Tarybos posėdyje – apie gyventojų leidimus, perduodamą turtą ir praradimus

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-06-01
Peržiūrėta
1752
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Posėdyje Tarybos nariai su meru priešaky padėkojo užtarnauto poilsio išeinančiai ilgametei Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorei Birutai Mazrimienei.
Posėdyje Tarybos nariai su meru priešaky padėkojo užtarnauto poilsio išeinančiai ilgametei Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorei Birutai Mazrimienei.

Paskutinę kalendorinio pavasario dieną įvyko 28-asis Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami 27 klausimai. Posėdis be kelių kiek daugiau diskusijų sukėlusių klausimų praėjo sklandžiai. Tiesa, daugiau aistrų sukėlė sprendimo projektas, kuriame buvo numatyta suteikti galimybę automobilius statyti tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose teritorijose. Vėl iškeltas klausimas, kodėl nesuteikus galimybės mieste automobilius statyti nemokamai visiems gyventojams.

Neįtiko prekybai reikalingi įrenginiai
Posėdžio pradžioje, suteikus galimybę savo bėdas išsakyti visuomenės atstovams, į priekį žengė verslininkai, prekiaujantys paveikslais Vytauto gatvėje. Jie papasakojo, jog vasaros sezonas jau prasideda, o jiems buvo pasakyta, jog netinka jų naudojami įrenginiai, neva, nepuošia miesto erdvių ir miesto architektas nesutiko, kad šie renginiai būtų naudojami ir toliau. „Paveikslai yra ganėtinai trapūs, juos būtina pritvirtinti tinkamai, kad jie nenugriūtų. Ir tokią naujieną sužinojome nebelikus visai laiko“, – sakė prekiautojai.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus paaiškino, jog šalia Kurhauzo paveikslus pardavinėjantys verslininkai ten ištisom parom palieka metalines tvoras, ant kurių ir tvirtinami paveikslai, tačiau šie įrenginiai tikrai nepuošia miesto ir buvo pasiūlyta įrenginius pakeisti kitokiais.
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė paneigė žodžius, neva prekiautojai buvo informuoti paskutinėmis dienomis, jau gegužės pradžioje buvo su jais susitikta ir paprašyta pakeisti miesto nepuošiančius įrenginius. Tarybos narys Eimutis Židanavičius pasipiktino tokia direktorės pozicija, sakydamas, kad neužtenka vien pasakyti, jog reikia kitokių įrenginių. „Neabejotinai žmonės padarys taip, kaip reikia, jeigu jiems bus pateikti pasiūlymai, kaip tai padaryti. Ir laiku tai reikia daryti, žmonėms prasideda sezonas, jiems reikia dirbti. Už vietą tai jie sumokėjo pinigus. Ne taip turi būti bendraujama“, – kalbėjo Tarybos narys. Direktorės argumentas, jog įstatuose nurodyta, kad žmogus sumoka už vietą, tačiau ją įsirengti privalo pats, nepadėjo. Meras pažadėjo padėti žmonėms išspręsti šią bėdą.

Kilo abejonių dėl šventės finansavimo
Ar ne per didelio prašoma finansavimo organizuojamai šventei, kilo abejonių projekto sprendimą dėl kai kurių bendradarbiavimo punktų pakeitimo pristačius Kultūros skyriaus vedėjui Robertui Trautmanui. Projekte numatyta pakeisti kai kuriuos bendradarbiavimo tarp Palangos miesto savivaldybės ir Lietuvos pirties-SPA federacijos, organizuojant tarptautinį pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija“, sutarties punktus: leisti neatlygintinai skleisti festivalio reklamą miesto viešosiose erdvėse, apmokėti už teritorijos sutvarkymo paslaugą po renginio, iš dalies finansuoti scenos įrengimo išlaidas, bet ne daugiau kaip už 5000 eurų. Būtent ši suma ir patraukė dėmesį.
„Palangoje esama tiek meno kolektyvų, kodėl jų renginių Savivaldybė nefinansuoja. Ar ne per daug 5000 eurų. Siūlau skirti 1000 eurų“, – pasiūlė E. Židanavičius, bet jam niekas nepritarė. R. Trautmanas dar paminėjo, jog toks festivalis analogų neturi visame pasaulyje. Elena Kuznecova tyliai replikavo, jog mažai visgi žino kas apie tokį renginį.
Visgi siūlymui pakeisti minėtus bendradarbiavimo punktus buvo pritarta. Festivalį numatoma organizuoti birželio 23-25 dienomis ir kitų metų birželio 22-24 dienomis.
Uždegta žalia šviesa ir kitam planuojamam renginiui – VšĮ „Palangos sambo akademija“ prašė suteikti 100 proc. Palangos sporto centro teikiamų paslaugų įkainių lengvatą birželio 17 d. „Palangos sambo – grappling taurė 2017“ renginiui organizuoti.

Atsisveikinta su ilgamete vadove
Posėdyje pritarta Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės Birutos Mazrimienės atsistatydinimui iš užimamų pareigų. Jai už ilgametį darbą dėkojo meras ir visi Tarybos nariai. Direktorė lopšelyje-darželyje vadovaujančias pareigas užėmė 33 metus.
Direktorei meras dėkojo už ilgametį darbą, atsidavimą prisiimtai veiklai, indėlį auklėjant mažuosius palangiškius. Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė tarė: „Mes neatsisveikiname, sakome iki pasimatymo“. Pasveikinti užtarnauto poilsio išeinančią direktorę atskubėjo būrys švietimo bendruomenės narių.
Švietimo klausimų posėdyje būta ir daugiau: pritarta dalyvauti švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo ir švietimo įstaigų modernizavimo programose.

Suteiks kai kuriems gyventojams leidimus
Rinkliavų skyriaus vedėja Žaneta Žulkuvienė pristatė parengtą projektą, kuriuo buvo prašoma pakeisti Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatus, papildyti sprendimą įterpiant gyventojo ir elektromobilio leidimų išdavimo tvarkos aprašą. Šie leidimai bus išduodami tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose miesto teritorijose ir neturi kur statyti automobilių. Statyti automobilius gyventojai galės 100 metrų atstumu nuo jų gyvenamosios vietos.
Karts nuo karto politikai iškelia klausimą, kodėl palangiškiai, kaip ir atvykę poilsiautojai, turi mokėti tokią pačią rinkliavą už automobilių stovėjimą. Šis projektas vėl paskatino iškelti šį klausimą. „Kodėl 100 metrų, o ne 3 kilometrai, tuomet automobilius galėtų statyti visi Palangos gyventojai nemokamai“, – iškėlė teoriją E. Židanavičius, taip papiktinęs merą Š. Vaitkų. „Populizmu gali užsiiminėti kas tik nori, bet kai reikia ką daryti, jau nieko nesigauna. Tad jei taip norite padėti palangiškiams, kodėl nieko nedarote“, – širdo meras.
Tarybos narys Edmundas Krasauskas pastebėjo, jog kai suteikiama lengvata vieniems gyventojams, ja netrunka pasinaudoti ir kiti, tad vietoj kelių šimtų gyventojų, netrukus padaugėja jų iki tūkstančių. „Aš žinau, kokios būna tokių sprendimų pasekmės, tad aš šio sprendimo tikrai nepalaikysiu“, – savo nuomonę išdėstė E. Krasauskas. Tačiau nepalaikė Tarybos nariai ir E. Židanavičiaus pasiūlymo. Daugumos balsais pritarta pirminiam projekto sprendimui.

„Palangos renginiams“ skirta vieta
Nepatiko kai kuriems Tarybos nariams siūlymas atleisti savivaldybės viešąsias ir biudžetines įstaigas, taip pat savivaldybės kontroliuojamas bendroves nuo vietinės rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje mokėjimo. Neva taip siekiama pagelbėti UAB „Palangos renginiai“. Sprendimas dėl kilusių abejonių atidėtas.
UAB „Palangos renginiai“ vardas skambėjo posėdyje ir vėliau. Jam buvo prašoma perduoti gintaro dirbtuvių galerijos namelį ne ilgiau kaip dešimčiai metų. Šis pastatas, kurį daug metų nuomojosi Palangos miesto gildija ir sutartį nutraukė šių metų vasario mėnesį, priklauso Palangos miesto savivaldybei. Teigiama, jog perėmusi pastatą bendrovė sieks atgaivinti aktyvų Gintaro kelio maršruto lankytiną vietą, organizuoti reprezentatyvių edukacinių užsiėmimų galimybę, gintaro ir tautodailės dirbinių galeriją. Tokia idėja, manoma, atgaivins lankytiną objektą, bus atkurtas dar vienos traukos taškas bei gerinamas miesto įvaizdis.
Sprendimui buvo pritarta, tačiau neapsieita be diskusijų ir dėl šio klausimo. Kai kurie Tarybos nariai pastebėjo, jog šiuo metu didelis dėmesys skiriamas UAB „Palangos renginiams“, o kaip bus su pasiteisinimu, ar nereiks vėl kitąmet teikti finansavimą.
„Negi geriau, kad pastatas stovi nenaudojamas. Vėlgi grįžtame prie to, jog geriausia yra nieko nedaryti. Mes siūlėme Palangos gintaro gildijos nariams pratęsti sutartį, tačiau jie to daryti nenorėjo, tad tegul vėl šis pastatas atgyja“, – teigė meras. Be to, meras pabrėžė, jog aiškiai pasakyta – terminas naudotis pastatu yra nurodytas iki dešimt metų, tačiau bet kada bus galima pastatą panaudoti ir kitoms reikmėms, jeigu toks poreikis atsiras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų gavo 59 745 žmonės. Iki birželio 30 d. jie gali apsispręsti, ar nori dalyvauti valstybės siūlomoje papildomo kaupimo pensijai sistemoje.


Elektros tiekėjams jau ne pirmą mėnesį mažinant siūlomas kainas, galimybe sudaryti naują tiekimo sutartį susidomėjo 42 proc. Lietuvos gyventojų, atskleidė reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Šiandien miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – buvo pagerbta tragiškai auto įvykyje žuvusi Savivaldybės darbuotoja. Tarybos posėdyje dalyvavo 19 miesto politikų. Nedalyvavo konservatoriai Tomas Julius Žulkus ir Saulius Simė – abu išvykę į komandiruotes.


Paskutinę kalendorinio pavasario dieną įvyko 28-asis Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami 27 klausimai. Posėdis be kelių kiek daugiau diskusijų sukėlusių klausimų praėjo sklandžiai. Tiesa, daugiau aistrų sukėlė sprendimo projektas, kuriame buvo numatyta suteikti galimybę automobilius statyti tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose teritorijose. Vėl...


Vakar įvykusiame miesto Tarybos posėdyje už miesto politikų nugarų sėdo didžiausių savivaldybės valdomų įmonių direktoriai. Jie– UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnėir UAB „Klevas“...


Palangos miesto Tarybos posėdis praėjusį antradienį prasidėjo nemalonaus incidento priminimu – „Gintaro“ muziejuje praėjusį penktadienį pasirašant draugystės ir bendradarbiavimo sutartį tarp Palangos ir Izraelio kurorto Elato, Lietuvos vėliava kabėjo „aukštyn kojomis“.   Žinoma, tai, nors ir po laiko, buvo pastebėta, bet Tarybos narys...


Kaip įprastai miesto Tarybos posėdžių pradžioje, Tarybai pirmininkavęs jos pirmininkas meras Šarūnas Vaitkus suteikė galimybę pasisakyti visiems norintiems. Tie laikai, kai posėdžių salėje rikiavosi miesto aktyvistai, norintys pasisakyti „miestui aktualiais klausimais“, seniai praeityje, todėl, įprastai, paklausimai atėjo iš salės gale įsitaisiusios opozicijos.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius