Velykinės dirbtuvės „PYSANKA“ Palangos burmistro Jono Šliūpo namuose-muziejuje

Palangos tiltas, 2022-04-20
Peržiūrėta
1498
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Velykinės dirbtuvės „PYSANKA“ Palangos burmistro Jono Šliūpo namuose-muziejuje

Artėjant katalikų Atvelykio šventei, pravoslavų bendruomenė ruošiasi Šv. Velykom (Cвято Великдень). Kaip Lietuvoje, taip ir Ukrainoje - gyva velykinių kiaušinių marginimo tradicija. Kviečiame ukrainiečių bendruomenę, gyvenančią Palangoje, ir visus jų bičiulius į kiaušinių marginimo dirbtuves “PYSANKA“, o marginant kiaušinius pakalbėti apie ukrainietiškas Šv. Velykų tradicijas. Balandžio 24 ir 25 dienomis 16 val. Į užsiėmimą prašome atsinešti virtą kiaušinį, kurį marginsime karštu vašku. 

Дорогі українці, наближається велике православне свято Великдень. Як у Литві, так і в Україні є звичай розписувати писанки напередодні цього свята. Тому ми запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у майстер-класі "Писанки", який відбудеться у четвер і в п'ятницю о 16 год за адресою Vitauto 23a - Музей бургомистра Паланги Йонаса Шлюпаса. Майстер-клас буде цікавим і дітям, і дорослим. З собою потрібно мати декілька варених яєць, бажано білих.

Telefonas ir el. paštas pasiteirauti: 8 460 545 59, 8 685 35914, el. paštas [email protected]

Adresas: Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, Vytauto gt. 23A, Palanga.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Po atsinaujinimo lapkričio pradžioje duris atvėręs Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gruodžio 6 d., trečiadienį, 17 val. kviečia į vieno eksponato parodos atidarymą „Reglamentuota palangiškių ir poilsiautojų kasdienybė“.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, tai sveikatos priežiūros paslaugos, kurias slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutų komanda teikia pacientų namuose.


Gegužės 14 d., šeštadienį,  jau septynioliktąjį kartą Lietuvos muziejai atsivers naktį. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus jungiasi prie Europos muziejų nakties renginių ir kviečia lankytojus išgirsti intriguojančias istorijas iš aušrininko bei gydytojo gyvenimo. 


Artėjant katalikų Atvelykio šventei, pravoslavų bendruomenė ruošiasi Šv. Velykom (Cвято Великдень). Kaip Lietuvoje, taip ir Ukrainoje - gyva velykinių kiaušinių marginimo tradicija. 


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Apšvietimas yra vienas iš svarbiausių namuose esančių elementų. Jeigu galvojate, kad ryškios spalvos lemputė gali sutvarkyti situaciją su niūrumu namuose - labai klystate. Viskas priklauso nuo jūsų namų erdvei pasirinktų lempų formų bei vietų, kuriuose jos yra.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius