Šokių festivalis, išjudinęs Palangą, galbūt taps tradiciniu

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-06-04
Peržiūrėta
1227
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šokių festivalis, išjudinęs Palangą, galbūt taps tradiciniu

 Savaitgalį Palangą okupavo ne tik poilsiautojai, bet ir gausybė šokėjų. Jų buvo visur – gatvėse, skvereliuose, aikštėse, kavinėse, kai kurie repetavo tiesiog parke ar pievutėse.

Nors penktadienį oras buvo negailestingas šventei po atviru dangumi, tačiau šeštadienio vidurdienį lietingi debesys buvo išvaikyti. Muzika ir šokių ritmai dar labiau pasklido po kurortą.


 

Ne tik žiūrėjo, bet ir mokėsi

Gyventojai bei miestelio lankytojai galėjo ne tik akis paganyti, bet ir patys pasimokinti įvairaus stiliaus šokių.

Beje, prieš festivalį „Palangos ritmu 2012“ šokių subtilybių mokėsi ir kurorto valdžia.

Jūratės ir Kastyčio skvere susirinkusius nemokamai šokio gudrybių mokė dviejų Palangos šokių kolektyvų merginos.

„Šokis yra ne tik atsipalaidavimas ar emocijų išraiška, šokis yra ir bendravimo būdas, o kartu ir galimybė aktyviai praleisti laiką. Džiaugiuosi, kad būtent Palangoje vyks šokių festivalis, nes tai yra puiki galimybė puikiai praleisti laiką ne tik stebint įvairių kolektyvų pasirodymus, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas“, – dar prieš šventę kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


 

Tūkstančiai šokėjų

Savaitgalį festivalis sukvietė daugiau nei 3 tūkst. šokėjų iš visos Lietuvos.

Kurorto svečius šokiais linksmino tokie kolektyvai kaip „Žuvėdra“, „Isado“, „Megusta“, „Indance“, „Fuego“, „Šokių akademija“, „F.U. Studija“, „Polėkis“, „Delingo“, Karo akademijos sportinių šokių kolektyvas, „Tango klubas“, „Tango salon“ ir kiti.

Visoje Palangoje buvo šokami linijiniai, pramoginiai, Lotynų Amerikos, modernieji, liaudies, gatvės, pilvo, istoriniai ir kt. šokiai.

Daugiau nei dešimtyje vietų buvo įrengtos vietos šokiams, koncertams, seminarams, buvo galimybė pasimokyti šokti kartu su žinomiausiais šokio specialistais. Šeštadienį Vytauto ir J.Basanavičiaus gatvėmis nusidriekė šokėjų eisena, kurioje kartu žingsniavo įvairių šokių stilių atlikėjai, kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų, taip pat svečiai iš užsienio.


 

Rinko geriausius

Šventės metu  Jūratės ir Kastyčio skvere vyko šokių kolektyvų konkursas Palangos mero taurei laimėti.

Komisijoje dirbo sportinių šokių ansambliui „Žuvėdra“ vadovaujanti Ona Skaistutė Idzelevičienė, Švedijos Karalystės garbės konsulas Joacim Bernhardsson, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, choreografas Kęstutis Baranauskas, kolektyvo „Indance“ treneris Nedas Grigaliūnas bei tango mokytojas Eduardo Gimenez. Jie išrinko festivalyje vykusio konkurso nugalėtojus. Palangos miesto mero taurės laimėtojais tapo Šiaulių šokių kolektyvas „Flamingas“, o festivalio rėmėjo „Fizz“ taurė atiteko Vilniaus senovinių šokių studijai „Festa Cortese“.

„Buvau sužavėta, matydama tiek įvairių kolektyvų, amžiaus grupių, šokių, kurie visi tilpo bendroje erdvėje“, – po penktadienį ir šeštadienį Palangoje vykusio šokių festivalio įspūdžiais dalijosi ne vienerius metus šokiui atidavusi Ona Skaistutė Idzelevičienė, vadovaujanti „Žuvėdros“ sportinių šokių ansambliui.

O.S.Idzelevičienė tikino Lietuvoje iki šiol nemačiusi panašaus renginio, kuris suburtų pačių įvairiausių šokių gerbėjus. Ypač jai įspūdį padarė senjorai, kartu su jaunimu šokę visą dieną.


 

Sieks, kad taptų tradiciniu

„Labai smagu matyti, kad žmonės šoka iš širdies, šoka tai, ką nori ir akivaizdu, kad žmonėms šokis labai reikalingas“, – pasakojo O.S.Idzelevičienė. Anot jos, matant tiek entuziazmo, buvo sunku dirbti šokių konkurso komisijoje, nes buvo sudėtinga išskirti kažkuriuos šokėjus. Geros nuotaikos ir meilės šokiui tikrai netrūko niekam.

„Toks renginys labai reikalingas, būtinai dalyvaučiau jame vėl ir vėl“, – entuziazmo neslėpė „Žuvėdros“ vadovė O.S.Idzelevičienė.

Pasibaigus festivaliui, aktyviai dalyvavusi festivalio renginiuose, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė žadėjo siekti, jog šis festivalis, sukūręs tiek gerų emocijų ir suvienijęs tiek daug šokėjų, taptų tradiciniu. Šiaurės Europos vasaros traukos centru tampanti Palanga siekia, jog kurortas būtų patrauklus visai šeimai, visoms amžiaus grupėms. Tikimasi, kad sėkmingai startavęs festivalis pritrauks ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių šokio mėgėjus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktą vasarą iš eilės nemokamus kino seansus Palangoje rengiantis „Oldman parkas“ (Jūratės g. 2a), ir šiemet palangiškiams bei miesto svečiams siūlo įspūdingą kino programą bene arčiausiai jūros įsikūrusiame vasaros kino teatre po atviru dangumi.


Penktą vasarą iš eilės nemokamus kino seansus Palangoje rengiantis „Oldman parkas“ (Jūratės g. 2a), ir šiemet palangiškiams bei miesto svečiams siūlo įspūdingą kino programą bene arčiausiai jūros įsikūrusiame vasaros kino teatre po atviru dangumi. 


Ne tik meilės Tėvynei ir savo artimui, bet ir keršto, pykčio bei politinių ambicijų apimti tradicinių šeimų „gynėjai" šeštadienį, birželio 12 dieną, mini šou surengė ir Palangoje: apie 10-12, daugiausiai senų ir apysenių automobilių kolona, padabinta Vyčio ir trispalve vėliavomis, važinėjo po Palangą. 


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Palangos oro uoste bei Klaipėdos jūrų uoste pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, kurie buvo ieškomi dėl nusikaltimų. Trečiadienį, lapkričio 27 d., Palangos oro uoste VSAT pareigūnai atliko pasirinktinį kelių reisu Ryga – Palanga atskridusių keleivių patikrinimą. Tai yra Šengeno vidaus reisas, kuriuo keliaujančių asmenų nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Savaitgalį Palangą okupavo ne tik poilsiautojai, bet ir gausybė šokėjų. Jų buvo visur – gatvėse, skvereliuose, aikštėse, kavinėse, kai kurie repetavo tiesiog parke ar pievutėse. Nors penktadienį oras buvo negailestingas šventei po atviru dangumi, tačiau šeštadienio vidurdienį lietingi debesys buvo išvaikyti. Muzika ir šokių...


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Kalėdinė „Lions“ šventė buvo itin dosni

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos moterų „Lions“ klubas surengė kalėdinę šventę savo globojamiems vaikams, pavadintą „Sapnuok baltai“. Simbolinė balta spalva dominavo viso vakaro metu, tad šviesos netrūko, juo labiau, jog tikslas buvo labai kilnus. Kaip pasidžiaugė ir klubo prezidentė Adelė Karteškina, susirinkusieji buvo išties labai dosnūs, tad netruko surinkti gražią sumą pinigų – viso...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius