Šventosios mokiniai žygiais ir šypsenomis sveikina Palangą grąžinimo Lietuvai 100-mečio proga (FOTO GALERIJA)

Palangos tiltas, 2021-09-15
Peržiūrėta
1174
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios mokiniai žygiais ir šypsenomis sveikina Palangą   grąžinimo Lietuvai 100-mečio proga (FOTO GALERIJA)

Rugsėjo 10 d. Šventosios mokykla visai ištuštėjo, tačiau tikrai ne dėl karantino ar pandemijos – moksleiviai dienai paliko savo mokyklinius suolus, vadovėlius ir kartu su mokytojais, klasių vadovais nuotaikingai išsiruošė į pamažu rudenėjančią gamtą bei saule nutviekstą pajūrį. 

Vyresniųjų 8-10 kl. mokiniai, minėdami Palangos prijungimo prie Lietuvos 100-metį, ištvermingai tądien žygiavo pėsčiomis iš Palangos į Šventąją. Kad žygis tikrai pavyktų ir mokiniams nepritrūktų jėgų ir ryžto, į pagalbą atskubėjo žygių ir turistinių kelių keliukų ekspertas – geografijos mokytojas E. Šalkauskis. Jaunesnio amžiaus mokiniai 5-7 kl. pasirinko kiek trumpesnius atstumus, tačiau taip pat džiugiai nusiteikę ir pasiryžę simboliškai pasveikinti Palangą gražaus jubiliejaus proga. Ketvirtos klasės mokiniai dviračių taku žygiavo iki pat Ošupio upelio ir planavo įveikti 100 km atstumą. Tiesa, ne kiekvienas atskirai, o visi drauge. Tačiau rezultatas pranoko lūkesčius - sudėjus visų šios klasės mokinių nueitą atstumą viršytas 200 km atstumas, kurį mokiniai ir skiria vasaros sostinei - Palangai.   

1-2 klasių mokiniai penktadienio rytą iškeliavo į ,,Baltų mitologijos parką” ir dalyvavo jau kone tradicinėse ,,Abėcėlės žaidynėse”, kurias organizuoja spec. pedagogė, logopedė R. Martišienė. Varžybose moksleiviai turėjo pademonstruoti ne vien fizinę ištvermę, vikrumą ar greitumą, teko įrodyti, jog net ir pirmokai jau puikiai pažįsta raides, moka abėcėlę ir net geba atskirti dvibalsius. Mažieji mokinukai rungėsi komandose, dėliojo žodžius ir kūrė sakinius. O kaip neapžiūrėsi daugybės Baltų dievų ir deivių skulptūrų, o kaip neišbandysi labirinto vingių ir įvairiausių karstyklių? 

Trečiokai šį kartą pasirinko keliauti iki Latvijos pasienio, o bežygiuodami dar ir svarbią ekologinę misiją atlikti – surinkti visas šiukšles ir pasirūpinti mūsų pajūrio švara. Vaikai laiko paplepėti neturėjo, mat gavo ir dar vieną mokytojos paskirtą užduotį - stebėti, tyrinėti ir pažinti juos supančią aplinką. 

O kad Šventosios mokiniai tikrai nesėdėjo vienoje vietoje ir aktyviai leido laiką rodo ir projekto ,,Mokyklos eina” išmanioji programėlė, skatinanti rinkti kuo daugiau žingsnių ir varžytis su kitomis Lietuvos mokyklomis. Šypsenos nuotraukose – puikios nuotaikos ir prasmingos kultūrinės pažintinės dienos, dedikuotos reikšmingai Palangos sukakčiai, įrodymas.  

Mokytoja Aistė Viskontė 

 
 
 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 10 d. Šventosios mokykla visai ištuštėjo, tačiau tikrai ne dėl karantino ar pandemijos – moksleiviai dienai paliko savo mokyklinius suolus, vadovėlius ir kartu su mokytojais, klasių vadovais nuotaikingai išsiruošė į pamažu rudenėjančią gamtą bei saule nutviekstą pajūrį. 


Šis savaitgalis Palangoje bus neeilinis – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vyks šventiniai renginiai, jo dalyvius laiko mašina nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Savaitgalis Palangoje bus ypatingas – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga mieste šurmuliuos šventiniai renginiai, jo dalyvius nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius


Ketvirtadienį, balandžio 1 d., Palanga ir palangiškiai sulaukė artimiausių kaimynų – septynių Vakarų Lietuvos savivaldybių merų – saldaus sveikinimo Palangos prijungimo prie Lietuvos 100-mečio proga.


Nauja bibliotekos paslauga – knygų grąžinimo dėžė

"Palangos tilto" informacija, 2020 12 09 | Rubrika: Miestas

Nespėjote grąžinti pasiskolintos knygos bibliotekos darbo metu? Jau galite tai padaryti ir kai biblioteka uždaryta. Knygų grąžinimo dėžė yra prie pagrindinio įėjimo į biblioteką iš Vytauto gatvės. Knygų grąžinimo dėžė atidaroma bibliotekai baigus darbą. Dėžė bus atidaryta ir tomis dienomis, kai biblioteka nedirba (sekmadieniais, šventinėmis dienomis ir pan.). Maloniai...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus Savivaldybės tarybos ir administracijos vardu policijos pareigūnus sveikina profesinės šventės - Angelų sargų dienos - proga.  


Žodį „knygnešys“ mes, lietuviai, turėtume tarti su didele pagarba: nė vienos tautos kalboje tokios reikšmės žodžio nėra. 2004 metais UNESCO lietuvių knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. 1864–1904 metais, lietuviškų mokyklų, lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, Lietuvos šviesuoliai...


Birželio 29 d. Palangoje bus minimas ypatingas jubiliejus – kartu su visuomene Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai minės tarnybos veiklos 95-mečio jubiliejų. Beje, šiemet sukanka ir 25 metai nuo tos dienos, kai Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje pradėta kurti valstybės sienos apsauga.


„Įvairiaskambės Lietuvos tautų pynėj“ – ir Šventosios mokiniai

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2015 03 12 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi pedagogų Danutės Petkienės, Stasio Baužio, Ingridos Griškėnienės ir Zosės Klapatauskienės, dalyvavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje vykusioje respublikinėje praktinėje mokinių konferencijoje „Įvairiaskambė Lietuva tautų pynėj“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui...


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius