Siautėjusios audros pakeitė Baltijos jūros pakrantę: vienas paplūdimys dar labiau susiaurėjo

Palangos tiltas, 2022-11-22
Peržiūrėta
1369
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai 2022 m. lapkričio mėn., siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą. Papildomas monitoringas buvo vykdomas Melnragės, Girulių ir Palangos rekreacinėse zonose, praneša Aplinkos ministerija.

Įvertinus paplūdimių būklę, nustatyta, kad Melnragės, Girulių paplūdimiai per metus atsistatė ir, palyginti su 2022 m. balandžio mėn. vykdyto eilinio krantų pokyčių monitoringo duomenimis, praplatėjo ribose nuo 5,2 iki 21,5 metro. 

Tikėtina, kad paplūdimys praplatėjo dėl palankių hidrometeorologinių sąlygų bei atlikto smėlio papildymo Melnragės zonoje. Palangos paplūdimys per metus neatsistatė, o dar labiau susiaurėjo ribose nuo 17 iki 27,4 metro abiejose Palangos tilto pusėse. 

Melnragės ir Girulių paplūdimių būklė vertinta dviejuose paplūdimio ruožuose, o Palangos paplūdimyje – 4-iuose jūros kranto ruožuose.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šios savaitės vidurio dvi paros – nuo antradienio iki ketvirtadienio vakaro – buvo itin audringos ir lietingos – pajūryje prasidėjo rudeninės audros.


Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai 2022 m. lapkričio mėn., siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą.


Penktadienį, vasario 4 d., su Palangoje besilankiusiu aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir Valstybinių miškų urėdijos generaliniu direktoriumi Valdu Kaubre kurorto meras Šarūnas Vaitkus, Seimo narys Mindaugas Skritulskas ir kiti Savivaldybės administracijos darbuotojai aptarė pajūryje prasiautusios audros sukeltus padarinius bei iškilusios problemos sprendimo būdus.


Šeštadienį Baltijos jūros valstybių pajūrį nušvietė laužų grandinė. Tai tarptautinio projekto „Senovinė ugnies naktis“ iniciatyva, prie kurios šiemet prisijungė ir Lietuva. Likus metams iki Baltijos kelio 30-mečio ir visoms trims Baltijos valstybėms švenčiant savo valstybingumo atkūrimo 100-mečius buvo įžiebti simboliniai draugystės ir vienybės...


Paskutinį rugpjūčio šeštadienį Baltijos jūros pakrantę ties Palanga nušvies šimtmečio laužai, priminsiantys istoriją bei sukurs bendrumo jausmą. Šis projektas jau ne vienerius metus vykdomas daugelyje Baltijos valstybių, o Lietuva prie jo prisijungė, minėdama atkurtos Lietuvos šimtmetį. Prie Šimtmečio laužų visi kviečiami rugpjūčio 25 d. 20.30...


Nudžiugau, kad ir sausio antroji, jau po 2015-ųjų sutikties fejerverkų, atgaivino pačią smagiausią mano gyvenime svaigomanijos atmainą – „Neramių kojų sindromą“.


Vakar rytą Lietuvą pasiekė vieno galingiausių Saulės žybsnių „išspjautas“ elektringų dalelių srautas. Jis jau sutrikdė lietuviškų palydovų kelionę į kosmosą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad tokių žybsnių sukeliamos geomagnetinės audros itin stipriai veikia mūsų organizmą.


Jau nebe pirmus metus kalbama apie magnetinių audrų poveikį žmogaus sveikatai, net pasvarstoma, kad apie artėjančias magnetines audras vertėtų pranešti skelbiant orų prognozes, – tada žmonės galėtų joms pasiruošti. Kas tos magnetinės audros, ar tikrai ir kaip į jas reaguoja žmonės, kalbamės su Palangoje esančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos...


Rūta STANIULYTĖ Vis daugiau porų ryžtasi santuoką užregistruoti ne Civilinės metrikacijos biure, o kitose erdvėse, esančiose Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Ceremonijos metu norėdami matyti jūrą, žmonės netgi perkasi nekilnojamąjį turtą Palangoje ir čia deklaruoja savo gyvenamąją vietą.


Botanikos parko paplūdimys pasipuoš Mėlynąja vėliava

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Botanikos parko paplūdimys pasipuoš Mėlynąja vėliava.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius