2006 - 2012

2006 - 2012

Amerikos tragedijos bangos atvilnijo nerimu ir į Palangą

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 12 17

Pasaulio – ir Palangos – akys praėjusį savaitgalį nukrypo į Ameriką, Konektikuto valstiją, kur 20-metis vienišius užpuolikas pradinėje mokykloje nušovė 20 mažamečių mokinių ir šešis suaugusiuosius.
Amerikai gedint, policija paskelbė visą pasaulį sukrėtusio išpuolio aukų tapatybes.
Užuojautos telegramos į Konektikutą plaukia iš viso pasaulio, jas atsiuntė Popiežius Benediktas XVI, Jungtinių Tautų Generalinis sekretorius, Europos užsienio politikos vadovė Catherine Ashton, šeimas guodė JAV prezidentas Barakas Obama. Užuojautą žuvusiųjų artimiesiems išreiškė ir „Palangos tiltas“, pasiuntęs laišką į JAV ambasadą Vilniuje.

Amerika gedi
Amerikai gedint, policija paskelbė visą pasaulį sukrėtusio išpuolio aukų tapatybes.
Aukų sąrašas – 16 šešiamečių, 4 septynmečiai. 12 mergaičių, 8 berniukai. Tarp jų – šešerių Emily Parker, kurios tėvas prisimena, kaip nušvisdavo kambarys, kai įeidavo jų vyriausioji iš trijų vaikų.
„Ji visuomet visiems pasakydavo ką nors gera, jos meilė ir stiprybė buvo mums pavyzdys. Esu laimingas būdamas jos tėtis“, – kalbėjo aukos tėvas Robbie Parker.
Pasak policijos pareigūnų, dauguma aukų buvo „mielus vaikiškus drabužėlius vilkėję pirmokai“, peršauti kas tris, o kas – vienuolika kartų, taip pat šešios mokytojos, kurios juos mokė, globojo. Jauniausia nušauta mokytoja buvo 27-erių, vyriausia – 56-erių mokyklos psichologė.
Nusikaltimo motyvai iki šiol neaiškūs, jie gali paaiškėti nuodugniai ištyrus Adamo Lanzos namus, kur buvo rasta pirmoji jo auka – motina.
Miestelio gyventojai sako nepastebėję užuominų, kad Adamas Lanza gali tapti masiniu žudiku. Anot jų, jis buvo drovus, nerangus, netgi nuobodokas.

Viską lemia finansavimas
Kol Amerika svarsto, ką daryti, kad daugiau tokių tragedijų nepasikartotų, jos aidai pasiekė ir Palangą.
Atleiskite už baisų klausimą: ar Palangos vaikai gali būti... saugūs savo mokyklose ir darželiuose? Ar kurorto valdžia skiria pakankamai dėmesio jų saugumui? Ar vienišiai ligoti žudikai – tik Amerikoje, o ne Palangoje?
„Labai blogai mane žinios iš Konektikuto paveikė. Juk auginame du mažamečius vaikus“, – prisipažino savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.
Ji pripažįsta, kad mokinių ir darželinukų saugumui turėtų būti skirta daugiau dėmesio ir mūsų kurorte.
„Manau, stebėjimo kameros galėtų būti visur, ir sugriežtintas įėjimas į mokyklas ir darželius. Juk dabar iš esmės auklėtinių saugumą turi užtikrinti tik pačios auklėtojos“, – pastebėjo direktorė, pridūrusi, kad saugumo priemonių klausimas „atsiremia“ į finansavimą.

„Pamišėlių yra visur“
Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad Lietuva „nėra tokia ginkluota“ kaip Amerika, kuri pagal ginklų skaičių vienam gyventojui pirmauja pasaulyje.
„O pavienių pamišėlių yra visur. Tikrai manau, kad mūsų lopšeliai-darželiai, mokyklos nėra labai saugūs. Pernelyg lengva bet kam į jas patekti. Manau, švietimo įstaigas turėtų saugoti samdomos saugos tarnybos. Teritorijos turėtų būti užtvertos ir patekti į jas galėtų tik tam tikri asmenys“, – sakė A. Katkauskas.

„Būtina įvesti leidimų sistemą“
Bet mokytojas ir Tarybos narys Arvydas Dočkus mano, kad kurorto švietimo įstaigos yra pakankamai saugios.
„Nėra daug žmonių Palangoje su ginklais“, – sakė A. Dočkus.
Bet jis teigė, kad „būtina“ aptverti visas mokyklų ir darželių teritorijas.
„Būtina įvesti leidimų sistemą, – sakė jis. – Nė viena vyresnio amžiaus budinčioji nepajėgi būtų sulaikyti įsiveržėlio“.
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Pirmadienį 55-iems žinomiems visuomenės veikėjams viešai paraginus Sąjūdžio pradininką, olimpietį, rašytoją, filosofą Arvydą Juozaitį dalyvauti 2019-ųjų metų Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, jis sulaukė didelio žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio. Žurnalistai, daugelis žmonių, o ir nemažai politikų kreipėsi į A. Juozaitį, prašydami išsakyti savo...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį Vilniuje prasidėjusio Lietuvos Respublikos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžio metu pasaulio lietuvių bendruomenę pakvietė apsilankyti Palangoje bei kituose šalies kurortuose ir kurortinėse vietovėse. Pristatydamas viešnagės Lietuvoje galimybes, visų Lietuvos kurortų ir kurortinių vietovių infrastruktūrą bei...


Daugiau kaip 12 tūkstančių aktyvių dalyvių įsiliejimas į daugiau kaip 60 sporto šakų ir renginių festivalio „Sportas visiems“ metu organizatorius įkvėpė kitais metais Palangoje siekti pasaulio rekordo. „Šį pavasarį, įgyvendindami socialinę iniciatyvą Judėkim.lt, į mokyklas sugrąžinome šokinėjimo gumas. Į mūsų kvietimą atsiliepė daugiau nei 150...


Palangos pradinėje mokykloje – vėl nauji mokslo metai. Pailgintos dienos grupėse „Kleveliai“ ir „Banga“ susirinko būrys naujokų. Jau keletą metų gyvuoja tradicija pakrikštyti naujai atėjusius mokinius į pailgintos dienos grupės tikruosius narius.


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Pasaulio – ir Palangos – akys praėjusį savaitgalį nukrypo į Ameriką, Konektikuto valstiją, kur 20-metis vienišius užpuolikas pradinėje mokykloje nušovė 20 mažamečių mokinių ir šešis suaugusiuosius. Amerikai gedint, policija paskelbė visą pasaulį sukrėtusio išpuolio aukų tapatybes. Užuojautos telegramos į Konektikutą plaukia iš viso...


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Palangos mokyklose vasarą nutilus mokinių šurmuliui, mokinius pakeitė vyresni, taip pat triukšmą keliantys žmonės – darbininkai. Kiekviena mokykla skirtingai ruošiasi naujajam mokslo metų sezonui. Vieni perdažo koridorius, kiti klases, treti – kaip „Baltijos“ pagrindinė mokykla – visą mokyklą, vykdydama renovacijos darbus.


„Tautiška giesmė“ – viso pasaulio lietuvių lūpose

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusio sekmadienio vakarą, Valstybės – Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse sugiedoti Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ pakviesti viso pasaulio lietuviai. Palangos bei Šventosios gyventojai, poilsiautojai irgi aktyviai prisijungė prie didžiulio choro.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius