Sugrįžęs iš koronaviruso epicentro Italijoje, buvęs olimpietis su dviem savo draugais karantinavosi dviems savaitėms Palangoje

"Delfi", 2020-03-12
Peržiūrėta
1924
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Garsus Lietuvos boksininkas, olimpietis, 2014 metų „Lietuvos balso“ finalininkas Daugirdas Šemiotas neseniai  su draugais grįžo iš Šiaurės Italijos, paties koronaviruso epicentro ir kartu su dviem savo kelionės draugais save dviem savaitėms užsidarė karantinui Palangoje, pranešė Delfi.lt Daugirdas per atostogas slidinėdamas patyrė traumą ir pateko į Turino miesto ligoninę: „Užėjo stipri pūga, labai stipriai kritau, negalėjau net pajudėti. Atvažiavo gelbėtojai, nuleido nuo kalno, greitoji išvežė į vietinę ligoninę Turine”, – karštus įvykius prisimena Daugirdas.

Daugirdas Šemiotas© LNK Daugirdas medikų apžiūros sulaukė tik po aštuonių valandų – ligoninės priimamasis buvo užgrūstas įtariamaisiais koronavirusu: „Seselių klausiu, kodėl taip lėtai viskas vyksta, sako, labai daug žmonių, kuriems temperatūra pakyla ir pradeda kosėti, išsigąsta dėl viruso.”

Po traumos Daugirdas slidinėti nebegalėjo, todėl nutraukė atostogas ir išskrido į Lietuvą. Nusileidęs Lietuvoje oro uoste pranešė, kad lankėsi Turino ligoninėje, bet dėmesio nesulaukė.

 „Eini, temperatūrą tik nuskanuoja, ir viskas. Paklausiau, ką man daryti, nes man bet kokiu atveju reikia į ligoninę vykti pasitikrinti sveikatą, galvojau, rekomenduos ir palydės su specialia apsauga. Bet, sako, jeigu reikia, tai ir vykite”. Kadangi buvo aukštos rizikos zonoje, Daugirdas apsaugos priemonių nusprendė laikytis savarankiškai. Namo pas šeimą nevažiavo. Su dar dviem bendrakeleiviais išsinuomavo būstą Palangoje ir pradėjo dviejų savaičių karantiną.

„Jau prieš atvykstant mūsų žmonos sukrovė lagaminus, papildomus maisto, rūbų ir panašiai. Per atstumą pasiėmėm, kad nebūtų kontakto tiesioginio“. Daugirdas Šemiotas su žmona Kristina© tomasfoto.lt Pagal koronaviruso nustatymo algoritmus Daugirdas nepatenka į rizikos grupę, kuriai būtų daromas kraujo testas – būtinai reikia justi peršalimo simptomus. O jei žmogus nečiaudi, nekosėja, nesloguoja, nekarščiuoja, jis paleidžiamas laisvai vaikščioti po parduotuves, kino teatrus, sporto klubus.

Neseniai atsistatydinęs už ekstremalios situacijos dėl koronaviruso komunikaciją atsakingas buvęs premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas teigia, kad Daugirdui kraujo testas turėjo būti daromas – į situaciją buvo pažvelgta aplaidžiai. „Jeigu asmuo buvo ligoninėje, kurioje dar padidinta rizika ir jis apie tai pasakoja, be jokios abejonės, tai – riziką didinantis veiksnys ir medikai turėtų atkreipti stiprų dėmesį ir kai kuriais atvejais apsidraudžiant tuos tyrimus padaryti”. 

Jūsų komentaras:

Hm 2020-03-16 22:31 (rasteika@ gmail.com / IP: 83.189.41.254)
O kur gyvenime Palangoje? Kur vaikščiojote, kur lankėtės ?

Taip pat skaitykite

Palangos mobilusis punktas ilgina darbo laiką – nuo sausio 25 d., antradienio, mobilusis punktas dirbs dviem pamainomis.


Koronoviruso pandemija ir ją lydėjęs karantinas nebuvo kliūtis dviem Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokytojoms – Saulei Paulikienei ir Raimondai Baltmiškei – siekti daugiau profesinių žinių ir kelti savo kvalifikaciją. Tačiau šįkart abi pedagogės tai padarė nuotoliniu būdu. Ponia Saulė tokiu būdu birželio 18-19 dienomis dalyvavo Italijoje tarptautinėje...


Dėl koronaviruso grėsmės dviem savaitėms, iki kovo 27 d., uždaromas Palangos baseinas, muzikos klubas "Vandenis", tiek pat laiko renginiai nevyks Palangos koncertų salėje, atšaukiami kiti vieši renginiai.


Garsus Lietuvos boksininkas, olimpietis, 2014 metų „Lietuvos balso“ finalininkas Daugirdas Šemiotas neseniai su draugais grįžo iš Šiaurės Italijos, paties koronaviruso epicentro ir kartu su dviem savo kelionės draugais save dviem savaitėms užsidarė karantinui Palangoje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Tikrai netikėjau, kad mano Likimas privers būti dar ir bendraamžių „Nekrologų rašytoju“. Nekyla ranka rašyti žodį „mirė“. O praėjęs kovo 28-ąją amžinųjų Verbų sekmadienis išsivedė ir ryškias, savitas pėdas lietuviškuose literatūros ir aktualios, aštrios, net skausmingos publicistikos horizontuose palikusį, visų pirma, pajūrio...


Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija LIDPA, atkreipdama dėmesį į vis dar aukštus sergamumo ir mirtingumo nuo gimdos kaklelio vėžio rodiklius, ragina Lietuvos moteris aktyviau rūpintis savo sveikata ir tirtis dėl gimdos kaklelio vėžio.   Lietuvos moterys jau greitai galės pasinaudoti galimybe didelės onkogeninės rizikos žmogaus papilomos virusus, kurie yra vieni iš...


Mirus daugiau kaip 20 žmonių, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja dėl naujojo korona viruso.


Dabar „pašiurpęs“ buvęs meras savo sutartį pamiršo  21

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 01 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Nuo sutarties pasirašymo su naują autobusų stotį statančiais investuotojais praėjo vos daugiau nei mėnuo, o savivaldybės sprendimo kritikai ima baubti vis garsiau.


Vakar buvo minima Pasaulinė hepatito diena, būtent šią dieną būna kreipiamas didžiausias dėmesys į šią užkrečiamąją ligą ir jos keliamus pavojus. Nustatyta, jog kas 12 pasaulio gyventojas serga lėtiniu hepatitu C arba B, tačiau, kaip paminėjo ir Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabinete dirbanti šeimos gydytoja Nelia Macienė, dažnai hepatito viruso nešiotojai būna išaiškinami...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius