Velykinės dirbtuvės „PYSANKA“ Palangos burmistro Jono Šliūpo namuose-muziejuje

Palangos tiltas, 2022-04-20
Peržiūrėta
1721
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Velykinės dirbtuvės „PYSANKA“ Palangos burmistro Jono Šliūpo namuose-muziejuje

Artėjant katalikų Atvelykio šventei, pravoslavų bendruomenė ruošiasi Šv. Velykom (Cвято Великдень). Kaip Lietuvoje, taip ir Ukrainoje - gyva velykinių kiaušinių marginimo tradicija. Kviečiame ukrainiečių bendruomenę, gyvenančią Palangoje, ir visus jų bičiulius į kiaušinių marginimo dirbtuves “PYSANKA“, o marginant kiaušinius pakalbėti apie ukrainietiškas Šv. Velykų tradicijas. Balandžio 24 ir 25 dienomis 16 val. Į užsiėmimą prašome atsinešti virtą kiaušinį, kurį marginsime karštu vašku. 

Дорогі українці, наближається велике православне свято Великдень. Як у Литві, так і в Україні є звичай розписувати писанки напередодні цього свята. Тому ми запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у майстер-класі "Писанки", який відбудеться у четвер і в п'ятницю о 16 год за адресою Vitauto 23a - Музей бургомистра Паланги Йонаса Шлюпаса. Майстер-клас буде цікавим і дітям, і дорослим. З собою потрібно мати декілька варених яєць, бажано білих.

Telefonas ir el. paštas pasiteirauti: 8 460 545 59, 8 685 35914, el. paštas [email protected]

Adresas: Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, Vytauto gt. 23A, Palanga.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A) šią vasarą pradedamas edukacinių renginių ciklas „Darbostogos pas Joną Šliūpą“.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus birželio 7 ir 21 dieną 14.30 val. kviečia palangiškius ir vasarotojus į naują ekskursiją „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ su istoriku Mindaugu Surbliu.


Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyks knygos „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės. 


Pasitinkant svarbiausią pavasario šventę – šv. Velykas – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia burtis margučių marginimo dirbtuvėms.


Po atsinaujinimo lapkričio pradžioje duris atvėręs Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gruodžio 6 d., trečiadienį, 17 val. kviečia į vieno eksponato parodos atidarymą „Reglamentuota palangiškių ir poilsiautojų kasdienybė“.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Artėjant katalikų Atvelykio šventei, pravoslavų bendruomenė ruošiasi Šv. Velykom (Cвято Великдень). Kaip Lietuvoje, taip ir Ukrainoje - gyva velykinių kiaušinių marginimo tradicija. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius