Vienintelio Palangos finteko, „Unlokk“, įkūrėjas Mindaugas Raudavičius: „Palanga yra labai tinkama vaikus auginti“

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-02-20
Peržiūrėta
9070
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

33-erių palangiškis Mindaugas Raudavičius yra vienas iš paskolų platformos „Unlokk“. įkūrėjų. LT-FOTO
33-erių palangiškis Mindaugas Raudavičius yra vienas iš paskolų platformos „Unlokk“. įkūrėjų. LT-FOTO

Taip, Palangoje, atostogų vietoje, sėkmingai veikia startuolis fintekas – nauja paskolų platforma „Unlokk“. Vienas jo įkūrėjų – 33-erių Mindaugas Raudavičius – mėtytas ir vėtytas: gimė Skuode, gyveno Kaune, Marijampolėje, Vilniuje, Palangoje baigė antrąją vidurinę mokyklą, studijavo Anglijoje, o nuo 2017-ųjų daugiau kaip dvejus metus su palangiške žmona Jūrate ir judviejų pirmagime Leila gyveno tolimajame Tailande, kuriame kaip programuotojas dirbo su įvairiais fintekiniais projektais.

Tačiau, į pasaulį atėjus antrajai dukrytei Luanai, jauna šeima 2019 metų pabaigoje nusprendė grįžti į Palangą. „Čia – tinkamiausia vieta auginti vaikus. Čia – mano seneliai. Jie – ne maža pagalba auginant vaikus. O dirbti galiu iš bet kur“, – žurnalui „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, sakė „Unlokk“ vadovas. Beje, kitas šios paskolų platformos steigėjas – Vitalijus Chudijašas – taip pat palangiškis. Anot Mindaugo, Vitalijus – jo senas vaikystės draugas, kaip ir jis, turintis patirties fintech projektuose.

„Mūsų patirtys labai papildo viena kitą iš įvairių technologinių aspektų“, – pabrėžė „Unlokk“ įkūrėjas.

– Kokia buvo jūsų vaikystė? 

– Gimiau Skuode, kuriame gyvena beveik visa mano giminė, taip pat seneliai. Kadangi mano tėvai studijavo Kaune, tai ir aš pabuvau kauniečiu – ėjau į darželį Kaune, bet jį baigiau Marijampolėje, kur ir į vidurinę mokyklą pradėjau eiti. 

Ten mokiausi iki šeštosios klasės, o tuomet mes persikėlėme gyventi į Palangą. Čia baigiau vidurinę mokyklą. Vilniuje studijavau ISM vadybos ir ekonomikos universitete. Tokias studijas pasirinkau dėl tėčio. Jis – verslininkas, norėjau sekti jo pėdomis. Tačiau baigęs keturis kursus, nusprendžiau, kad man diplomo... nereikia (šypteli). Gal taip pasireiškė jaunatviškas maištas? Suprantu, kad tai ne vienam atrodė keistas žingsnis. 

Bet, laimei, tėtis mane sąlyginai suprato ir sutiko, kad atidaryčiau jo didmeninės prekybos filialą Vilniuje. Tačiau, būsiu atviras, netrukus supratau, kad tai nėra man itin prie širdies. Smalsumas vedė  kažkur kitur. 

– Vadinasi, teko krapštyti galvą, ką daryti toliau? 

– Prisiminiau, kad vaikystėje man didelį įspūdį paliko perskaityta knyga apie programavimą. Ji buvo apie Pascal kalbos pradmenis. Kitokių programavimo knygų lietuviškai neradau, o angliškai tuo metu nemokėjau. Be to, kaip ir dauguma mano bendraamžių, vaikystėje ir paauglystėje buvau pamišęs dėl vaizdo žaidimų, tačiau mane labiau domino, kaip jie yra suprogramuoti.

Jau nuo 10 metų pats pradėjau programuoti. Man tai labai patiko. Tad viską apsvarstęs,  nusprendžiau studijuoti computer sciences (kompiuterių mokslus) Anglijoje. Mano specializacija buvo Software Engineering (programinės įrangos inžinerija). 

Buvau smalsus – eksperimentavau su įvairiais algoritmais elektroninėse rinkose. 

Savo diplominiu darbu siekiau parodyti, kokius trūkumus ir privalumus prekiaujant rinkose turi žmogus ir dirbtinis intelektas, ir kaip ši kombinacija gali suteikti pranašumų algoritminėje prekyboje.

Mokydamasis gavau kvietimą atlikti praktiką IBM, kuri yra žinoma Jungtinių Amerikos Valstijų kompiuterių gamintoja, programinės ir techninės įrangos prekybos bendrovė, teikianti infrastruktūros ir konsultavimo paslaugas, viena didžiausių technologijų bendrovių pasaulyje. 

Universitetą baigiau 2017 metais ir gavau first class degree – aukščiausią balą. Man viskas ten labai  patiko – galėjau gyventi labsuose (laboratorijose). Ir, taip, šįkart gavau diplomą! (Šypteli, – aut. past.). 

Paskutiniais studijų metais įsidarbinau vietos kompanijoje, kurioje kūriau automatizuotą elektroninių užsakymų sistemą – sujunginėjau tiekėjus ir supermarketus. 

Po to mano keliai vėl pasuko į IBM – tik Anglijos pietuose (Hursley miestelyje), labai greitai gavau paaukštinimą. 

Tačiau kai vienas mano senas draugas, gyvenantis Tailande, pakvietė kartu dirbti su dideliu fintec, algoritminės prekybos projektu, su kuriuo, be jo, dirbo žmonės iš „Goldman Sachs Group“ ir „Bank of  America“, nė akimirkai nesuabejojau: „Taip!“ 

Abu jau buvome mokęsi Anglijoje, jam labai imponavo mano diplominio darbo tema. Jį jis pats perskaitė ir pasidalino su kolegomis. 

Jie būtent ir ieškojo žmogaus, kuris supranta tiek trading’ą, tiek programavimą bei turi apčiuopiamos praktinės patirties. 

Nors galėjau dirbti nuotoliniu būdu, norėjosi naujų patirčių ir pasižvalgyti po pasaulį – į Tailandą 2017 metais vykau kartu su žmona ir mūsų mažąja Leila. 

Pats startup’as buvo labai sėkmingas – greitai išaugo nuo dešimties iki kelių šimtų žmonių visame pasaulyje. 

Bet gimus antrajai dukrai, 2019 metų pabaigoje, nusprendėme grįžti į Palangą – čia gyvena mūsų tėvai, reikėjo jų pagalbos. 

Grįžus į Lietuvą, dar pirmojo karantino metu, su vaikystės draugu Vitalijumi įžvelgėme rinkoje potencialių galimybių inovacijoms, todėl nusprendėme imtis naujo projekto. Mūsų reputacija ir patirtis nesunkiai leido rasti investuotojų. 

Tad praėjusį pavasarį įsteigėme „Unlokk“.

– Kaip pristatytumėte „Unlokk“ savo senelei, kaimynui ir bičiuliui? 

– „Unlokk“ yra pirmoji Lietuvoje sukurta greitųjų paskolų programėlė su labai gera „user  experience“ (vartotojo patirtimi, – aut. past.). Tai – paprasčiausias ir greičiausias būdas Lietuvoje gauti vartojimo paskolą. Mūsų platformoje nuo šiol kiekvienas gali pasiskolinti gerokai lengviau ir paprasčiau, negu tai siūlo kiti. Tos „greitos“ paskolos mums neatrodė tokios „greitos“. 

„Unlokk“ keičia nusistovėjusį, biurokratišką požiūrį į finansines paslaugas teikiančias bendroves. 

Mūsų klientui tereikia atlikti kelis spustelėjimus – paskaičiavome, kad jiems pakanka vos 1 minutės, ne keliasdešimties minučių ar net valandų, kaip kitur, ir paskola – jau pas klientą.

Mūsų klientams nereikia pildyti popierinių paraiškų, laukti ilgai trunkančių kreditingumo vertinimų ar gaišti laiko stovint eilėse. Viskas atliekama žaibiškai automatizuotu principu. 

Konkrečiai kalbant, pirmiausia reikia parsisiųsti „Unlokk“ programėlę iš „Google Play“ arba „Huawei“ elektroninių parduotuvių (greitai bus ir „Apple“ vartotojams). Tuomet programėlėje pasirinkti paskolos sumą ir grąžinimo terminą, patvirtinti savo tapatybę įkeliant savo asmens dokumentą ir paskola bus išmokama į jūsų sąskaitą per kelias sekundes.

Lietuvos bankas mums – draugiškas. Tiesą pasakius, net buvau labai nustebęs, kaip sklandžiai vyko licencijavimo procesas ir koks paslaugus buvo jų personalas viso proceso metu. 

Daug bendrauju su kitais fintech projektais visoje Europoje ir už jos ribų – Lietuvos bankas turi tokią gerą reputaciją kitose šalyse. 

Daug dirbome, kad užtikrintume kliento duomenų saugumą pagal visus duomenų apsaugos  reikalavimus. Čia vėlgi pagelbėjo mūsų patirtis, ypač iš IBM, kur daug asmeniškai dirbau prie informacinių technologijų infrastruktūros architektavimo bei duomenų saugojimo ir komunikavimo protokolų. 

Siekiame sukurti stiprų vartotojo patogumo ir patikimumo jausmą. 

Paėmus paskolą, paprastai pinigai kliento sąskaitą pasiekia per kelias sekundes, jei bankas, kuriuo jis naudojasi, palaiko momentinius mokėjimus. Jei bankas šios funkcijos nepalaiko, tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau, tuomet viskas priklauso nuo paties mokėjimą priimančio banko. 

Lietuvoje beveik visi bankai, išskyrus keletą, atlieka momentinius pavedimus. O jei ne – tuomet mūsų programėlė lengvai tai indikuoja ir aiškiai iškomunikuoja klientui. 

– Koks jūsų paskolos limitas? 

– Klientas gali pats pasirinkti, kuriam terminui nori gauti paskolą ir įsivertinti, per kiek laiko galės ją grąžinti. Šiuo metu paskolos limitas – 5000 eurų. 

Ateityje atsižvelgsime į klientų norus, ir, jeigu bus poreikis, paskolos terminą prailginsime, tobulinsime siūlomas paslaugas. O „lubų“ sumą – 5000 eurų – planuojame keisti. Tokia riba nustatyta atsižvelgiant į smulkius, asmeninio vartojimo reikmėms skirtus kreditus, kai finansinės pagalbos reikia „čia ir dabar“. 

Apibendrinant, tiek paskolos terminas, tiek suma ateityje keisis pagal klientų poreikius.

– O kokios jūsų palūkanos? 

– „Unlokk“ programėlėje metinės palūkanos už paskolas prasideda nuo 10 procentų. Mes norime ne tik paremti klientą finansiškai, bet ir suteikti jam galimybę skolintis išmaniai, protingai. 

Sukūrėme ir tobuliname sistemą, kuri analizuoja kiekvieno kliento situaciją individualiai ir pagal turimus duomenis leidžia didžiajai daugumai klientų gauti paskolas vis žemesnėmis palūkanomis. 

Pavyzdžiui, tie klientai, kurie pavyzdingai vykdo savo finansines prievoles, visada gali tikėtis geresnių palūkanų. Jie ateityje visada galės skolintis palaipsniui mažėjančiomis palūkanomis. 

Priklausomai nuo kliento turimų įsipareigojimų, kredito istorijos, jo ar jos „Unlokk“ vartojimo paskolos, metinės palūkanos gali „šokinėti“ nuo 10 iki 75 procentų. 

Apibūdinti mūsų statistinį klientą ar klientę būtų sunkoka: kiekvienas ar kiekviena, kuris (-i) gali naudotis mūsų programėle. 

Dauguma mūsų klientų – nuo 18 iki 40 metų, bet, šiokiai tokiai mano nuostabai, yra ir gerokai vyresnių. 

– Beje, kodėl „Unlokk“? 

– Pavadinime nenorėjome aiškaus, suprantamo žodžio. Todėl pasirinkome tokį, kuris panašus į anglišką žodį „unlock“ (atrakinti, – aut. past.), bet yra netaisyklingas, toks labiau skandinaviškas (žodis). 

– Koks kitas „Unlokk“ žingsnis?

– Ilgalaikėje perspektyvoje nematau „Unlokk“ kaip vartojimo paskolų platformos, tiesiog nusprendėme būtent čia pradėti. „Unlokk“ tikslas – tapti mobiliu banku su dideliu paskolų asortimentu.

Penkerių metų perspektyvoje „Unlokk“ matau kaip inovatyvų banką su itin sparčiais momentiniais mokėjimais ir inovacijomis paskolų sektoriuje. Tame laikotarpyje pradėsime ir plėtrą į kitas Europos šalis. 

– Kiek jūs piniginėje nešiojatės grynųjų pinigų? 

– Nė cento. 

– Kada, jūsų manymu, grynieji pinigai išnyks tarpusavio atsiskaitymuose? 

– Netrukus. Spėčiau, kad iki 2025-ųjų. 

– Jūs investuojate į bitcoin-ą?

– Bitcoin’as – įdomus socialinis ir politinis judėjimas ir labai paprastas bei įdomus technologinis sprendimas, adresuojantis daugybę problemų. Visiems patarčiau į tai pasigilinti ir susidaryti savo nuomonę. Tačiau asmeniškai šiuo metu visą savo energiją ir laiką skiriu „Unlokk“.

– Esate pasaulio žmogus, o gyvenate Palangoje. Nepasigesite žiemą čia Tailando saulės? 

– Atvirai kalbant, gimus antrajai dukrai, norėjosi ramesnio gyvenimo ir, neslėpsiu, tėvų pagalbos ją auginant. O jie – čia. . Kad niūrias lietuviškos žiemos nuotaikas namuose įveiktume, pasipuošime kalėdinę eglutę anksčiau – bus linksmiau (šypteli, – aut. past.). 

– Kuo jums patinka Palanga? 

– Nesu didelis jos fanas vasarą. Tačiau man imponuoja labai gera Palangos infrastruktūra – su gausybe restoranų, kavinių, žaliųjų erdvių. Įspūdis – tarsi patogiai gyvenčiau dideliame mieste be didelio miesto trūkumų. Čia – ramu ir saugu. 

– Ar su automobiliu kurorte važinėjate? 

– Beveik ne. Stengiuosi kuo daugiau vaikščioti. Tailande nemažai laiko praleisdavau ant motorolerio, kartais jo net pasiilgstu. 

– Kur matote „Unlokk“ po 10 metų? 

– „Unlokk“ – inovatyvus mobilusis bankas, su stipria ir gausia paskolų išdavimo linija, dengiantis didelę Europos dalį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip kaunietis atsidūrė Palangoje? „ Cherchez la femme (ieškok moters)!“ – išgirdęs klausimą, juokėsi populiariu prancūzišku posakiu prabilęs medicinos daktaras, burnos chirurgas ir DR odontologijos klinikos Palangoje įkūrėjas Regimantas Simuntis. „Visada reikia jų ieškoti, jei vyras priima kokį nors keistą, nestandartinį sprendimą, – šypsojosi nemokamam žurnalui „Lietuvos pajūris“...


Palangos vaikus nuo šiol treniruos ir užsienio specialistai iš Portugalijos, Alžyro bei Kamerūno. 


Taip, Palangoje, atostogų vietoje, sėkmingai veikia startuolis fintekas  – nauja paskolų platforma „Unlokk“. Vienas jo įkūrėjų – 33-erių Mindaugas Raudavičius – mėtytas ir vėtytas: gimė Skuode, gyveno Kaune, Marijampolėje, Vilniuje, Palangoje baigė antrąją vidurinę mokyklą, studijavo Anglijoje, o nuo 2017-ųjų daugiau kaip dvejus metus su palangiške žmona Jūrate ir judviejų pirmagime...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Apsilankiusi Bendrosios praktikos gydytojo centre palangiškė atkreipė dėmesį į tai, jog prie gydytojų durų pakabinti tądien prisiregistravusių žmonių vardai, tad jai kilo klausimas, ar nepažeidžia tai asmens teisių, kai viešinami asmens duomenys. Gydymo įstaigai vadovaujanti Sondra Kulikauskienė stebėjosi, jog tokia tvarka kažkam užkliuvo. Ji, pasak gydytojos, taikoma jau...


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Po dviejų metų pertraukos Palangą nudžiugino dvynukų gimimas. Sausio 27 dieną neseniai į Palangą atsikėlusių Ernestos ir Sauliaus Nemanių šeimoje gimė dvi palangiškės – Saulė ir Smiltė. Mažame mieste tai yra prasmingas ir džiugus įvykis, juo labiau, kad būtent dėl mažųjų ši šeima atsikraustė gyventi į kurortą, nes čia, pajūryje ir pušų apsuptyje...


Šį savaitgalį, rugsėjo 20-22 d., Lietuvos sveikuolių sąjunga rengia jau 22-ąją sveiko maisto šventę Palangoje. Šių metų šventės tema – „IDĖJOS VAIKŲ STALUI“. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai. Formuojant sveikos gyvensenos įpročius, svarbu nuo pat mažens ugdyti supratimą apie sveiką ir subalansuotą mitybą. Tačiau dažnai iškyla...


Abu Miliniai praėjusią savaitę savo jaukiuose namuose, kuriuos sukūrė 1990 metais buvusiose mokyklos statybininkų pagalbinėse patalpose su įmūrytu sienoje žodžiu LIE-TU-VA, smagūs vardijo kiekvieną menui atsidavusią „Grubiajam“ teatrui visaip padedančią „dūšelę“. Štai ir atsiskleidžia, kas yra tikrasis Palangos elitas.... Kuklus, bet ryškus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius