Ukmergė parodė, kaip ginami gyventojų interesai

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2010-06-04
Peržiūrėta
1963
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškius engiančią sutartį su “Litesko” nutraukti bijantiems ir milijoninėmis kompensacijomis žmones gąsdinantiems Palangos politikams pavyzdį parodė Ukmergės rajono taryba.

Balandžio pabaigoje į neeilinį posėdį susirinkę šio rajono tarybos nariai vardiniu balsavimu nusprendė vienašališkai nepasibaigus terminui nutraukti sutartį su rajono šilumos tinklus išsinuomojusia privačia bendrove.

 

Dar praėjusį rudenį, nutarusi atsisakyti savivaldybei dešimt metų teiktų nenaudingų šilumos tiekėjų paslaugų, rajono valdžia buvo gąsdinama milijoninėmis kompensacijomis. Iš pradžių šilumos ūkio nuomotojai iš rajono reikalavo 31 milijono litų. Vėliau derybų metu savo apetitą sumažino iki 10,5 milijono litų. Rajono savivaldybės atstovai reikalavo kompensacijų sumą sumažinti iki keletą milijonų litų.

Nesulaukus šilumininkų atsakymo ukmergiškiams trūko kantrybė ir jie, pasisamdę patyrusius advokatus iš Vilniaus, išsiaiškino, kad šilumos ūkio nuomotojai patys yra grubiai pažeidę kelias sutarties sąlygas ir nutarė vienašališkai sutartį nutraukti šilumos tiekėjams nemokant jokių kompensacijų.

Bendrovė tarybos sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, tačiau šis atsisakė taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir stabdyti sprendimo galiojimą.

Šilumos tinklus išsinuomojusi bendrovė buvo įpareigota turtą perduoti iki gegužės 30 dienos, tačiau kitą dieną, savivaldybės atstovams nuvykus į ukmergiškiams priklausantį šilumos tinklų pastatą, jie net nebuvo įleisti į vidų. Rajono valdžia kreipėsi į teismą, kuris nuomininkus įpareigojo nedelsiant perduoti savivaldybei išnuomotą ir naujai sukurtą turtą.

Po to Ukmergės rajono valdžia ėmėsi ryžtingų veiksmų ir trečiadienį su antstolių ir policijos pagalba į savo rankas perėmė vienos gyvenvietės katilinę. Šilumos tinklų nuomininkai šaukia, kad katilinę įsigijo aukcione ir kaltina savivaldybę įžūliu privačios nuosavybės nusavinimu. Rajono vicemeras atkerta, kad nupirktą katilinę nuomininkai nurodė kaip savo investiciją į bendrą rajono šilumos ūkį, todėl žmonės jau seniai už ją sumokėjo, nes ta investicija buvo įskaičiuota į bendrą šilumos kainą.

Kaip tai panašu į situaciją Palangoje, kurioje taip pat turime kęsti šilumos tinklų nuomininko „Litesko“ savivalę, aukštas paslaugų kainas ir kalbas apie neaiškias ir miesto savivaldybės nepatikrintas investicijas.

Tarybos nariai taip pat yra gąsdinami net 19 milijonų litų „Litesko“ bendrovei privaloma išmokėti kompensacija, jei sutartis vienašališkai būtų nutraukta nepasibaigus terminui. Bet iki šiol miestą valdantys liberalai nėra pasidomėję, ar „Litesko“ laikosi sutartyje prisiimtų įsipareigojimų. Palanga taip pat gali žengti Ukmergės pramintu taku, jei palangiškių už skvernų nelaikytų pati kurorto valdžia, tapusi „Litesko“ gynėja.

Vicemeras R.Garolis kitam tarybos posėdžiui skuba pateikti „Litesko“ per 10 metų padarytas abejotinas investicijas, kad joms taryba pritartų vienu ypu. Net neįsitikinusi, ar jos yra padarytos. Net nepasvarsčiusi, ar jos mums buvo reikalingos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Elektros tiekėjams jau ne pirmą mėnesį mažinant siūlomas kainas, galimybe sudaryti naują tiekimo sutartį susidomėjo 42 proc. Lietuvos gyventojų, atskleidė reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.


Moterys nori ne tik auginti vaikus, o vyrai – ne tik „daryti karjerą“. 


Verslo konsultantas, prekių ženklo „Ž Jewellery“ įkūrėjas Žilvinas Grigaitis karališkosios linijos segių kolekciją papildė naujomis segėmis.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ vasarai paruošė išskirtinį pasiūlymą senjorams. Visi pensinio amžiaus asmenys, pratęsę savo plano sutartį gegužės 2-26 dienomis, net keturis mėnesius galės mėgautis nemokamomis ryšio paslaugomis – planas jiems nieko nekainuos. 


Vilniuje šiandien Palanga pasirašė sutartį dėl Šventosios uosto statybos II etapo darbų finansavimo.


Jau netrukus sunkiasvorių mašinų kaušai įsmigs į žemę – kurorte jau artimiausiu laiku prasidės šilumos trasų modernizacija, kurią vykdys rangovas iš Plungės – UAB „Plungės lagūna“. Jam pristatyti miesto šilumos įmonė „Palangos šilumos tinklai“, modernizacijos užsakovė, kovo 15 d. pakvietė ne tik žurnalistus...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos kariuomenės (LK) Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aristidas Gerasimavičius ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Ukmergė parodė, kaip ginami gyventojų interesai

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Palangiškius engiančią sutartį su “Litesko” nutraukti bijantiems ir milijoninėmis kompensacijomis žmones gąsdinantiems Palangos politikams pavyzdį parodė Ukmergės rajono taryba. Balandžio pabaigoje į neeilinį posėdį susirinkę šio rajono tarybos nariai vardiniu balsavimu nusprendė vienašališkai nepasibaigus terminui nutraukti sutartį su rajono šilumos tinklus išsinuomojusia privačia...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius