Valdžia apklausos bijo, kaip būsimų rinkimų repeticijos

Vytautas Vladas Ajauskas, Palangos miesto gyventojas, 2010-08-23
Peržiūrėta
542
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ką miesto taryboje atstovauja Palangos liberalai, socdemai ir dvi tvarką bei teisingumą išpažįstančios moterys? Kieno valią jie reiškia?

 

Tokie klausimai kyla po ketvirtadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame valdančioji dauguma buvo priversta skelbti gyventojų pageidaujamą apklausos datą rugsėjo 19 dieną. Nepavykus apklausos sužlugdyti vidurvasarį, kuomet pareikšti savo nuomonės tebūtų atėjęs koks šimtas žmonių, daugiau delsti liberalams yra pavojinga, nes po rugsėjo - spalis ir brangus šildymo sezonas ant nosies. Deklaruodami, kad jiems rūpi Palangos gyventojų nuomonė, savivaldybės vadovai, atrodo, labiausiai bijo, kad apklausa būtų pripažinta įvykusia.

Tam reikia, kad savo nuomonę dėl sutarties su “Litesko” nutraukimo ateitų pareikšti ketvirtadalis rinkimų teisę turinčių miesto gyventojų - beveik keturi tūkstančiai žmonių. Pavojus, kad tiek palangiškių nesusirinks, yra didelis. Juo labiau, kad “Litesko” gniaužtai skaudūs tik daugiabučių namų gyventojams. Jei ketvirtadalis žmonių į apklausą neateis, ji bus paskelbta neįvykusia. Nors joje savo valią pareikštų ir trys tūkstančiai žmonių. Visvien valdžiai šis faktas leis tvirtinti, kad “Litesko” paslaugų palangiškiai atsisakyti nenori.

Tik apklausos baime galima paaiškinti taryboje į daugumos koaliciją susibūrusių politikų užsispyrimą savo nuomonę norintiems pareikšti palangiškiams daryti visas įmanomas kliūtis. Tarybos posėdyje vietoj valdžios pasirinktos vienos apklausos vietos - sporto salės Ganyklų gatvėje tarybos narys Šarūnas Vaitkus siūlė dar dvi: „Baltijos“ pagrindinę mokyklą, prie kurios daugiabučiuose namuose gyvena didžiausia miestiečių dalis, ir Civilinės metrikacijos skyrių, į kurį galėtų ateiti deklaruotos gyvenamosios vietos pažymos dar neturintys palangiškiai.

Tokio patogumo žmonėms tarybos posėdyje prašė ir patys palangiškiai. Tačiau paniškai apklausos bijantys politikai į šiuos prašymus ir siūlymus dėmesio nekreipė.

Nors ir puikiai žinodami, kad rugsėjo 19 dienos data tenkina visus miesto gyventojus, apklausos vykdymo komisija buvo sudaryta beveik vien tik iš V.Stalmokui lojalių tarybos narių. Taip demonstruojant, kad vidurvasarį komisijos darbe atsisakę dalyvauti kai kurie tarybos nariai to paties nepadarytų ir dabar. Tokiu atveju, kodėl šioje komisijoje palikti liepos mėnesį apklausą taip pat ignoravę tarybos nariai liberalai?

Kita vertus liepos mėnesį parodžius, kaip gyventojus galima išvaduoti nuo piktų valdžios kėslų, palangiškiai gali susilaukti atsakomosios valdančiųjų reakcijos - susibūrę sau lojalią apklausos vykdymo komisiją, jie gali niekuomet nesusirinkti į apklausą ir ji nei šiemet, nei kitąmet neįvyks.

Visuotinė apklausa vyks dėl pritarimo sutarties su “Litesko” nutraukimui, tačiau realiai ji taps būsimų savivaldos rinkimų repeticija. Rugsėjo 19 dieną savo nuomonę atėjusių pareikšti palangiškių skaičius faktiškai reikš, kad tiek žmonių pavasarį nebalsuos už “Litesko” priespaudą palaikančius liberalus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje viešąją tvarką palaiko ir raitoji policija

"Palangos tilto" redakcija, 2021 06 23 | Rubrika: Miestas

Viešąją tvarką Palangoje šią vasarą padės užtikrinti ir raitoji policija - žirgais bus patruliuojama ten, kur sudėtinga privažiuoti.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Rinkimus liberalai prisiminė tik baigiantis kadencijai

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2015 02 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Atsitiko tai, kas buvo užprogramuota. Kuo arčiau rinkimai, tuo labiau šiai kadencijai į vieną koaliciją susibūrę Palangos konservatoriai ir liberalai ima skersakiuoti vienas į kitą ir jau raitojasi rankoves.


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje.   Pasijuto išmesti už borto Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios...


Valdžia apklausos bijo, kaip būsimų rinkimų repeticijos

Vytautas Vladas Ajauskas, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Ką miesto taryboje atstovauja Palangos liberalai, socdemai ir dvi tvarką bei teisingumą išpažįstančios moterys? Kieno valią jie reiškia?  


Valdantieji bijo palangiškių verdikto?

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį  posėdžiavusi kurorto valdžia po ilgų diskusijų ir aštrių ginčų atidėjo sprendimą surengti gyventojų apklausą palangiškiams itin svarbiu ir opiu klausimu – dėl sutarties su šilumos tiekėja UAB „Litesko“ nutraukimo. Argumentuota, jog klausimas paruoštas netinkamai, nes esą nesilaikyta nustatytos tvarkos apklausai rengti.


Posėdžiaus miesto valdžia

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Kitą ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje  numatyta apsvarstyti dvidešimt du klausimus. Vienas iš svarbiausių – vietos politikai aptars šių metų biudžeto projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius