Apie britų parlamentaro nužudymą išgirdęs Mindaugas Skritulskas: „Apie savo saugumo sustiprinimą nemąsčiau, bet nemanau, kad Seimo nariams reikia papildomos apsaugos“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-10-15
Peržiūrėta
811
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje
Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje

Žinia apie peiliu užpultą ir mirtinai subadytą Jungtinės Karalystės parlamentarą Davidą  Amessą penktadienį, spalio 15 dieną, palangiškį Seimo narį Mindaugą Skritulską pasiekė pakeliui į Palangą.

Nors M. Skritulskas tvirtino „Palangos tiltui“, kad jaučiasi „pakankamai saugus“ ir „esminio skirtumo“, tapęs Seimo nariu, nepajutęs, tačiau nejaukių akimirkų, saugumo prasme, ir jam teko patirti.

„Visai neseniai, kai reikėjo išeiti iš Seimo prieš pat prasidedant riaušėms (rugpjūčio 10 dieną prie Seimo vyko maždaug 5 tūkst. piliečių subūręs mitingas dėl apribojimų nepasiskiepijusiems vakare virto riaušėmis, per kurias nukentėjo 18 pareigūnų – L. J.) Tą situacija pavadinčiau nejaukia, nes nebuvo aišku, ko buvo galima sulaukti iš girtos įtūžusios minios. Kaip žinia, tokia minia yra iracionali, jai jokie argumentai nieko nereiškia. Tą dieną mano kolegai, buvusiam krepšininkui Sergejui Jovaišai labai pasisekė, kai mestas kaip ietis vėliavos kotas jam praskriejo vos virš galvos,“ – prisiminė M. Skritulskas.

Grasinimų konkrečiai savo adresu, jis prisipažino, iki šiol nebuvo gavęs, o per minėtąsias riaušes prie Seimo, anot jo, buvo grasinta visiems Seimo nariams.

Tačiau, ne paslaptis, socialiniai tinklai knibžda įžeidinėjimas ir grasinimais. Kaip jie veikia palangiškį?

„Tokie įžeidinėjimai manęs jau seniai neveikia. Per tiek metų (kol esu politikoje – aut.) mano oda jau tapo stora. Jei reaguoji į kiekvieną žeidžiantį komentarą, vadinasi, politika – ne tau,“ – samprotavo M. Skritulskas.

Anot jo, atsakomybės už viešus komentarus po straipsniais griežtinimas žiniasklaidai „vargiai“ pakeistų situaciją. 

„Lietuvos visuomenė pati turi tapti labiau pakanti kitai nuomonei, būti labiau tolerantiška bei priešingai – nepakanti pykčiui, įžeidinėjimams. Turiu viltį, kad ji tokia taps, gal kai dominuos kartos, gimusios nepriklausomoje Lietuvoje,“ – viliasi M. Skritulskas.

Po britų parlamentaro mirties, Jungtinė Karalystė rimtai svarsto dėl papildomų saugumo priemonių savo Parlamento nariams.

Panašiuose susitikimuose su rinkėjais anksčiau yra užpulta ir daugiau britų parlamentarų, įskaitant leiboristų parlamentarę Jo Cox, kurią nužudė ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas prieš 2016 metų referendumą dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje.

Paklaustas, ar Davido Amesso nužudymas paskatins Lietuvos Seimą susirūpinti didesne Seimo narių apsausa, M. Skritulskas sakė: „Nemanau, kad Seimo nariams reikia papildomos apsaugos. Tik, žinoma, kitaip turi būti reaguojama į masinius žmonių susibūrimus prie Seimo, kurie kartais baigiasi ne taip, kaip tikėtasi. Pamokos, manau, yra išmoktos.“

Ar po kolegos parlamentaro mirties Didžioje Britanijoje palangiškis labiau susirūpins savo asmeniniu ir savo namų saugumu?

„Kol kas apie tikrai nemąstau,“ – prisipažino M. Skritulskas.

Nužudytas 69 metų politikas buvo iš premjero Boriso Johnsono Konservatorių partijos.

D. Amessas dalyvavo kiekvieną savaitę rengiamame susitikime su rinkėjais, vykusiame vienoje metodistų bažnyčioje nedideliame Pajūrio Li miestelyje.

Apie numatomą susitikimą jis buvo paskelbęs savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

B. Johnsonas, kuris penktadienį naudojosi ministrų išeigine vakarinėje Anglijos dalyje, penktadienio vakarą pareiškė esąs „sukrėstas ir pasibaisėjęs“ D. Amesso nužudymu.

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Andriej 2021-10-15 23:35 (IP: 162.158.202.244)
Jooooo apsaugoooos dar riktėtų mūsų putliukams, būtų kaip ir viskas iki pilnos laimės. O kas apsaugos žmones nuo didėjančių.energetikos kainų, nuo dienomis augančių maisto kainų, kuro kainų ?????? Šiandieninis seimas ir Vyriausybė rūpinasi LGBT teisėmis, lengvų narkotikų įteisinimu savo reikmėms, uh kokie svarbūs darbai Lietuvėlei ? Pažiūrėsim ir pakvatosim kaip konservatoriai nusiskuks sau sprandą įteisinę narkotikus

Taip pat skaitykite

Žinia apie peiliu užpultą ir mirtinai subadytą Jungtinės Karalystės parlamentarą Davidą  Amessą penktadienį, spalio 15 dieną, palangiškį Seimo narį Mindaugą Skritulską pasiekė pakeliui į Palangą. Nors M. Skritulskas tvirtino „Palangos tiltui“, kad jaučiasi „pakankamai saugus“ ir „esminio skirtumo“, tapęs Seimo nariu, nepajutęs, tačiau nejaukių akimirkų, saugumo prasme, ir jam teko patirti.


Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje bei dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Šio posėdžio metu komiteto nariams buvo pristatytas Šventosios uosto atstatymo projektas.


Spalio pradžioje grupė Palangos senosios gimnazijos mokinių dalyvavo projekte „Krašto apsaugos dienos“, kurio renginiai vyko Karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje. Jie klausė paskaitų apie valstybės gynybą ir kariuomenę, apie karines jūrų pajėgas, lankėsi Klaipėdos uoste, kur buvo pristatyta povandeninių veiksmų komandos veikla ir įranga.


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Kiekvieną mėnesį neteisingai suvedę PIN kodą, savo mokėjimo kortelę užblokuoja beveik 4,5 tūkst. klientų, rodo „Swedbank“ statistika. Banko specialistai primena, kad mokėjimo kortelės PIN kodas yra žinomas tik pačiam klientui, ir bankas tokių duomenų nesaugo. Tačiau netyčia užblokavus savo kortelę, su ja dar nebūtina atsisveikinti – atsiminus PIN kodą kortelę galima...


Pasirašiusi tarptautines konvencijas, Lietuva įsipareigojo priimti ir suteikti prieglobstį nukentėjusiems nuo karo pabėgėliams. Bet ar Palanga galėtų jiems ištiesti pagalbos ranką? Svarbiausia, ar palangiškiai yra geranoriškai pasirengę kurorte matyti kitokius žmones – kitos religijos, kultūros ar mąstymo? ,,Palangos tiltas” suskubo pasidomėti...


Kaip galima garsinti Palangos vardą Lietuvoje, kaip parodyti, kad mūsų miesto jaunimas – iniciatyvus ir neapkiautęs? Įvairiai. Ir nebūtinai spausdinant užsakomuosius straipsnius ar žūtbūt stengiantis įlisti „į televizorių”. Tai įrodė Senosios gimnazijos abiturientas Tautvydas Lubys, kartu su bendraminčių komanda dviračiu apvažiavęs septynis Lietuvos miestus ir...


Kol Europos Sąjungos strategai laužo galvas, kaip priartinti Europą ir Europos Sąjungą (ES) prie kiekvieno jos miestelio, net tokio mažo kaip Palanga, europarlamentaras Algirdas Saudargas (taip, jis – pirmasis   nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministras, stovėjęs prie šalies užsienio politikos vairo 1990-1992, taip pat 1996-2000 metais) apie Lietuvos...


Didelė buriuotojų komanda, dar pernai užsibrėžusi tikslą su žinia apie Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį apiplaukti visą pasaulį, jau kirto finišo tiesiąją. Liepos 6-ąją į Klaipėdą grįš paskutinė komanda. Du komandos nariai, jau sudalyvavę plaukime ketvirtadienį apsilankė Palangoje, „Baltijos“ vidurinėje mokykloje.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius