„Sniego gniūžtės“ veikla brandina asmenybę

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-04-07
Peržiūrėta
1408
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naudinga besiformuojančiam paaugliui

„Sniego gniūžtė“ – tarptautinė jaunimo organizacija, vykdanti prevencinę veiklą, nukreiptą prieš alkoholio, tabako ir kitų kvaišalų vartojimą. Tačiau tai tik vienas iš šia veikla užsiimančių moksleivių apibūdinimų. „Gniūžtiečiai“, būdami kartu, sprendžia įvairias bendravimo, pasaulio suvokimo problemas, turiningai leidžia laisvalaikį, kuria, mokosi vadovavimo principų, išmoksta gerbti kitas nuomones, pasitikėti savimi.

„Labai sunku nupasakoti, kas ta „Sniego gniūžtė“. Reikėtų bent kartą pabūti mūsų bendruomenėje, stovyklose“, - stengėsi pasakoti V.Jurgučio mokyklos „gniūžtiečiai“, įsitikinę, jog tokia veikla ne tik įdomi, bet ir labai naudinga.

 

Atsirideno iš JAV

Ši, „Sniego gniūžtės“ programa prasidėjo 1974 m. Ilinojaus valstijoje (JAV) kaip prevencinė operacija, skirta kovai prieš AIDS, žalingus įpročius bei nusikalstamumą paauglių tarpe. Tad nors jos įkūrėjai – vos septyni jaunuoliai, ji išplito po visą pasaulį. Gniūžtė – tai atitikmuo to, kaip į veiklą įsitraukia nauji nariai. Jack Irvin, vienas iš „Sniego gniūžtės įkūrėjų sako: „Įsivaizduokite, jog paleidžiate gniūžtę nuo kalno – ji „prisikabina“ vis daugiau sniego, auga, didėja ir tuo pačiu įgauna vis didesnį greitį“. Į Lietuvą šis projektas atkeliavo 1994 m. ir nuo to laiko sėkmingai plinta Lietuvos moksleivijos tarpe. „Sakančius, jog tai sekta, kviečiu ateiti į „gniūžtiečių“ susirinkimus ar dar geriau – kelių dienų stovyklą“, - nuolat kritikus ragina įkūrėjas, dažnai besilankantis ir Lietuvoje.

 

Išmoksta pasitikėti, augti, toleruoti kitus

Žaidybine forma pateikiami mokymai, nuoširdumu spinduliuojanti aplinka – būtent tuo skatinama pakeisti kvaišalus. „Iš tiesų, mes mokomės, kaip ir be jokių realius pojūčius ar vaizdus iškreipiančių medžiagų išmokti būti savimi, pasitikėti, mylėti save ir kitus. Nepaprasta yra matyti, kai tavo akyse nedrąsus žmogutis virsta talentingu vadovu, kūrėju ar tiesiog aktyviu ir žodžio kišenėje neieškančiu jaunuoliu“, - pasakojo V.Jurgučio mokyklos moksleiviai. Anot jų, „Sniego gniūžtė“ – tai tikriausia gyvenimo mokykla. „Čia įgyjame tokios patirties, kokios nesukauptume per visus mokyklinius metus. Čia aptariamos emocijos, vertybės. Susirinkę visiškai skirtingi žmonės stengiasi priimti teisingus sprendimus. Tu tiesiog tobulėji“, - teigė moksleiviai.

  Draugų ratas išaugo keleriopai

Geromis emocijomis spinduliuojantys vaikai pasakojo, jog teigiamus pokyčius pastebintys jų tėvai labai juos palaiko. „Iš pradžių mama stebėjosi, jog dingstu visam savaitgaliui – stovyklos dažniausiai trunka visą savaitgalį. Tačiau dabar pati supranta ir žino, siūlosi padėti, jei ko nors reikės“, - šyptelėjo jau ketvirtus metus „gniūžtietės“ statusą turinti moksleivė.

Vaikai teigė atradę šimtus gerų dalykų tada, kai pradėjo dalyvauti „Sniego gniūžtės“ veikloje. „Labai gaila bus palikti šį draugų ratą. Mes tapome draugais ir už „Sniego gniūžtės“ ribų“, - pasakojo V.Jurgučio mokyklos moksleiviai, juokdamiesi, jog veikla suartina – draugų, kuriuos vienija „Sniego gniūžtė“, telefonų numeriai jau nebetelpa savų telefonų adresų knygelėse.

 

Augina jaunąją kartą

Dabar V.Jurgučio vidurinės mokyklos moksleiviai ruošiasi gniūžtę ridenti toliau – Palangos Pradinėje mokykloje dar šį mėnesį bus rengiama „Snaigiukė“ vaikams, siekiant supažindinti su prevencine veikla, galbūt ir užsiauginti naujus „Sniego gniūžtės“ narius. „Stovykla keičia stovyklą, susitikimai, kelionės, renginiai savo mokykloje, savame krašte – veiklos tikrai turime. Tačiau kuo labiau esi užsiėmęs, tuo daugiau spėji“, - teigė „gniūžtiečiai“, nesuprantantys bambančių, jog trūksta laiko veiklai, bendraamžių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įsibėgėjant pavasariui ir vis labiau šylant orams, Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai miesto gyventojus ir verslininkus ragina nelikti abejingus ir susitvarkyti savo gyvenamąją ar verslo aplinką.    


Už lango – jau įsibėgėjo ruduo, o tai, reiškia, kad keičiasi ir daugybė įpročių, susijusių su mūsų kasdienybe. Ir būtent šiam laikui prasidėjus, daugelis žmonių nusprendžia atnaujinti savo įvaizdį, įsigyti naujų aprangos detalių. Dauguma žmonių sako, kad tai daro tiesiog dėl praktinių priežasčių, kadangi orai atvėsta, tad tiesiog reikia šiltesnių drabužių, o prie...


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Spalio 18 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko anglų kalbos renginys „On TV Tonight. Live“. Į jį susirinko ne tik mūsų klasiokai ir mokytojai, taip pat atvyko ir buvę mūsų mokyklos mokiniai iš Palangos senosios gimnazijos.


Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė įdomiai, turiningai bei prasmingai pabaigė šiuosmokslo metus. Gegužės 17-30dienomis 1-5 klasių, gegužės 22-birželio 2 dienomis 6-8 klasių ir I-III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo nepamokinėje veikloje.Šiuo laikotarpiu mokytojai suorganizavo net 20 edukacinių užsiėmimų.


Nors sniego seniai dar nepūpso po langais, o ir sniego kalnai nebaltuoja – Palanga surado „Sniego gniūžtei“ sulipdyti ! Ją lapkričio 13 dieną į Palangos senąją gimnaziją atrideno net apie 100 puikiai nusiteikusių dalyvių, tarp kurių ir stovyklos naujove tapusi studentų grupelė!  


Bendrovė „Litesko“, valdanti UAB „Palangos šiluma“, teigia, jog Palangos savivaldybė ne tik kad nesilaiko 2000-ųjų gruodį pasirašytos šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutarties, bet ir yra vienintelė Savivaldybė visoje Lietuvoje, nevykdanti kai kurių su šilumos ūkiu susijusių prievolių. Ir teigia, kad po poros metų...


Minėdami sausio 13-ąją, mokinukai virto sniego angelais

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia ŠIUPINIENĖ, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai sausio 11 d. ne tik dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti, bet ir kartu su savo mokytojomis kūrė sniego angelus.


Tik sužinojęs mūsų pokalbio temą, A.Sendrauskas sakė nelabai su ja sutinkąs. Taip, gyvenimas esąs trumpas, taip, sustoti negalima, tačiau stabtelėti reikia. Kitaip net nespėsi pajusti, kad esi laimingas. „Gal ir sudarau įspūdį skubančio, lekiančio žmogaus. Esu net girdėjęs sakant, kad manęs visur per daug, – šypteli pašnekovas. – Bet toks jau aš esu...


„Sniego gniūžtės“ veikla brandina asmenybę

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 07 | Rubrika: Kultūra

Žiemišku pavadinimu „pasipuošęs“ moksleivių būrelis Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje nežada sustoti ir pavasariui įsibėgėjus. Vos telpantis nedideliame kambarėlyje jaunimas teigia, jog yra laimingas būdamas kartu ir padėdamas kitiems.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas