Tokias dovanas, babuška, tipo, susikišk į savo „jūrinyčią“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013-01-17
Peržiūrėta
1657
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gediminas Griškevičius
Gediminas Griškevičius

„Geriau negirdėt... geriau negirdėt, – apmaudavo Medvalakyje sausio viduryje sutiktas nesumeluotai legendinis Palangos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas. – Aš mokykloje prisiklausiau tiek visokių triukšmingų dialogų, kad centrinėmis Palangos gatvėmis vaikščiot nelinkęs. Geriau negirdėt to, ką ir kaip šneka dabartinė moksleivija“. Pusę amžiaus gyvendamas prie visus metus nuraminančios ir įkvepiančios Baltijos jūros, žaliasielės Dzūkijos „ambasadorius“ Žemaitijoje atvirai ir jautriai reaguoja į tai, kad nūdienos gyvenime dominuoja daiktų ir pinigų kultas, atsiveria vis naujos gimtosios kalbos „piktžaizdės“ ir daugelis mūsų kartos mokyklinių vertybių praranda savą sakralumą, jauni mokinukai – pagarbą suaugusiems ir net mokytojams, tad, mūsų manymu, telieka konstatuoti apyliūdnį faktą, jog balčiau sniego aplinkui nelabai ką daugiau ir atrasi. Mokytojas prisiminė neseniai girdėtą jaunų dviejų rūkančių(!) palangiškių mokinukių – gal šeštokėlių dialogą (atpasakoju, bet ne cituoju). Tad štai vienai draugutei kita ir pasakoja: „Manęs, žinai, namuose klausė, kokios norėčiau kalėdinės dovanėlės „po eglute“. Aš užsiminiau, kad būtų gerai, tipo, gaut naują išmanųjį telefoną. Ir ką tu manai? Dovanojo saldainių ir šventą paveiksliuką. Taip ir pasakiau: „Tokias dovanas, babuška, tipo, susikišk į savo „jūrinyčią“ (ar dar atviriau).
„Geriau negirdėt“, – vis prisimenu atsisveikinant girdėtus moralinio mūs autoriteto, gerojo Palangos rimtuolio mokytojo žodžius.
Paatvirausiu. Aš gyvenime esu daug „išdykesnis“ už gerbiamą Palangoje mokytoją, gal daugiau teko ir bohemiškais gyvenimo „žvyrkeliais pasikratyti“ ir visokių, ne idealisto – humanitaro ausiai palankių dialogų išgirsti „liaudies masėse“... ne to matėm. Nepakartosiu savo atsakymo iškiliam lietuvių poetui Robertui Keturakiui, kai šis iš „Nemuno“ žurnalo redakcijos Kaune 1982 metais paskambino man į Kelmę. Tada aš gaisrininkų draugijoje dirbau instruktoriumi priešgaisrinei propagandai ir agitacijai, ir redagavau mėnesinį leidinį „Gaisrai ir žmonės“.
„Ar nepasiilgsti žurnalistinio darbo redakcijoje?“ – klausė Robertas Keturakis.
„Tikrai ne, – atsakiau. – Kaminkrėčių moralė aukštesnė“. Taip atsakiau prieš 30 metų. 2013-ųjų lietuviškosios moralės „barometras“, neišskiriant kai kurių pedagoginių bendruomenių, gal nei tas kitos rajono gaisrininkų tarpe populiariosios sentencijos: „Liūdna stebėti aplink „bardaką“, o liūdniausia, kai „bardake“ – ir gaisras“. Mūsų visuomenėje gausėja „fekalistų“, o stinga moralinių lyderių, autoritetų, vedlių. Moralumo! Gal ir griežtumo. Bet rūkančios, „besitūsinančios“, tipo, besikeikiančios ir visų daugiabučių namų laiptus apspjaudančios moksleivijos palaidumas gerų minčių nežadina, liūdina žodžiai: „Mums laisvai gyventi, futbolą žaisti kieme trukdo gėlės ir seniai“.
Žuvis genda nuo galvos?
Tebūnie tyla.
Labai gerai suprantu gerbiamiausią Palangos Mokytoją, tariantį žodžius – „geriau negirdėt“, ir aplinkinėm gatvelėm ieškantį protilsio prie jūros ar Palangos miškeliuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rašymas yra labai naudingas gebėjimas ne tik profesinėje srityje, bet ir asmeniniame gyvenime. Šis įgūdis gali būti ugdomas. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės lavinti rašymo gebėjimus.


Žinoma, koks gi interviu 2021 metais gali būti be „kovido“ temos. Vasaros pradžioje paklaustas, koks pojūtis lydėjo žaidžiant prie tuščių tribūnų ( maksimalus žiūrovų skaičius karantino suvaržymų metu negalėjo viršyti 150, – aut. past .), Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas“ 34 metų vidurio puolėjas Simas Galdikas šyptelėjo: „Tylu, ramu, tarsi per eilinę treniruotę. Privalumas buvo...


Pasibaigus XII –ajai Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia – IIB klasės mokinė Mūza Olimpija Svetickaitė tapo šios olimpiados šalies etapo (9-10 klasių gupė) II vietos laimėtoja.


Gimnazija ieško lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 06 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija skelbia atranką lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo apimtis - 0,76 etato (20 kontaktinių val. per savaitę). Darbo užmokestis priklauso pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos.


Lyg monetos į išputlėjusios sintetinės taupyklės – Kiaulaitės subinikę, o literatūriškai – pasturgaliuką, šitaip į mano galvą sprygtelėjo ir aidingai skimbtelėjo Gaidmečio sausio vidurnakčio mintys apie Palangos žurnalistus, su kuriais pastarųjų dviejų dešimtmečių laikotarpiu (1997–2017) ilgiau ar trumpiau sykiu tarnavome kurorto redakcijose...


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Septintą pavasarį, nė viena mašina, net kibiru (!) juodžemio nepadedant „neetatiniams“ savanoriams – tik savo širdžių sprendimu gėlynėlių kiemuose tvarkytojams, o daug 2008 metais žadėjusiems komunalininkams (net lūžusio gluosnio „neapkarpė”!) su darbščiosiomis mūsų kiemų moterimis be vieno lito, bet ir dabar – euro...


Toli nuo vietos politinių intrigų, labiau primenantis didmiesčio, o ne kurorto kurios nors įmonės vadovą ir neretai miesto savivaldybės Taryboje balsuojantis kitaip nei politiniai bendražygiai opozicijoje. Kas? Kas seka vietos kurorto gyvenimą, nebūtų sunkumų įvardinti politiką, kurį turiu omenyje


„Geriau negirdėt... geriau negirdėt, – apmaudavo Medvalakyje sausio viduryje sutiktas nesumeluotai legendinis Palangos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas. – Aš mokykloje prisiklausiau tiek visokių triukšmingų dialogų, kad centrinėmis Palangos gatvėmis vaikščiot nelinkęs. Geriau negirdėt to, ką ir kaip šneka dabartinė moksleivija“....


Pernai prasidėjusi ir kitąmet rudenį turinti pasibaigti ilgai lauktoji Žvejų gatvės rekonstrukcija sulaukia įvairių vertinimų. Vieningai sutariama tik dėl vieno: kad gatvę sutvarkys – labai gerai. Tačiau jos gyventojai turi priekaištų tiek kelininkams, tiek rekonstrukcijos projektui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius