Visas Palangos kurhauzas – miesto rankose

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-10-19
Peržiūrėta
1398
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Patvirtinta: medinė Kurhauzo dalis perduota Palangos miestui.
Patvirtinta: medinė Kurhauzo dalis perduota Palangos miestui.

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė antradienį pasirašė medinės Kurhauzo dalies priėmimo-perdavimo aktą, tad šis istorinis kurorto objektas vėl atsidūrė miesto rankose.
„Istorinis momentas. Kiek daug pastangų buvo įdėta visų institucijų – tiek Vyriausybių, tiek Kultūros paveldo departamento, ypač juristų, be abejonės, ir Kultūros paveldo departamento vadovės. Kuomet buvo vykdomas Palangos kurhauzo atstatymo pirmasis etapas, vyko vidaus įrengimo darbai, tuomet Kultūros paveldo departamento vadovė stojo prieš visuomenę ir pasakė, kad kreipsimės į teismą ir atiteks visas Kurhauzas galiausiai visuomenės poreikiams. Praėjo nei daug, nei mažai – ketveri metai ir mes turime tokį rezultatą, kokio ir tikėjomės. Palanga pagaliau nebeturės vidury centro stūksančios gėdos. Daug metų praėjo, kol galėjom restauruoti mūrinę Kurhauzo dalį, dabar šioje vietoje vyksta aukšto lygio renginiai, svečių priėmimai, kitokie įvykiai, o tai yra labai labai svarbu. Šiandieninis įvykis – medinės Kurhauzo dalies priėmimo-perdavimo aktas – suteiks galimybę kuo greičiau atnaujinti šią dalį, pagaliau itin svarbus miesto objektas – pirmasis poilsio pastatas, bus atgaivintas ir pastatas bus vieningas“, – kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Kultūros paveldo departamento direktorė D. Varnaitė pripažino, jog ši diena jai yra labai ypatinga. Kadangi džiugių žinių būta tądien ne tik Palangoje, bet ir kaimyninėje Klaipėdoje – sutvarkytas vienas iš paveldosauginių objektų.
„Šiandieninis įvykis įtvirtins, jog Palangos kurhauzas atitenka tikriesiems šeimininkams, nors, mano manymu, jau seniai taip turėjo būti. Šiandieninės aplinkybės lemia, jog dabar pasirašom priėmimo-perdavimo aktą. Tokiu būdu baigiasi ketverių metų ir teismų, ir ginčų laikotarpis. Šiandien jau žiūrime į priekį. Sieksime nieko nelaukdami imtis medinės Kurhauzo dalies atgaivinimo. Realiai projektavimas, galima sakyti, jau yra ir prasidėjęs, sparčiai žengiame į priekį. Turime viziją, kaip darbai turi būti toliau organizuojami. Noriu ir savotiškai pajuokauti, jog ateinanti vasara nebus tokia rami nei palangiškiams, nei poilsiautojams, nes esu tikra, jog jau darbuosis restauratoriai. Bet, manau, kad šie darbai ir labai džiugins, nes po metų kitų visi jau matys atgaivintą Palangos simbolį“, – džiaugėsi pergale D. Varnaitė.
Administracijos direktorė A. Kilijonienė pasidžiaugė, jog galiausiai bus atgaivintas Kurhauzas, atsiras nauja erdvė visuomenei, joje galės susiburti ir džiaugtis Palangos galiausiai atgimusiu simboliu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visas Palangos kurhauzas – miesto rankose

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 10 19 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė antradienį pasirašė medinės Kurhauzo dalies priėmimo-perdavimo aktą, tad šis istorinis kurorto objektas vėl atsidūrė miesto rankose.


Sudegusi ir sunykusi medinė Kurhauzo dalis grąžinama palangiškiams – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė medinės Kurhauzo dalies fragmentus perduoti Palangos miesto savivaldybei. Kultūros paveldo departamentas įpareigotas pasirašyti priėmimo-perdavimo aktą.


Po beveik 15 metų vėl miestą pradėjusios šildyti UAB „Palangos šilumos tinklai“ pirmoji savaitė, paleidus šilumą, praėjo be netikėtumų ir rimtesnių išbandymų. „Išties, pirmąją savaitę jokių netikėtumų ar trikdžių neužfiksavome. Visas procesas vyko sklandžiai, pagal planą. Galima sakyti: tiesiog įprastas šildymo sezonas, –...


Buvęs Nemirsetos kurhauzas stovi nuo XV a. susiformavusios Nemirsetos gyvenvietės istorinės teritorijos pietrytinėje dalyje, prie seno pajūrio kelio iš Klaipėdos į Palangą. Kurhauzas, pastatytas senosios – menančios dar XV a. vidurį – Nemirsetos karčemos sodybvietėje, pastaruoju metu itin liūdnos būklės, ir nežinia, kada situacija galėtų pasikeisti į gera.


Nemirsetos kurhauzas – nepelnytai užmirštas, bet mena ilgaamžę istoriją  1

Parengta pagal istorikės Janinos Valančiūtės iš istorinių šaltinių surinktą medžiagą , 2013 11 14 | Rubrika: Kultūra

Buvęs Nemirsetos kurhauzas stovi nuo XV a. susiformavusios Nemirsetos gyvenvietės istorinės teritorijos pietrytinėje dalyje, prie seno pajūrio kelio iš Klaipėdos į Palangą. Kurhauzas pastatytas senosios (XV a. vid.) Nemirsetos karčemos sodybvietėje. Todėl aprašomo objekto apibūdinimui tikslinga trumpa Nemirsetos istorijos apžvalga.


Jeigu ketvirtadienį posėdžiausianti Palangos miesto taryba pritars teritorijos tarp Meilės ir Naglio alėjų bei Rąžės upelio detaliojo plano koncepcijai, bus žengtas rimtas žingsnis link svarbaus kurortui objekto – poilsinių su baseinu buvusio Jūratės baseino vietoje statybų atgaivinimo. Pritarimas koncepcijai taip pat būtų viena iš sudėtinių taikos sutarties, kuri būtų...


Restauruojamas Palangos kurhauzas dabinasi naujais langais

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 08 27 | Rubrika: Miestas

Iš degėsių miesto puošmena vėl virstantis restauruojamas Palangos kurhauzas pradėjo dabintis naujais langais. Darbus atliekančios bendrovės „Pamario restauratorius“ statybininkai beveik 60 langų įstatyti planuoja per savaitę.


Lygiai prieš dešimt metų sudegęs Palangos kurhauzas netrukus pakils naujam gyvenimui.  Dar pavasarį šis brūzgynais apaugęs kampas su apgriuvusiu ir degėsiais nusidriekusiu pastatu J.Basanavičiaus ir Vytauto gatvių sankirtoje atrodė lyg iš siaubo filmo. Per tris mėnesius ši vieta gerokai pasikeitė. Nors teritorija apjuosta aukšta medine tvora...


Rytoj degė kurhauzas  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 23 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šeštadienį Palanga sulaukia liūdnos savo miesto istorijos sukakties. Lygiai prieš 10 metų, rugpjūčio 25 dieną, 11 valandą 20 minučių, užsiliepsnojo padegtas kurhauzas – dar 19 amžiaus pabaigoje grafų Tiškevičių pastatytas pirmasis miesto viešbutis, restoranas ir, šiuolaikiškai kalbant, tuometis pramogų centras.


Moksleivių vasara su fotoaparatu rankose

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 10 | Rubrika: Miestas

  Penktadienį miesto visuomenei buvo pristatytas Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro projektas – Palangos ir Šventosios medinės architektūros pažinimas ir išsaugojimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius