Užkalnis – apie besiskundžiančius kainomis Palangoje: ko jie važiuoja, jei jiems brangu?

Palangos tiltas, 2022-07-04
Peržiūrėta
1646
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Užkalnis – apie besiskundžiančius kainomis Palangoje: ko jie važiuoja, jei jiems brangu?

Atostogos pajūryje ir šįmet bus dar brangesnės. Verslininkai skaičiuoja, kad kainos kilo 10-15 procentų. Ir nors kai kurie lietuviai dėl tokio kainų kilimo jau dairosi atostogų pasiūlymų kur nors ne Lietuvoje, apžvalgininkas Andrius Užkalnis tvirtina, kad kainų kilimu stebėtis nevertėtų ir apskritai teigia, kad jį labiausiai stebina tai, kad žmones stebina kylančios kainos.

„Kurortuose viskas brangsta, bet mane stebina tai, kad žmones stebina šitas dalykas, – „Delfi“ televizijos laidoje „Jūs rimtai?“ kalbėjo A. Užkalnis, pridurdamas, kad kainų kilimas yra normalu stebint milžinišką infliaciją. – Kodėl kurortai turėtų būti kažkur šalia, kodėl kurortai turėtų būti lyg apsaugoti kažkokiu burbulėliu, kad maždaug gyveni gyvenimą, piliesi benziną už 2 eurus 20 centų, nusiperki bandelę už 3 eurus ir taip toliau, o paskui nuvažiuoji į kurortus, o ten vienas du ir maždaug kaip prieš dvidešimt metų visos kainos, viskas pigu.“

Apžvalgininkas kurortų verslininkų kasmetinį kainų kėlimą palygino ir su vienu anekdotu apie geriamo vandens pardavimus. „Man tai primena tokį anekdotą, kurį pasakojo Amerikoje seniai. Kas pirmas sugalvojo buteliuose pardavinėti geriamą vandenį, kai geriamas vanduo puikus yra krane? Juokaujama, kad buvo marketingo specialistų susirinkimas ir vienas pasakė: o žinai, pabandom. Kiti sako: baik tu, niekas. O jis: pabandom! Man atrodo, kad Palangoje arba Nidoje irgi yra toks dalykas, – mintimis dalijosi A. Užkalnis. – Žiūrėk, kiek galim pakelti (kainas – „Delfi“), kad nustotų važiuoti? Dvidešimt procentų? Na, nustos važiuot. Nenustos!“

Kalbėdamas apie kainas A. Užkalnis juokavo, kad taip kurortų verslininkai tiesiog bando poilsiautojų kantrybę, o ji kaip nesibaigia, taip nesibaigia. „Aš manau, kad čia daugiau žiūri, kur pasibaigs ta kantrybė, bet ta kantrybė begalinė yra“, – pridūrė A. Užkalnis.

Palangoje šįmet ne tik naujos kainos, poilsiautojus pasitinka ir iš kone kiekvieno kurorto kampelio matomas apžvalgos bokštas, pavasarį pastatytas J. Basanavičiaus gatvėje, beveik prie tilto į jūrą. Ir nors bokštas gerokai pakeitė visą miesto panoramą, A. Užkalnis tuo nesistebi: „Paryžiuje kažkada prieš šimtą metų visi skundėsi Eifelio bokštu. Kai jį tik pastatė, sakė, koks siaubas, matosi iš bet kurios Paryžiaus pusės. O dabar prašom, niekas be to bokšto neįsivaizduoja miesto. Pardavinėja milijonus atvirukų, fotografuojasi visi, prisipažįsta meilėje, peršasi ir taip toliau.“

Apžvalgininkas juokavo, kad apžvalgos rate būtų galima sugalvoti ir daug pramogų: „Aš visokių renginių čia sugalvočiau, pavyzdžiui, ten jaunus žmones pakelia, kai būna viršuje, pasiūlo tekėti savo išrinktajai ir kol ji nepasako „taip“, tol nenuleidžia į apačią.“

Verslininkams paskelbus, kad Palangoje jau šįmet bus galima pasisukti apžvalgos rate, buvo įvardyta ir ne vieną nustebinusi kaina – dešimties minučių trukmės pramoga kainuoja dešimt eurų. Tiesa, svarbu pažymėti, kad tokia kaina galioja tik ne sezono metu. Vasarą norintys pasisukti apžvalgos ratu turės susimokėti po 14 eurų, o jei norės kabinoje būti tik dviese, piniginę teks pakratyti dar daugiau – tokios pramogos kaina – 50 eurų. Ar pakilimo apžvalgos ratu kaina nėra per didelė? A. Užkalnis juokavo, kad tie, kurie skundžiasi, jog kaina per didelė, galėtų nebesiskųsti, nes kitais metais kaina gali kilti dvigubai ar trigubai. Tad ne skųstis, o suktis apžvalgos ratu, apžvalgininko teigimu, jie turėtų paskubėti.

„Ko jie važiuoja, jeigu jiems brangu?“ – besiskundžiančiais stebėjosi A. Užkalnis.

Nidai pirmiausia linki apsispręsti 

Ir vis dėlto, brangiausiu Lietuvos kurortu galime vadinti ne Palangą, o Neringą. Vien dėl įvažiavimo mokesčio. Keturių asmenų šeimai keliaujant nuosavu automobiliu teks sumokėti bent 50 eurų už keltą ir ekologinį mokestį. A. Užkalnis tvirtina, kad toks mokestis tikrai turi būti.

Kalbėdamas apie Nidą A. Užkalnis palinkėjo šiam kurortui pirmiausia apsispręsti – ar jie nori daugiau turistų, ar kuo mažiau. Tokias mintis paskatino šįmet garsiai nuaidėjusios diskusijos dėl renginių, kurie būtų negalėję vykti po 22 valandos dėl siekio mažinti triukšmą. Tokia iniciatyva po diskusijų dingo ir renginiai Nidoje liks. Dar vienas kurorto svarstymas, keliantis įvairių diskusijų – noras „išvalyti“ Nidą nuo automobilių įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę šalia kurorto ir siūlant kurortą pasiekti daug švaresnėmis transporto priemonėmis ar tiesiog pėsčiomis.

A. Užkalnis prisiminė ir seną planą statyti tiltą, jungiantį Klaipėdą ir Neringą, kad kuo daugiau žmonių galėtų atvažiuoti, ir palygino tai su dabartiniais planais į kurortą įsileisti kuo mažiau automobilių.

„Norėčiau palinkėti Nidos savivaldybei ar Nidos valdžiai, per tuos metus dariusiai daugybę dalykų, vieną kartą apsispręsti. Tai jie nori masinio turizmo, nes buvo šnekų apie tilto statybas, kad nereiktų keltu kilnotis, kad galėtų kuo daugiau žmonių atvažiuoti, tai, pavyzdžiui, prieš kokius penkiolika metų ar truputį daugiau prasidėjęs Nidoje tas plėtimasis, kad galėtų kuo daugiau paprastų žmonių atvažiuoti. Tada pradėjo visokius garažiukus ir skladukus įrenginėti, kur lovos vos ne stačios ar keliais aukštais, – kalbėjo A. Užkalnis. – Darė masinį kurortą, nes reikia žmonių, reikia kuo daugiau žmonių.

Privažiavo, tada prasidėjo tos baisios pripučiamos pilys šokinėjimui, klaikios mugės su tais kiniškais drožtais šaukštais ir taip toliau. Kai šitą dalyką padarė, sako: o ne, ką mes padarėme, dabar reikia tylos. Dabar galima įsivaizduoti, kad kurį laiką bus siekiama tylos, kad vėl žmonės nustotų važiuoti, tada galimai pasikeis valdžia arba ta pati valdžia susirūpins: oi, kur mūsų visi poilsiautojai?“

Laidoje „Jūs rimtai?“ A. Užkalnis ne tik įvertino kainas bei ypatumus lietuviškuose kurortuose, bet ir įvardijo, ką galbūt reiktų sugrąžinti į kurortus iš senų laikų bei pasidalijo prisiminimais apie tai, kad prieš kelis dešimtmečius visi buvo įpratę prie visoje Palangoje iškabinėtų ženklų, kad miestas nuo vidurnakčio iki ryto miega. Ar tokie ženklai galėtų kabėti ir dabar?

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

16 eurų už karštą patiekalą. Tokiomis kainomis stebina kurortinė Palanga.


Atostogos pajūryje ir šįmet bus dar brangesnės. Verslininkai skaičiuoja, kad kainos kilo 10-15 procentų.


Infliacijai Lietuvoje mušant rekordus, plačiau pinigines artėjantį poilsio sezoną turės atverti ir pajūrio lankytojai. Maitinimo įstaigos planuoja kainas didinti apie 30 procentų, o pigiausios nakvynės rezervuotos jau iki rugsėjo.


„Blogesni jau negali būti, tai aišku, kad bus geresni. Šimtu procentų“, – apie 2021-uosius laidoje „Jūs rimtai?“ kalbėjo Andrius Užkalnis, apžvelgdamas, kas 2020-aisiais įvyko ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Vis dėlto, karantinas turi ir gerų pusių, sakė jis delfi.lt. Viena jų – Palangos verslininkai dar rugpjūtį buvo pripažinę, kad uždirbo tiek...


Ryškėja būsimosios šunų vedžiojimo aikštelės netoli parduotuvės LIDL kontūrai: įranga jau važiuoja, tvora ir apšvietimas jau montuojami. Aikštelės atidarymas įvyks rugpjūčio viduryje.


Palangos autobusų stotis - vis dar dėl karantino apytuštė. "Galbūt tik šią savaitę, palengvinus karantiną, matėme šiokį tokį pagyvėjimą, tačiau tolimųjų reisų vežėjai į kurortą dar negrįžo. Tik TOKS atnaujino vieną reisą iš Palangos į Vilnių. Jis buvo nutrauktas per koronaviruso pandemiją," - "Palangos tiltui" sakė Ingryda Gagilaitė, autobusų...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kasmet prasidėjus aktyviajam vasaros sezonui, o jis, panašu, prasidės jau netrukus, praūžus Joninėms, visi ima žvalgytis, kokios gi kainos šiemet Palangoje. Vėl visi imsis už galvų, sakydami, kad sunku ką ir įpirkti didžiausiame šalies kurorte ir geriau traukti į Turkiją, kur viskas pigiau, o gal verslininkai jau imasi protingesnės taktikos ir stengiasi išlaikyti...


Niūrios prognozės, kad šį rudenį rusiškos dujos kainuos gerokai brangiau nei praėjusį, pildosi. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) skaičiuoja, kad šiuo metu dujos yra 37 procentais brangesnės nei buvo prieš metus. Maždaug trečdaliu brangesnės dujos šilumos kainą didins apie 17 procentų. „Darome viską, kad šilumos kainos...


„De Cuba“: skanu, bet brangu

Gurmanas Liežuvis, 2011 07 07 | Rubrika: Verslas pinigai

Kavinės „De Cuba“ kurorto svečiams pristatinėti nereikia. O tie, kurie niekada joje nesilankė, neabejotinai turėtų nors praeidami stabtelėti. Taip vilioja padaryti daugybė žydinčių gėlių ir Lietuvoje nematyti egzotiški augalai lauko terasoje ir patrauklus kavinės interjeras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius