Žygeivis dėl vėžiu sergančių vaikų apkeliavo Lietuvą

Palangos tiltas, 2016-10-20
Peržiūrėta
2017
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žygeivis dėl vėžiu sergančių vaikų apkeliavo Lietuvą

Tauragiškis Saulius Bagdonas, leidęsis per Lietuvą dėl vėžiu sergančių vaikų, užsukęs į daugelį miestų – neaplenkęs ir Palangos, – skleidęs žinią, jog prisidėti galime visi, savo žygį baigė. 41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdies žygio“ rezultatas.
„1000 km Širdies žygį“ organizavo paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ kartu su VšĮ „Aktyvi Tauragė“. ŽygeivisS. Bagdonas per daugiau kaip pusantro mėnesio aplankė net 29 šalies miestus ir skleidė žinią bei ragino aukoti vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams. 30-asis aplankytas miestas ir paskutinis viso žygio taškas – Vilnius.
„Tas saldus jausmas, kai padarai tai, apie ką svajojai; tai, kam atidavei visą save ir dar daugiau; tai, kas padėjo suvienyti visą Lietuvą. Esu pavargęs, išsikvėpęs, bet laimingas. Nuėjome ilgą kelią, kuris nebuvo tiesiog kelias. Tai – gyvenimo kelionė. Esu už gyvenimą, už tų sunkiai sergančių vaikų gyvenimą“, – sakė S. Bagdonas, nenuilstamai keliavęs už vėžiu sergančius vaikus per visą Lietuvą.
„1000 km Širdies žygio“ metu ligoniukams jau yra suaukota daugiau kaip 20 tūkst. eurų. Už žygio metu surinktą sumą bus perkamos specialios gulimos funkcinės lovos su reguliuojama padėtimi. Tokios lovos slopina skausmą, ilgai gulint vienoje padėtyje padeda išvengti pragulų, diskomforto raumenims. Prisidėti prie žygio galima iki spalio 31 dienos aukojant trumpuoju numeriu 1418 arba aukojant į „Mamų unijos“ sąskaitą Danske banke.
„Aš pats puikiai žinau, kas yra vėžys, kokia būna savijauta, ką išgyveni, kai slenka plaukai. Tai nėra mūsų kaip VšĮ „Aktyvi Tauragė“ pirmas projektas, tik tiek, kad anksčiau organizuodavome renginius, kurie tęsdavosi vieną dieną, o ne daugiau kaip mėnesį, kaip kad šiuo metu vykstantis žygis. Susitikęs su „Mamų unijos“ atstovais pasiūliau idėją, kuri buvo palankiai priimta“, – pasakojo S. Bagdonas spalio pradžioje lankęsis Palangos miesto savivaldybėje.
Jam užteko be baimės leistis į ilgą žygį, išgirdus, kad vėžiu sergantiems vaikams, kurie gydomi Kauno klinikose, trūksta funkcinių lovyčių. „Šios funkcinės lovytės yra be galo svarbios vaiko gydymuisi. Viena lovytė kainuoja 4000-5000 eurų. Giliai širdyje tikiu, kad pinigų mes turėsime kelioms lovytėms nupirkti. Be 20 tūkst. nežadu grįžti. Galų gale įnešime tos šilumos į bendruomenes, kurios labai trūksta, ypač šiuo laiku, kai visi skubantys. Per retai pasakome vienas kitam mielesnį žodį, per retai bendraujame su artimaisiais“, – ryžtingai kalbėjo žygeivis. Dabar jau aišku, kad Saulius savo tikslą pasiekė – suaukota 20 tūkst. eurų.
Noras pagelbėti neabejotinai yra žygeivio varomoji jėga kelyje. „Kol niekas iš artimųjų nesuserga, atrodo, kad niekas neserga išvis. Tačiau taip nėra. Tenka daug bendrauti su šeimomis, kuriose artimieji susiduria su šia liga. Pažįstu šeimų, kurių vaikai skaičiuoja paskutines savo gyvenimo dienas. Man ši kelionė prilygsta mano vaikų gimimui. Visos istorijos, kurias išgirstu, kurias išgyvenu kartu su šeimomis, paliečia jautriausias širdies stygas ir motyvuoja. Manęs vienas mokytojas paklausė, ar aš neišprotėsiu nuo tokio emocinio krūvio, patiriamo kiekviename mieste. Aš suradau keliaudamas daug draugų, kurie mane palaiko, rašo man laiškus. Viename mieste jaunimas pasiūlė padaryti akciją, kurios metu nusikirpome visi plaukus“, – įspūdžiais anuokart Palangoje dalijosi S. Bagdonas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip ir kasmet, paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ lapkričio viduryje pradeda gerumo ir atjautos kupiną Advento kojinaičių projektą.


Onkologinės ligos diagnozė dažnai užklumpa netikėtai, o su ja susitaikyti sunku tiek pacientui, tiek jo šeimos nariams.


Nuo pirmadienio, sausio 17 d., žmonės, kuriems bus nustatyta besimptomė COVID-19 liga, galės izoliuotis trumpiau – nebe 10 dienų, o 7 dienas.


Antradienį, rugpjūčio 10 d., 11 val.  Palangoje startavo unikalus projektas „Svajones nešantys flamingai“, kurio metu bus siekiama atkreipti dėmesį į vėžio paliestus vaikus. Menininkės Jolantos Šmidtienės ir išmaniųjų sistemų autoriaus Tomo Stasiukaičio sukurti interaktyvūs rožiniai flamingai vaikų lūpomis pasakoja apie vėžiu sergančių vaikų svajones. Dviejų metrų aukščio...


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Paminėta Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 17 | Rubrika: Miestas

Asociacija „Paguoda” jau 8-ąjį kartą vasario 15-ąją subūrė vėžio paliestas vaikų šeimas, medicinos darbuotojus į tradicinį susitikimą „Nuo ligoninės iki bendruomenės”.


Palangiškė Ilona Emanuelsson su vyru Joachimu, šiuo metu gyvenantys Šveicarijoje, kviečia jungtis prie žmonių, neabejingų specialiųjų poreikių turintiems kurorto vaikams, bei padėti surinkti lėšų mažiesiems itin reikalingoms ugdymo priemonėms ir infrastruktūrai.  


Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį daugelis galvojo, kaip įdomiau paminėti šią neeilinę progą. O štai įmonės „Dotnuva Baltic“ darbuotojai sumanė šimtmetį minėti dešimt dienų – tiek prireikė apkeliauti Lietuvą ne kuo kitu, o traktoriumi. Beveik galutine stotele tapo Palanga, po jos ketinta apsilankyti dar keletoje vietų.


Tauragiškis Saulius Bagdonas, leidęsis per Lietuvą dėl vėžiu sergančių vaikų, užsukęs į daugelį miestų – neaplenkęs ir Palangos, – skleidęs žinią, jog prisidėti galime visi, savo žygį baigė. 41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdies žygio“ rezultatas.


Šių metų gegužės mėnesį septyniolikmečiui palangiškiui Adrijui Beniušiui diagnozuota dešinio šlaunikaulio aukšto piktybiškumo (G3) distalinės dalies osteosarkoma. Tokia onkologinė liga dažniausiai kerta 15-20 metų vaikinams. Gydymo eigoje kojos netekęs vaikinas stengiasi į ateitį žvelgti optimistiškai ir apie savo ligą stengiasi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius