Tauta turi valdyti politinius procesus, o ne procesai valdyti tautą

Palangos tiltas, 2021-08-04
Peržiūrėta
4776
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jonas Kubilius, LSDDP Palangos skyriaus pirmininkas
Jonas Kubilius, LSDDP Palangos skyriaus pirmininkas

Esu Jonas Kubilius, jaunosios kartos politikas, kairiosios minties šalininkas ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas. Profesionalioje politikoje esu naujas veidas, bet patirties sėmiausi studijuodamas politikos mokslus ir aktyviai dalyvaudamas visuomeninėse veiklose nuo pat paauglystės. Mano asmeninis tikslas ir svajonė – Gerovės valstybė – vieninga, stipri Lietuva ir laimingi jos žmonės.

Šiuo metu išgyvename sunkų ir sudėtingą laikotarpį, o pasekmes jausime dar ilgai. Pandemija vis dar yra ir palieka vis gilesnius randus visose veiklos srityse: sveikatos apsaugoje, švietime, versle, kultūroje ir politikoje. Labiausiai nukentėjo paprasti žmonės, nes dažnas žmogus susidūrė, o gal net prarado artimuosius, pajamas, gyvenimo džiaugsmą, tikėjimą ateitimi. O dabar – ir migrantų krizė.

Valdžia ir politiniai veikėjai, užuot parodę solidarumą ir vieningumą tautos labui, elgiasi priešingai, rietenomis ir absurdiškų savo ambicijų įgyvendinimu priešina visuomenę. Šiuo metu labiausiai reikia vienybės ir sutelktų pastangų, įveikiant užgriuvusias negandas. 

Politinė arena nenori keistis, o visuomenė tai priima kaip politinius procesus. Pokyčiai turi prasidėti tautoje, siekiant visuomenės brandumo ir socialinio teisingumo. Visuomenė ypač šiuo laikotarpiu turi būti kritiška ir netoleruoti kitos nuomonės ignoravimo, medijoje išplitusių patyčių, sąmokslų teorijų ir neapykantos kultūros. Valdžia šiuo laikotarpiu nieko geresnio nepajėgia pasiūlyti, o tik taikyti represines priemones. Visa tai kasdien didina socialinę įtampą visuomenėje, o vertinant valdžios veiksmus, sunku prognozuoti kokiais neramumais tai gali baigtis. 

Tauta turi valdyti politinius procesus, o ne procesai valdyti tautą, bet tam reikia brandumo, tolerancijos ir žinių bagažo. Demokratijos pagrindas – tai, kai visa valdžia kyla iš piliečių valios, o valią vykdo išrinkti tautos atstovai. 

Lietuvos kairiosios politinės minties atstovai visuomet pasižymėjo tvirtybe, gindami valstybės nepriklausomybę ir demokratiją. Jie niekuomet neaukojo savo vertybių ir principų dėl laikino populiarumo ar abejotinų partinių ir asmeninių interesų. Sunkiausiais Lietuvos istorijos tarpsniais socialdemokratai buvo su tauta, gynė valstybę, kūrė žmonių gerovę ir šiais principais iki šiol vadovaujasi Lietuvos socialdemokratų darbo partija ir asmeniškai aš. 

Jonas Kubilius, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį Seimas svarstys konservatoriaus Mindaugo Skritulsko pateiktas pataisas, kuriomis siūloma leisti savivaldybėms be konkurso perimti baseinų, koncertų salių ir panašių visuomeninės paskirties objektų valdymą.


Antradienį, gegužės 16 d., kartu su kolegomis palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kuriais siūloma leisti savivaldybėms pačioms valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus.


Trečiadienį, balandžio 26 dieną, Konkurencijos taryba paskelbė sprendimą „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos priimto sprendimo perduoti viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“ patikėjimo teise valdyti savivaldybei priklausantį baseiną. Deja, žinios iš Vilniaus atėjo liūdnos – iš Savivaldybės pavaldumo baseinas išbraukiamas. Baseinas, kurį Palangos savivaldybė pastatė savo...


Esu Jonas Kubilius, jaunosios kartos politikas, kairiosios minties šalininkas ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas. Profesionalioje politikoje esu naujas veidas, bet patirties sėmiausi studijuodamas politikos mokslus ir aktyviai dalyvaudamas visuomeninėse veiklose nuo pat paauglystės. Mano asmeninis tikslas ir svajonė – Gerovės valstybė – vieninga, stipri...


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Viešosios paslaugos, už kurias atsakinga vietos valdžia, neturėtų būti pelno darymo objektas, įsitikinę merai, primygtinai raginami mokesčių mokėtojų pinigais sukurtą infrastruktūrą perduoti valdyti privačiam verslui. Vidurvasarį savivaldybes pasiekė Konkurencijos tarybos, Centrinės projektų valdymo agentūros ir Viešųjų pirkimų tarnybos grėsmingas raštas, kad, jei...


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 17 narių. Nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus, kuris buvo išvykęs į komandiruotę, jo brolis Bronius Vaitkus, Ilona Pociuvienė ir Elena Kuznecova.


Palanga šiais metais mini savivaldos aštuoniasdešimtmetį. Savivaldos dieną „Palangos tiltas“ kalbina miesto vadovus ir teiraujasi: kokias jie problemas mato Lietuvos ir Palangos savivaldoje? Ką būtų galima ir reikėtų keisti tai reglamentuojančiuose teisės aktuose? O gal – ir mums patiems keistis, nes į savivaldybių tarybų rinkimus rinkėjai žiūri gan...


Parkūro propaguotojai mokosi valdyti kūną ir nugalėti baimę

Ernesta Butkutė, Palangos Senoji gimnazija, 2010 11 30 | Rubrika: Miestas

Dar neteko susidurti su žodžiu „parkūras“? O jei ir pasitaikė, ko gero, ne kiekvienas žino, kas tai yra. Ši sąvoka kilusi iš prancūzų kalbos – parcour – distancija, kliūčių ruožas – ir apibūdinama kaip sportinė veikla – daugybės fizinių sugebėjimų mišinys, mokėjimas puikiai valdyti savo kūną. Parkūras – savo kūno judesių kontroliavimas ir jų pritaikymas įvairiose savo gyvenimo situacijose....


Palangoje, jos „auksinėje“ vietoje, paplūdimyje prie tilto, prekybos paviljonų vietų atidavimas ne pagal didžiausią konkurse pasiūlytą sumą, o pagal tai, kas prie prekyvietės pasiūlys geriausią sporto ar neįgaliųjų reikmes tenkinančią programą, jau seniai įplieskė kurorto verslininkų ir politikų (ar teisingau – politikų – verslininkų) ginčus ir svaidimusis kaltinimais korupcija. Nors abi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius