Savivaldybės valdžia krizės nepajuto

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010-02-06
Peržiūrėta
763
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki šiol palyginus prašmatniai gyvenusi Palangos miesto savivaldybė šiemet pajus tikrosios ekonominės krizės nagus: lyginant su praėjusiais metais, apie 14 mln. litų mažėja miesto biudžetas, atsisakoma naujų projektų, katastrofiškai mažinamas finansavimas švietimo, socialinės apsaugos, miesto tvarkymo sritims.

 

Sumažinus bazinės algos dydį, atlyginimai sumažėjo visiems šalies valstybės tarnautojams. Atlyginimai gerokai sumažėjo ir beveik visiems Palangos miesto savivaldybės administracijos darbuotojams, merui, jo pavaduotojams, patarėjai. Šešiasdešimčia litų mažesnę algą šiemet gauna net Savivaldybėje dirbančios valytojos, kurios dabar, neatskaičius mokesčių, uždirba vos 800 litų.

Tačiau Savivaldybėje yra du laimingieji, kurie jokio sunkmečio nepajuto. Priešingai, palyginus su 2008 metais gautu vidutiniu atlyginimu, jų alga net padidėjo.

Tai savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas bei jo pavaduotojas Bronius Martinkus. Direktoriaus alga pakilo beveik 140 litų ir siekia 5576 litus, o jo pavaduotojo tlyginimas išsipūtė 260 litų ir dabar peršoko 5300 litų.

Tokių algų Palangos savivaldybėje toli gražu negauna nei meras, nei jo pavaduotojai. Direktoriaus V.Kuznecovo atlyginimas yra vos 8 litais mažesnis už Lietuvos švietimo ir mokslo viceministro algą.

Iš tiesų, tikrasis direktoriaus ir jo pavaduotojo atlyginimas yra gerokai kuklesnis. Su priemoka už valstybei ištarnautus metus savivaldybės Administracijos vadovas uždirbtų gana solidžiai – 3754 litus. Bet direktoriaus atlyginimą iki viceministro aukštumų iškelia jam skirtas 50 proc. priedas, kuris siekia 1822 litus. Jo pavaduotojas B.Martinkus kiekvieną mėnesį prie nustatyto atlyginimo prisiduria po 1667 litus.

Pagal Valstybės tarnybos įstatymą, priedai prie atlyginimų tarnautojams skiriami už papildomų užduočių atlikimą. Tokius priedus abu Palangos „pateptieji“ gauna nuo 2008 metų gegužės. Kokias jie nuo to laiko papildomas užduotis atlieka, už kurias iš miesto kišenės savivaldybės Administracijos vadovams prie algos dar primokama daugiau nei po pusantro tūkstančio litų?

Iš viso direktoriaus ir jo pavaduotojo priedai, kartu su mokesčiais Sodrai, biudžetui kasmet kainuoja apie 54 tūkst. litų. Ar šiais sunkiais šaliai laikais, kai mažėja net pensininkų pensijos, V.Kuznecovui ir B.Martinkui nederėtų nuimti priedus ir šia suma padidinti kuklų socialinių išmokų fondą? Įdomu, ką apie tai mano miesto gyventojai, iš kurių pinigų savo partiečiams tokie dosnūs Taryboje valdančiąją daugumą sudarantys liberalcentristai?

Gerokai daugiau gyventojų turintis Kretingos rajonas jau seniai rodo pavyzdį, kaip Savivaldybės vadovų atlyginimų sąskaita reikia taupyti biudžeto lėšas. Nuo praėjusių metų pradžios Tarybai atsisakius skirti 30 proc. priedą, kaimyninio rajono savivaldybės Administracijos direktorius uždirba 4144 litus, o jo pavaduotojas – 3335 litus.

Ir badu nemiršta, ir ne mažiau už palangiškius kolegas dirba...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Kurorte intensyviai vyksta miesto tvarkymo darba  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 23 | Rubrika: Miestas

Kurorte intensyviai vyksta miesto tvarkymo darbai – remontuojami kurorto šaligatviai bei gatvės. Teigiamus pokyčius vairuotojai ir pėstieji pajus dar šiais metais, tačiau kol kas teks susitaikyti su kai kuriais laikinais eismo apribojimais, pavyzdžiui, savaitę dėl remonto darbų laikinai uždaryta Kalgraužių gatvės atkarpa nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų, su...


Palangos miesto biudžetas 2018 m. įvykdytas 102,3 proc. – gauta 628,5 tūkst. eurų viršplaninių pajamų. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, palyginti su 2017 m., praėjusiųjų metų pajamos buvo penktadaliu, arba 4,8 mln. eurų, didesnės.


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Savivaldybės valdžia krizės nepajuto

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 02 06 | Rubrika: Miestas

Iki šiol palyginus prašmatniai gyvenusi Palangos miesto savivaldybė šiemet pajus tikrosios ekonominės krizės nagus: lyginant su praėjusiais metais, apie 14 mln. litų mažėja miesto biudžetas, atsisakoma naujų projektų, katastrofiškai mažinamas finansavimas švietimo, socialinės apsaugos, miesto tvarkymo sritims.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius