Seimo rinkimai Palangoje: vieni jau pustosi padus, kiti – dar tepasi slides (VISAS STRAIPSNIS)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-03
Peržiūrėta
1859
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų komisijai nuo liepos 20 d. iki rugpjūčio 7 d.

Viena rinkimų dalyvė aiški – Svetlana Grigorian

Kol kas prie starto linijos – vienas spalio mėnesį įvyksiančių Seimo rinkimų Palangoje dalyvis: socialdemokratė Svetlana Grigorian. Socialdemokratų partijos Taryba ją jau patvirtino savo kandidate naujai suformuotoje Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje. Šioje apygardoje Palangos rinkėjai sudaro apie pusę visų rinkėjų. Kita pusė – Klaipėdos rajone, daugiausiai Karklėje.
„Partijos Taryba praėjusią savaitę patvirtino 51 partijos kandidatų Seimo rinkimų vienmandatėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatėje apygardoje kandidate buvau patvirtina aš,“ – sakė S. Grigorian.
Paklausta, kokie Palangos ir dalies Klaipėdos rajono interesai Seime jai būtų svarbiausi, kandidatė sakė, kad jai svarbiausia – „atstovauti visų žmonių interesus.“
„Konkrečią savo rinkimų programą pristatysiu rinkėjams artimiausiu metu,“ – „Palangos tiltui“ sakė kurorto socialdemokratų lyderė.

Nuo klausimo išsisuko

Paklausta, kaip į savo pusę patrauks daugiausiai konservatoriškai balsuojančius palangiškius, S. Grigorian išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Dar kartą pakartosiu: tai sprendžia rinkėjai. Mane žmonės kaip miesto Tarybos narę ir aktyvią palangiškę, tikiu, jau įsiminė.“
Tačiau skambiais šūkiais su žurnalistu kalbėjusi kandidatė į Seimą tapo paslaptinga išgirdusi klausimą apie savo dabartinę darbovietę.
„Esu dirbanti,“ – kelislart pakartojo S. Grigorian, tačiau „Palangos tiltui“ neatskleidė nei savo pareigų, nei darbovietės pavadinimo.
„Rinkėjams tai nerūpi. Jiems rūpi, koks žmogus aš esu, ką siūlau ir panašiai,“ – slapukavo S. Grigorian. Apie tai daugiau – kitame „Palangos tilto“ straipsnyje šiandien.
TS-LKD Prezidiumas nepritarė Gedimino Valinevičiaus kandidatūrai
Mėguvos rinkimų apygardoje Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, nesivaržys. Nors praėjusią savaitę Tėvynės Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba jį patvirtino savo kandidatu rinkimuose, tačiau šią savaitę, trečiadienį, įvykusiame visos partijos prezidiumo posėdyje jo kandidatūrai nebuvo pritarta.
TS-LKD Prezidiumo posėdis buvo neregėtai karštas: dėl Gedimino Valinevičiaus kandidatūros buvo diskutuojama dvi su puse valandos.
„Tiek laiko buvo dėliojami visi kandidatų pliusai ir minusai. Vis tik Prezidiumas nepritarė Gedimino Valinevičiaus kandidatūrai – buvo iškeltas faktas iš jo biografijos, kad jis yra dirbęs nušalinto prezidento Rolando Pakso patarėju. Buvo sutarta, kad tai rinkimų kampanijos metu žiniasklaidoje nepalankiai skambėtų ir partijai, ir pačiam kandidatui. Kitokių priekaištų ar pastabų Prezidiumas kandidatui neturėjo, atvirkščiai buvo pastebėtos jo teigiamos žmogiškos savybės. Diskusija vyko labai korektiškai,“ – „Palangos tiltui“ sakė Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas.
Jis Prezidiumo posėdyje dalyvavo kartu su bendrapartiečiais Gediminu Valinevičiumi, Mindaugu Skritulsku, Dainiu Želviu.


Kas toliau?

Prezidiumas nepritarė ir Agnės Bilotaitės kandidatūrai, kurią kandidate Mėguvos rinkimų apygardoje buvo pasiūlęs TS-LKD Atrankos komitetas.
„Jos kandidatūrai buvo vienbalsiai nepritaręs mūsų Palangos skyrius,“- pabrėžė Š. Vaitkus.
Veronikos Skeberdytės, kurią kandidate Seimo rinkimuose norėtų matyti dalis TS-LKD Palangos skyriaus narių, kandidatūra nebuvo rimčiau svarstyta.
Esant tokiai situacijai, buvo sutarta, kad TS-LKD Palangos skyrius per dvi savaites pateiks naują kandidatą.
„Jis ar ji galės būti ir iš Palangos, neatmetu, kad bus ir iš kitur. Vyks diskusijos, bus tariamasi ir su partijos vadovybe,“ – sakė Š. Vaitkus.
Jis nekomentavo, ar skyrius bandys iš naujo rinkimuose įkalbėti dalyvauti Palangos konservatorių skyriaus vetereną, tremtinio sūnų Mindaugą Skritulską. Jis atsisakė dalyvauti rinkimuose dėl šeiminių priežasčių – yra daugiavaikis tėvas.
„Palaukime. Svarbiausia, kad mūsų kandidatas laimėtų,“ – sakė Š. Vaitkus.
TS-LKD Prezidiumo posėdyje dalyvavo ir partijos garbės pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis.

Krapštė galvas

Prieš TS-LKD Prezidiumo posėdį Jurgis Razma, vienas TS-LKD Prezidiumo narių, „Palangos tiltui“ sakė, kad Prezidiumo nariai turės gerokai pakrapštyti galvas.
„Agnė Bilotaitė yra visiems gerai žinoma – ją siūlo mūsų rinkimų štabas, tačiau mūsų partijos Prezidiumas gerbia ir Palangos skyriaus ir jo atskiror grupės apsisprendimą,“ – J. Razma sakė „Palangos tiltui.“
Paklaustas, kuris kandidatas Palangoje turi jo simpatijas, J. Razma sakė, kad jis „nepažįstąs“ abejų „vietinių“ (Palangos) kandidatų, tačiau jam imponuoja, kad jie abu turi skyriaus pasitikėjimą.
Jau buvo sulaukęs pašaipių strėlių
Kai kuriems palangiškiams G. Valinevičiaus kandidatūra jau iš karto kėlė dviprasmiškas mintis.
Partijos Tvarka ir Teisingumas Palangos skyriaus pirmininkas Justinas Masalskas įsitikinęs, kad kurorto konservatoriai „prašovė pro šalį“, iškelę G. Valinevičiaus kandidatūrą Seimo rinkimuose.
„Žmonės ėmė iškart šnekėti, kad, girdi, koks jis konservatorius? Jis daugeliui, ir man, yra konservatorius „iš reikalo", kitaip tariant, dėl karjeros. Pirma jo stotelė buvo vandenų įmonės direktoriaus kėdė konservatoriškoje Kretingoje, o dabar – Palangoje. Rinkimų kampanijos metu apie tai visi ir būtų šnekėjė,“ – sakė kurorto „tvarkiečių“ lyderis.
2011-2015 metų Palangos miesto Taryboje G. Valinevičius pradėjo dirbti kaip „tvarkietis“.


Žodžių iš dainos neišmesi

Kalbinamas „Palangos tilto“ 2013 metų pradžioje ir paklaustas, ar susilaukia kolegų partijoje ir opozicijoje priekaištų, kad neretai balsuoja kaip Tarybos koalicijos su konservatoriais priekyje atstovas, G. Valinevičius atsakė: „Kartais susilaukiu, bet aš pirmiausia žiūriu miesto, o ne partijos ar opozicijos interesų. Balsuoju taip, kaip, man regis, yra geriausia kurortui ir jo žmonėms. Balsuoti prieš vien dėl to, kad esu opozicijoje, man neatrodo labai išmintinga. Gyvenime esu kūrėjas: vadovavau įmonėms, kurios ką nors statė ir kūrė, dėl to, matyt, iki šiol manyje liko daug kūrėjo, o ne stabdytojo požymių.“
2014 metais G. Valinevičius „tvarkiečius“ paliko ir įstojo į Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partiją.
G. Valinevičius iki atsikraustymo į Palangą 2003-aisiais gyveno Radviliškyje, kur buvo vietos savivaldybės Tarybos narys.
Šią savaitę prieš TS-LKD Prezidiumo posėdį sulaukęs „Palangos tilto“ skambučio, G. Valinevičius buvo atviras: „Na, taip, žodžių iš dainos neišmesi. Buvo taip. Kadangi dažniausiai balsuodavau kaip konservatoriai, galite parašyti, kad buvau jų infiltruotas į „tvarkiečių“ gretas,“ – šmaikštavo kandidatas.
O kas kiti galimi kandidatai į Seimą Palangoje?

Kels kandidatus ir kitos partijos

Simonas Gentvilas, vienas Liberalų sąjūdžio lyderių, „Palangos tiltui“ sakė, kad partija Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatu renkasi tarp Audronės Balnionienės, kuri yra Klaipėdos rajono Tarybos narė, Justo Ruškio ir „dar keletos kitų“ kandidatų.
Buvusi Palangos „darbiečių“ skyriaus pirmininkė Genoveita Krasauskienė „Palangos tiltui“ sakė, kad jos ir Darbo partijos keliai jau „seniai“ išsiskyrė.
„Nesu net narė jos. Aš dabar dalyvauju Artūro Paulausko inicijuotame judėjime „Pirmyn, Lietuva!”, kuris dar su dviem partijomis kuria naują politinį judėjimą, su kuriuo ir dalyvausime rinkimuose.
Paprašyta paaiškinti, kokias partijas ji turi mintyse, buvusi „darbiečių“ švietimo ir mokslo viceministrė sakė, kad tai – dalis partijos „Tvarka ir Teisingumas“ su buvusiu jos pirmininku Remigijumi Žemaitaičiu priekyje ir Artūro Zuoko „Lietuvos laisvės sąjunga.“
„Gali būti, kad aš tapsiu tokios naujos partijos pirmininke Palangoje. Jeigu taip atsitiks, tikėsiuosi, kad būsiu patvirtinta kaip jos kandidatė Seimo rinkimuose čia,“ – sakė G. Krasauskienė.

Pralaimėjo P. Žeimiui „per plauką“

2012 metų Seimo rinkimuose po „darbiečių“ vėliava ji vos 45 balsais pralaimėjo konservatoriui Pranui Žeimiui. P. Žeimys surinko 50,18 proc. balsų, G. Krasauskienė – 49,82 proc., bet „darbietė“ pasinaudojo įstatymo numatyta galimybe ir paprašė balsus perskaičiuoti. Vyriausioji rinkimų komisija tai padarė, tačiau nieko nekeitė.
Jeigu balsų perskaičiavimas būtų pergalę atidavęs G. Krasauskienei, tai būtų precedento Palangoje niekada neturėjęs įvykis.
P. Žeimio pergalė prieš aštuoneris metus įvykusiuose Seimo rinkimų antrajame ture tapo aiški paskutinę akimirką, suskaičiavus balsavimo paštu rezultatus paskutiniojoje Saulės rinkimų apylinkėje. Iš jos duomenys P. Žeimio rinkimų štabą pasiekė vėliausiai.
Šiandien G. Krasauskienė – pensininkė, o P. Žeimys – Palangos miesto mero Š. Vaitkaus patarėjas.
Ir Centro partija žvalgosi kandidato
Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis „Palangos tiltui“ sakė, kad partija „būtinai“ turės savo kandidatą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje.
„Dar neturime, bet už mėnesio tikrai turėsime. Kandidatą rasime. Dabar tariamės su kitomis aštuoniomis mažesnėmis partijomis dėl vieno fronto rinkimuose sudarymo,“ – sakė N. Puteikis.

Kas bus LVŽS kandidatas?

Darius Kubilius, Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos (LVŽS) Palangos skyriaus pirmininkas, greičiausiai taps partijos kandidatu į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje.
„Mūsų skyrius mane pasiūlė kandidatu. Partijos organai turėtų patvirtinti visus vienmandatininkus, ir, tikiuosi, mane iki birželio pabaigos ar, vėliausiai, iki pirmos birželio dekados pabaigos,“ – D. Kubilius sakė „Palangos tiltui.“
„Palangai būtų idealus variantas, jeigu konservatoriai turėtų daugumą savivaldoje, o „valstiečiai“ – Seime,“ – samprotavo D. Kubilius. „Tokiu būdu Palanga tik išloštų,“ – pridūrė jis. Dabar D. Kubilius dirba Klaipėdos rajono savivaldybėje.
Jam atrodo svarbu Seime atstovauti visus Palangos interesus, o jų svarbiausi jų – Šventosios jūrų uosto atstatymas.
D. Kubilius yra ir LVŽS partiniame sąraše.

Dainius Kepenis liks „pragare“?

Tačiau jam kortas gali sumaišyti Dainius Kepenis, palangiškis, kuris baigia kadenciją Seime kaip LVŽS frakcijos narys.
„Aš galvoju, kad mano reikėtų iš to pragaro, kuriuo vadinu Seimą, grįžti į rojų, tai yra Palangą,“ – juokėsi D. Kepenis.
Paklaustas, kur kandidatuosiąs artėjančiuose Seimo rinkimuose, D. Kepenis dvejojo: „Matyt, liksiu pragare. Tačiau Marių vienmandatinėje rinkimų apygardoje nekandidatuosiu. Ją užleidžiu Ligitai Girskienei,“ – sakė palangiškis.
Tik iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad Antanas Vinkus kandidatuosiąs į Seimą ne Palangoje, o Kretingoje, D. Kepenis sukluso: „Labai įdomu. Jis būtų buvęs labai stiprus kandidatas Palangoje, ypač kai meras (Šarūnas Vaitkus) nedalyvaus rinkimuose.“
Jis „visiškai“ neatmetąs galimybės kandidatuoti ir Palangoje, Mėguvos rinkimų apygardoje. „Bet aš labiau į Klaipėdą žiūriu. Bet tegul sprendžia partija,“ – sakė D. Kepenis. „Darius Kubilius yra labai geras žmogus, aš turiu daugiau politinės patirties,“ – svarstė.

Antanas Vinkus kandidatuos Kretingoje

Prieš keturis metus įvykusiuose Seimo rinkimuose pergalę tuometinėje Pajūrio vienmandatėje rinkimų apygardoje šventė socialdemokratas Antanas Vinkus, antrame ture įveikęs konservatorių Vaidotą Bacevičių. Už A. Vinkų balsavo 53,66 procento nuo balsavime dalyvavusių rinkėjų, o už V. Bacevičių – 42,79 procento.
Trečiadienį sulaukęs „Palangos tilto“ skambučio, A. Vinkus sakė, kad spalį dalyvaus kaip nepriklausomas kandidatas Kretingoje, Kuršo vienmandatinėje rinkimų apygardoje.
„Kretingos rajone gimiau, ten – mano giminė. Dabar laukiu Lietuvos Vasltiečių ir Žaliųjų bei Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos tarybų sprendimų. Abi šios partijos mane kelia kaip nepartinį kandidatą. Nesu nė viename šių partijų daugiamandatiniame sąraše,“ – sakė A. Vinkus.
Eugenijus Simutis, Palangos miesto Tarybos narys ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ pirmininkas, „Palangos tiltui“ sakė, kad jo politinės ambicijos „nesiekia“ Seimo.
„Man gerai yra ir čia, Palangoje,“ – sakė jis.
Kol kas neaišku, kokį kandidatą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje kels „darbiečiai“, apie kuriuos, ko gero, niekam, ne tik šių eilučių autoriui nėra nieko žinoma.
Žinoma, marias laiko iškelti savo kandidatą ar išsikelti pačiam save turi ir kiti.
Dovydas Petrošius, kuris socialiniuose tinkluose pastebimas dėl savo aplinkosauginių iniciatyvų ir kuris buvo prezidento Gitanos Nausėdos rinkimų štabe, taip pat neatmeta galimybės dalyvauti Seimo rinkimuose.
„Esu apmąstymuose,“ – „Palangos tiltui“ sakė D. Petrošius.

Dar daug laiko

Kaip „Palangos tiltą“ informavo Vyriausios rinkimų komisijos atstovė Kristina Ivanauskaitė-Pettinari, partijos kandidatų dokumentus pateikia Vyriausiajai rinkimų komisijai, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų komisijai nuo liepos 20 d. iki rugpjūčio 7 d. Visuomeninės organizacijos negali kelti savo kandidatų. Registruodamiesi rinkimams, kandidatai turės sumokėti 1 358,60 euro piniginį užstatą.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

AB DFDS Seaways, vieni didžiausių keltų linijų operatorių Baltijos valstybėse, priklauso laivybos lyderei - Danijos kompanijai DFDS A/S, šiuo metu ieško tokių darbuotojų.


Kai poilsiautojai paplūdimyje vartosi kaip silkės statinėje, kurorto sveikatos priežiūros įstaigos dėl Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymų dar didelę dalį paslaugų teikia nuotoliniu būdu. Negalintys kaip anksčiau pasibelsti į norimo daktaro duris palangiškiai reaguoja skirtingai: vieni susitaikė su tokia tvarka, kitiems ji – net patogi, o dar kiti...


Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Birželio 23 dieną, kuomet visa Lietuva šurmuliavo Joninių sūkuryje, šventojiškiai tvarkė kol kas neveikiantį ir smėliu užneštą uostą. Į Šventąją sugužėjo narai mėgėjai, Lietuvos Šaulių sąjungos Klaipėdos povandeninio plaukimo būrio atstovai, Klaipėdos universiteto archeologai ir kiti povandeninio sporto entuziastai. Jie buvo pakviesti į kasmetinę...


Azarto mėgėjų rinkimai nenuvils  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 01 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ateinantį rudenį palangiškių laukia kaip niekada įdomūs ir azartiški Seimo rinkimai.


Kai kurie palangiškiai pastebėjo, kad nors miesto pagrindinės gatvės jau spinduliuoja ir žaižaruoja Kalėdų nuotaikomis, tačiau nemaža dalis verslininkų, anot redakcijos svečių, visai nepapuošė ar tik nepastebimai dekoravo savo vitrinas ar biuro langus. „Reikėtų palangiškiams pasižiūrėti, kokie kūrybingi verslininkai yra Danijoje ar Vokietijoje“, – patarė....


Ar tikrai visi suvešėję, nuo vasaros žaros praeivius šešėliu apsaugantys medžiai Žvejų gatvėje yra sukirmiję ir ligoti? Nors gatvės rekonstrukcijoje medžių iškirtimas nėra numatytas, pakako medžiais nepatekintų šios gatvės kelių dešimčių gyventojų prašymų savivaldybei, kad miesto komunalininkai trečiadienį pradėtų mosuoti pjūklais ir versti...


Kol vieni suko galvas prie egzamino, kiti liejo prakaitą

Palangos senosios gimnazijos inf, 2013 06 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Pirmadienį visos Lietuvos ir Palangos senosios gimnazijos abiturientai laikė lietuvių kalbos egzaminą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius