Statybas kurorte prižiūrėjusiai specialistei – griežtesnis nuosprendis

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-11-05
Peržiūrėta
1704
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apygardos teismas parodė kietesnį stuburą nei Palangos miesto apylinkės teismas – pirminės teismo instancijos sprendimą klaipėdiečiai sugriežtino. Statybas Palangoje prižiūrėjusi specialistė Terezė Vilaitė užuot negalėjusi eiti konkrečių pareigų, neteko teisės dirbti valstybės tarnyboje 2 metus ir 6 mėnesius.

 

Sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas

 

Praėjusį antradienį Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo Palangos miesto apylinkės teismo 2010 metų balandžio 20 dienos nuosprendį, kuriuo buvusiai Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos departamento Statybų priežiūros vyriausiajai specialistei Terezei Vilaitei atėmė teisę vienerius metus dirbti ne valstybės tarnyboje, o eiti konkrečias pareigas – tai yra dirbti valstybinės priežiūros vyriausiąja specialiste, o jos papirkimu kaltinamas Palangos gyventojas Justinas Masalskis – išteisintas.  Palangos miesto apylinkės teismas taip pat konfiskavo 3000 litų nuteistosios turto. Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad tokios bausmės – per švelnios.

 

Buvo kaltinama kyšio paėmimu

 

Statybas kurorte prižiūrėjusi specialistė buvo kaltinama tuo, kad būdama valstybės tarnautoja, iš palangiškio Juozo Tubino savo tarnybiniame darbo kabinete paėmė 3 tūkstančių litų kyšį už pastato Smilčių gatvėje pripažinimą tinkamu naudoti. Taip pat T.Vilaitė kaltinama už neteisėtą veikimą, kai tų pačių metų balandžio pabaigoje iš kito miestelėno Justino Masalskio paėmė stalo įrankių rinkinį, kurio vertė 70 litų.

Buvusi statybų inspektorė T.Vilaitė dar pavasarį Palangos apylinkės teisme nepripažino savo kaltės, tvirtindama, kad ji, atlikdama savo pareigas, laikėsi įstatymų. Anot jos, tiek iš J. Tubino, tiek iš J. Masalsko nereikalavo atlygio, o juolab neprovokavo, nes tam nebuvo pagrindo. Kaltinamosios T.Vilaitės teigimu, ji yra profesionali statybininkė ir neaukotų savo darbo vietos dėl 3 tūkst. litų ar dėl kažkokių lagamine paliktų šiukšlių. „Susidarė tokia situacija: jei esi valstybės tarnautojas, būtinai esi kyšininkas. Tai yra provokacija prieš ją ir jos darbą“, - paprašiusi teismo atsižvelgti į aplinkybes kalbėjo T.Vilaitė.

 

Paskelbė naują nuosprendį

 

Nesutikdamas su tokiu Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendžiu, prokuroras jį buvo apskundęs apeliacine tvarka dėl neteisingai paskirtos bausmės, netinkamo baudžiamojo įstatymo pritaikymo ir nepagrįsto išteisinimo.

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė šią savaitę, antradienį, naują nuosprendį, kuriuo bausmes sugriežtino. T. Vilaitė buvo pripažinta kalta pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 225 straipsnio 1 dalį  ( Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki trejų metų  -aut.) ir 225 str. 4 dalį (Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už teisėtą ar neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu  -aut.).

Teismas buvusiai valstybės tarnautojai skyrė galutinę subendrintą bausmę – atėmė teisė dirbti valstybės tarnyboje 2 metus ir 6 mėnesius.

Palangiškis J. Masalskis pripažintas kaltu pagal BK 227 str. 2 dalį ir 227 str. 3 dalį, jam skirta subendrinta 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, atidedant jos vykdymą 2 metams.

Byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, jį kontroliavo ir vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praeitą sekmadienį su šeima apsilankėme Kar Kar vaikų parke Palangoje ir nustebome, kad jis buvo užrakintas. 


Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Su atleidimu iš darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktorės pareigų nesusitaikstanti buvusi jo direktorė Ilona Milkontė, kurios interesus teisme atstovavo buvęs Palangos miesto Tarybos narys, advokatas Aleksandras Jokūbauskas, blogos žinios sulaukė ir iš Klaipėdos apygardos teismo (KAT). Spalio 22 d. jis paskelbė nutartį, kuria Klaipėdos apygardos teismo...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno apeliacinį skundą ir paliko galioti šių metų sausio 13 d. Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį. Juo buvęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas pripažintas kaltu ir padaręs nusikaltimą, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 225 straipsniu...


Palangos miesto savivaldybės taryba nepažeidė jokių įstatymų, kai pernai gegužės 30 d. priėmė sprendimą, kuriuo 2014 metams padidino turto mokesčio tarifą nuo 0,5 proc. iki 3 proc. didžiųjų mokesčių mokėtojų kategorijai priskiriamiems mokesčių mokėtojams. Tokią išvadą spalio 20 d. padarė Klaipėdos apygardos administracinis teismas, paskelbęs sprendimą administracinėje byloje pagal...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija, išnagrinėjusi pareiškėjų Virginijos Jackienės ir Gedimino Jackos atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2013 m. kovo 22 d. nutarties administracinėje byloje dėl žemės sklypo suderinimų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus, rugpjūčio 28 d. priėmė neskundžiamą nutartį atmesti...


Klaipėdos apygardos teismas parodė kietesnį stuburą nei Palangos miesto apylinkės teismas – pirminės teismo instancijos sprendimą klaipėdiečiai sugriežtino. Statybas Palangoje prižiūrėjusi specialistė Terezė Vilaitė užuot negalėjusi eiti konkrečių pareigų, neteko teisės dirbti valstybės tarnyboje 2 metus ir 6 mėnesius. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius