Tarptautiniame plakatų konkurse mažojo palangiškio sėkmė

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-06
Peržiūrėta
810
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Seime įvyko iškilmingos Tarptautinio vaikų ir jaunimo plakatų konkurso „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“ (Antoine de Saint-Exupery) bei „Penkios laisvės“ pabaigtuvės, kurių metu apdovanoti patys meniškiausi ir didžiausio susidomėjimo sulaukę darbai. Tarp nugalėtojų vyravo ir palangiškiai, vienas iš jų – Gabrielius Žilys, jauniausias miestelėnų tarpe, iškovojęs pirmąją vietą 3-6 metų amžiaus grupėje.

 

Gabrielius Žilys, lankantis lopšelį-darželį „Žilvinas“, pirmosios vietos nusipelnė už išradingai pateiktą plakatą, kuriame pavaizduotas triušiukas. Berniukui padėjusi auklėtoja metodininkė Sigita Sičiūnienė džiaugėsi neeiliniu auklėtinio kruopštumu, mat jis iš laikraščių skiautelių lipdė triušiuką, o pirštukais ištaškavo apvadėlius, šūkį „Mylėk mane“. Neveltui G.Žilio darbas dėmesį patraukė ir lopšelio-darželio „Žilvinas“ bendruomenę. Visi mažieji auklėtiniai ruošė darbelius, kuomet pavasarį buvo paskelbtas konkursas, o išskirtiniai buvo išsiųsti.

Iš viso konkurse dalyvavo 5383 šalies ikimokyklinių įstaigų, bendrojo lavinimo, neformaliojo švietimo mokyklų, kūrybinių sambūrių ir užsienio lietuvių švietimų įstaigų mokiniai. Iš visų dalyvių buvo išrinkti 100 geriausiųjų – vertinimo komisija išrinko pačius meniškiausius, originaliausius kūrinius. 70 iš jų eksponuojami Europos informacijos biure.

Jaunojo palangiškio plakatas, kuris pavadintas „Mažas triušiukas nori, kad jį mylėtų“ – vienas iš tų kūrinių, nusipelniusių visuotinio lankymo. Vėliau įvertinti darbai bus eksponuojami Tarptautinėje šunų parodoje „Litexpo“.

Kaip pasidalino įspūdžiais auklėtoja metodininkė S.Sičiūnienė, vaikus itin sudomino ekskursija po Seimą, kuri tikrai dar ilgai nepasimirš, taip pat susipažino su Europos informacijos biuro veikla, tad tai buvo labai naudinga pažintinė kelionė.

Pats savais pirštukais atlikęs darbelį, G.Žilys sugebėjo sužavėti būrį lopšelio-darželio pedagogų bei komisijos narių, vertinusių visus darbelius, tad jau vien tai – didžiulis laimėjimas. Į Palangą jis parsivežė pagyrimo raštą bei įteiktas rėmėjų dovanėles, priminsiančias apie šią išvyką ir išgyventas akimirkas.            

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Koks bedarbystės lygis Palangoje šiuo metu? Kiek artėjantis vasaros sezonas jį sumažins? Kaip sakė „Palangos tiltui“ Lietuvos Užimtumo tarnyba (LUT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, šių metų balandžio 1 d. Palangos miesto savivaldybėje registruota 1,5 tūkst. darbo neturinčių asmenų – tai sudaro 16,3 proc. darbingo amžiaus savivaldybės gyventojų....


Per praėjusią parą šalyje nustatyti 853 nauji COVID-19 atvejai, deja, bet nuo šios infekcijos mirė dar 7 žmonės. Keturi asmenys mirė 60-69 metų amžiaus grupėje, po vieną – 70-79, 80-89 ir 90-99 metų amžiaus grupėje. Visi šie žmonės mirė ligoninėse. Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Statistikos departamentas, antradienį, kovo 30 d., koronaviruso atvejų...


Jau aštuntus metus skaičiuojanti Palangos ir Vokietijos Bergeno, Riugeno salos administracinio centro, partnerystė pastaraisias metais buvo pakylėta į naują lygmenį – abu miestai partneriai vis dažniau keičiasi delegacijomis, vis dažnesnės tampa vienų pas kitus moksleivių išvykos.


Antradienio popietę Kurhauze klegėjo mažiausieji palangiškiai – meno kūrėjai. Čia iškilmingoje ir šventiškoje aplinkoje apdovanoti jau aštuntą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus iniciatyva, tautodailininkės Jolantos Liutikienės sumanymu surengto konkurso-parodos „Su gintarinėm Šv. Kalėdom...


Džiugią žinią iš Vilniaus parvežė Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė” šokėjai. Vilniaus nacionaliniame dramos teatre vykusiame IX šalies vaikų ir jaunimo šokių festivalio-konkurso „Norim kilt… 2013” finale palangiškiai iškovojo tris taures skirtingose amžiaus...


Šventosios pagrindinės mokyklos septintokės Gabijos Petrauskaitės rašinys 42-ojo Tarptautinio epistolinio rašinio konkurse „Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“ pripažintas geriausiu iš pateiktų kitų lietuvių darbų: jam skirta pirmoji vieta.


Užpraėjusį savaitgalį paaiškėjo penkiasdešimt antrojo tradicinio tarptautinio futbolo turnyro „Palangos Juzė“ nugalėtojai. Jais tapo jauniausia pagal žaidėjų amžių komanda – Lietuvos jaunimo rinktinė U18, finalo kovoje rezultatu 2:0 įveikusi svečius iš Liepojos – „Metalurgs 2“ komandą.


  Šeštadienį Palangoje vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinės rinkiminės konferencijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų sportininkai. LLAF atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausių rezultatų. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurių balsai sudarė 50 procentų...


Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Seime įvyko iškilmingos Tarptautinio vaikų ir jaunimo plakatų konkurso „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“ (Antoine de Saint-Exupery) bei „Penkios laisvės“ pabaigtuvės, kurių metu apdovanoti patys meniškiausi ir didžiausio susidomėjimo sulaukę darbai. Tarp nugalėtojų vyravo ir palangiškiai, vienas iš jų – Gabrielius Žilys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius