiai dalijosi gerumu

Pirma tokia savanorystės mugė pajūryje subūrė daugiau kaip 200 miestiečių, kurie galėjo rinktis veiklas, palengvinsiančias gyvenimus senjorams, ukrainiečių vaikams, gyvūnų prieglaudų globotiniams. SBA įmonės „Klaipėdos baldai“ darbuotojų iniciatyvoje miestiečiai savo rankomis numezgė žaislų vaikams, pagamino tvarių draskyklių ir gultų beglobiams šunims ir katėms. 

Būtiniausi daiktai – rankų gamybos ir tvarūs

„Kartu su didžiuliu būriu bendraminčių, atrodo, sukūrėme stebuklą. Turėjome idėją – miestiečius, kaimynus, mokyklas, verslus pakviesti prisidėti prie mažų, bet labai svarbių ir reikšmingų kasdienių daiktų gamybos. Su kolegomis nuolat bendradarbiaudami su senjorų organizacija, gyvūnų prieglauda žinome, ko jiems labiausiai reikia, todėl nusprendėme pasidalinti savo žiniomis ir ne tik pakviesti aplinkinius prisidėti prie gerų darbų, bet ir darant juos – smagiai praleisti laiką“, – sako iniciatyvos organizatorė, „Klaipėdos baldų“ savanorystės ambasadorė ir administratorė Kristina Beržanskė. 

Per visą dieną trukusią mugę savanoriai numezgė 40 žaislų vaikams iš Klaipėdos mokyklos „Svetliačiok“, kuri ugdo vaikus su specialiais poreikiais, bei karo Ukrainoje akivaizdoje priglaudė ir ukrainiečių vaikus. Taip pat iš senų darbo džemperių dalyviai susiuvo 14 šiltų gultų beglobiams šunims, 5 draskykles katėms, kurie keliaus į gyvūnų prieglaudas „Būk mano draugas“ bei „Gyvūnų užuovėja“. Be viso to geradariai surinko 60 porų vilnonių kojinių Všį „Ori senatvė“ organizacijos globojamiems vienišiems senjorams. 

„Svarbu ir tai, kad viską darėme savo rankomis ir antrą kartą panaudodami tai, ką turime. Pavyzdžiui, gultai šuniukams – iš senų mūsų įmonės džemperių, pagrindai kačių draskyklėms – iš baldų gamybos atraižų, kurių jau nebenaudojame. Švarias, tvarkingas, bet jau nebenaudojamas kojines senjorams suaukojo mugės dalyviai, siūlus vaikų žaislams – įmonės darbuotojai bei dalyviai. Visa mugės idėja buvo apie dalijimąsi gerumu ir tuo, ką turime. Tad mes atvykusius mokėme dar kartą panaudoti daiktus ir prikelti juos naujam gyvenimui, padovanoti tiems, kam reikia labiau“, – sako Kristina. 

Be savanorystės veiklų – ir pramogos

Nors mugėje savanoriškų veiklų atrado kiekvienas – nuo darželinukų iki senjorų, organizatoriai pasirūpino ir pramogomis. Pailsėti ir pajudėti kvietė senjorų ansambliai iš Klaipėdos ir Kretingos, kurie šokdino tiek darbuotojus, tiek ir mugės svečius, dalyvius. Taip pat savo dainomis džiugino ir atlikėja Agnė Mukauskienė. Pasirodė ir mažiausieji šventės dalyviai – „Varpo“ gimnazijos vaikų grupė „Joginta“, o dalyvius kvietė pajudėti ir apie sveikatą pasakojo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras. Galiausiai, savanoriai visus norinčius vaišino naminiais pyragais, o alkaniausiems kepė mėsainius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 23-26 d. vyksianti 23-ioji Vilniaus knygų mugė jau tradiciškai kviečia ir į AGATA „Muzikos salę“, kurioje šiemet susitikimo su savo klausytojais lauks jubiliejinius metus švenčiantis „Palangos orkestras“. 


Pirma tokia savanorystės mugė pajūryje subūrė daugiau kaip 200 miestiečių, kurie galėjo rinktis veiklas, palengvinsiančias gyvenimus senjorams, ukrainiečių vaikams, gyvūnų prieglaudų globotiniams.


Miesto centre – ties Vytauto ir Jūratės gatvių sankirta – kyla modernus Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras, kuriame kurorto jaunuoliai turės puikias sąlygas susiburti bei užsiimti patinkančia ir prasminga veikla. 


Gruodis skaičiuoja paskutines besibaigiančių metų dienas bei minutes, ir jau tuoj tuoj pasitiksime gražiausias žiemos šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Laukdami jų, atverkime savo širdis artėjančiam kalėdiniam stebuklui bei pasidalinkime gerumu ir šiluma su tais, kuriems to reikia.  


Palangoje artimiausiu metu ims kilti Jaunimo ir savanorystės centras – penktadienį, lapkričio 19 d., Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė sutartį su rangovais. 


Neilgai trukus Palangoje ims kilti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras – jau paskelbtas konkursas rangos darbams, pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 27 d., o nugalėtoją tikimasi paskelbti rugsėjį.


„Palanga jau turi leidimą Jaunimo ir savanorystės centro pastato statybai,“ – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė žinia ketvirtadienio, balandžio 8-osios, vakarą savo Facebook paskyroje.


Praėjusį penktadienį Palangoje įvyko Baltijos šalių vandentvarkos konferencija. Joje dalyvavo Baltijos šalių, taip pat Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos vandens tiekėjų asociacijų vadovai ar atstovai, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prezidentas B. Miežutavičius, ministerijų atstovai, Palangos savivaldybės vicemeras Rimantas Mikalkėnas.


Praėjusį ketvirtadienį paaiškėjo, kas projektuos Palangos vasaros estradą. Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su keturis konkurentus įveikusia bendrove „Uostamiesčio projektas“ dėl Vasaros estrados rekonstrukcijos projekto parengimo, kuris vėliausiai turėtų būti baigtas per keturis mėnesius. Tiesa, norint įgyvendinti projektą dar reikės ieškoti...


Praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientai kelioms valandoms išvyko į Klaipėdą, LCC universitetą, kuriame vyko 11-12 klasių moksleiviams skirta specialybių mugė. Jos metu visi profesiją besirenkantys jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su tam tikromis, šiuo metu populiariausiomis ir perspektyviausiomis specialybėmis bei studijų programomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius