Su miesto vadovu – pasižiūrėti kaip tvarkoma Palanga

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-27
Peržiūrėta
602
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Su miesto vadovu – pasižiūrėti kaip tvarkoma Palanga

Regis, miesto meras Šarūnas Vaitkus pradeda naują bendravimo su žiniasklaida tradiciją – apie vykdomus kurorte darbus papasakoti ne mero kabinete, o kartu su žurnalistais apsilankant įvairiuose miesto objektuose.

 

Kelių direkcija skyrė lėšas

Po miesto vadovo apsilankymo Valstybinėje Kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos, Palangai buvo skirta 1 milijonas 677 tūkstančiai litų vietinių reikšmės kelių ir gatvių infrastruktūrai gerinti. Vakar savivaldybės Tarybai pritarus, lėšos buvo skirtos 14 miesto gatvių ir jų aplinkai gerinti.

Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus siūlymu, suma buvo šiek tiek pakoreguota - skirta 288 550 litų Palangos miesto ir Šventosios seniūnijos gatvių, dviračių takų ir kvartalinių pravažiavimų asfaltbetonio dangos (duobių) taisymui.

„Džiaugiuosi, kad didžioji dalis lėšų pasieks naują miesto rajoną, kuris iki šiol dažnai pritrūkdavo dėmesio. Atlikus darbus už gautą finansavimą, pagerės jame gyvenančių palangiškių gerbūvis, eismo saugumas, bus sukurta daugiau patogumų“, - sakė Š. Vaitkus.

12 tūkstančių litų buvo skirta Laukų gatvės esamos asfaltbetonio dangos remontui. „Šioje gatvėje mašinų srautas yra didelis. Komunalininkai negali privažiuoti prie daugiabučių. Gyventojai stato mašinas kaip papuola ant šaligatvių. Už gautus pinigus bus ne tik sutvarkyta gatvės danga, bet ir praplatintos automobilių stovėjimo aikštelės“, - rodė miesto vadovas.

78 600 litų skirta gatvės dangos nuo Taikos gatvės iki Klaipėdos plento 46 remontui. Šį kelio ruožą meras vadino „katastrofišku“. „Įgyvendinant projektą, bus tiesiama ištisinė kelio danga“,- važinėdamas kartu su žurnalistais, rodė meras.

 

Tvarkoma paminklų aplinka

Riedant per miestą į akis krito ryškiomis spalvomis žvilgsnį viliojantys gėlių vazonai specialiai tam pagamintose estetiškose metalinėse konstrukcijose.

Žurnalistai atkreipė dėmesį, kad iš pagrindų tvarkoma paminklo Liudui Vaineikiui aplinka. Netrukus bus sutvarkytos ir prieigos prie kitų kurorto paminklų – J. Šliūpui ir J. Basanavičiui.

„Paminklų aplinka buvo labai nepatraukli. Norime, kad ji, kaip ir visos miesto viešosios erdvės, viliotų miestelėnus ir kurorto svečius“, - sakė Š. Vaitkus.

Iš Kelių direkcijos fondo daugiau kaip du šimtai tūkstančių litų skirta Sodų gatvės dangos remontui.

Beveik du šimtai tūkstančių litų skirta Medvalakio gatvės – nuo Sodų iki Bangų gatvės – esamos asfaltbetonio dangos remontui. Anot mero, šioje gatvėje taip pat bus paklota nauja gatvės danga

47 646 litai skirta automobilių stovėjimo vietų Laukų gatvėje įrengimui.

Beveik du šimtai tūkstančių litų skirta šaligatvių įrengimui sodų bendrijos „Pavėsis“ pagrindiniame take. Kaip rodė žurnalistams Š. Vaitkus, prie gatvės nėra įrengta šaligatvio, todėl vaikams tenka eiti į mokyklą gatve. „Bus įrengta ir tako apšvietimas“, - rodė meras. Jis atkreipė dėmesį į nušiurusią skelbimo lentą: „Pakeisime ir visas skelbimo lentas mieste, kad jos būtų gražios ir estetiškos“, - pasakojo meras.

Už 17 tūkstančių litų bus paplatinta automobilių stovėjimo aikštelė nuo Sodų gatvės iki Saulėtekio tako 11.

382 000 litų kainuos automobilių stovėjimo vietų įrengimas Taikos gatvėje.

„Tėvai atveža ryte vaikus į darželius „Pasaka“ ir „Gintarėlis“. Mašinos sustoja, o vaikai lipa į gatvę. Padarius nišas, atsiras daugiau vietos pastatyti mašinas, gatvė taps saugesnė“, - įsitikinęs meras.

Už gautus 62 tūkstančius litų bus atliktas lietaus kanalizacijos kolektoriaus Vasaros gatvėje remontas.

 

Meras atsiprašo dėl galimų nepatogumų

Gautas finansavimas turi būti panaudotas dar šiais metais. „Galbūt vasarą vykdomi darbai gyventojams sukels tam tikrų nepatogumų, bet miestas, ypač naujasis rajonas, jau senokai buvo gavęs tokį didelį finansavimą kurorto keliams ir gatvėms, todėl mums būtina jį įsisavinti“, - teigė Š. Vaitkus.

Jis sakė, kad kartu su svečiu iš Vilniaus, Kelių direkcijos Plėtros direktoriumi P. Tekoriumi šią savaitę buvo nuvykę į Klaipėdos plentą, kurį numatyta praplatinti iki keturių eismo juostų. „Toks praplatintas kelias nuo Kretingos gatvės eitų iki pat posūkio į Žibininkus“, - sakė meras. Vasarą Taryba turės patvirtinti detalųjį planą, o tuomet galėsime prašyti Kelių direkcijos pinigų techniniam projektui atlikti“, - pasakojo miesto vadovas. Anot jo, darbai turėtų prasidėti 2013-ais metais.

Anot mero, Tarybos koalicija savo programoje įsipareigojo tvarkyti miesto gatves, ypač miegamajame rajone, todėl malonu, kad darbai vyksta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Kovo 11-ąją pagerbtas Kovo 11-osios Akto signataro, buvusio Palangos miesto mero Algimanto Vinco Ulbos atminimas. Visų palangiškių vardu Palangos meras Šarūnas Vaitkus padėjo ant signataro kapo gėlių.


Ar Palanga netrukus turės dar vieną miestą partnerį? Prancūzijoje! „Apie galimą dviejų miestų draugystę šiandien (sausio 18 d.) nuotoliniu būdu bendravau su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Prancūzijos Respublikoje Nerijum Aleksiejūnu ir Prancūzijos miesto Saint Gilles Croix de Vie meru Francois Blanchet,“ – tokį įrašą savo Facebook paskyroje pirmadienio...


J. Basanavičiaus gatvės Naujiems metams neplanuojama uždaryti, o jūros tilto uždarymas naujametinę naktį nėra naujiena – gruodžio 31 d. po pietų tai daroma kasmet, "Palangos tiltui" sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Ir nors šiais metais naujametinio fejerverko, anot jo, nebus, veikiausiai ir šiemet tiltas bus uždarytas, siekiant išvengti žmonių...


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Rugsėjo mėnesį visoje Lietuvoje vyks jau tradicija tapusi saugaus eismo akcija „Apsaugok mane“. Jos iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Palangos miesto savivaldybe skatins eismo dalyvius būti atsargius. Savivaldybė prie Palangos miesto mokyklų esančias perėjas pažymėjo specialiu „Apsaugok mane“ ženklu, o „Lietuvos draudimas“...


Regis, miesto meras Šarūnas Vaitkus pradeda naują bendravimo su žiniasklaida tradiciją – apie vykdomus kurorte darbus papasakoti ne mero kabinete, o kartu su žurnalistais apsilankant įvairiuose miesto objektuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius