Atsakymai gimnazijos abiturientams –   specialybių mugėje

Atsakymai gimnazijos abiturientams – specialybių mugėje

Jūratė RIEPŠAITĖ, 2012 12 03

Praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientai kelioms valandoms išvyko į Klaipėdą, LCC universitetą, kuriame vyko 11-12 klasių moksleiviams skirta specialybių mugė. Jos metu visi profesiją besirenkantys jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su tam tikromis, šiuo metu populiariausiomis ir perspektyviausiomis specialybėmis bei studijų programomis.
Michelsen centre prasidėjusiame renginyje buvo pristatyti visi mugėje dalyvavę įvairių specialybių atstovai. Susirinkusius pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kuris pabrėžė, jog specialybės, profesijos pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių pasirinkimų žmogaus gyvenime. Taip pat V. Grubliauskas linkėjo kiekvienam iš susirinkusiųjų atrasti tikrąjį savo gyvenimo kelią.
Specialybių mugėje dalyvavo ir su moksleiviais bendravo Vilniaus universiteto, VU TVM, Edukologijos universiteto, Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos, Kazimiero Simonavičiaus universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Kauno technologijų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Kauno kolegijos, Klaipėdos universiteto, Vakarų verslo kolegijos ir daugelio kitų Lietuvos mokslo institucijų lektoriai bei studentai.
Mugė organizuota Galimybių kavinės principu: moksleiviai rinkosi į specialybių ratelius, kuriuose bendravo su studentais ir įvairių specialybių atstovais. Šie pasakojo apie profesijos privalumus ir trūkumus, reikalingas žinias, egzaminus, įgūdžius bei charakterio savybes, karjeros perspektyvas, taip pat atsakinėjo į įvairius moksleiviams iškilusius klausimus. Kiekvienas pokalbis vyko maždaug 30 min. Laikui pasibaigus, suskambėdavo gongas ir rateliai keitėsi — mokiniai keliavo į kitos specialybės grupelę.
Gimnazistams, kurie dar prieš išvykdami į šią mugę jau turėjo konkrečius klausimus ir tikslus, susijusius su juos dominančiomis profesijomis, specialybių mugė buvo naudinga ir paliko įspūdį, tačiau buvo ir tokių abiturientų, kurie iš šios mugės tikėjosi daugiau: daugiau informacijos, daugiau specialybių.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Pasaulio krepšinio čempionatą Kinijoje baigę Lietuvos krepšininkai į  Vilnių  keliaujau skirtingais maršrutais, nedidelėmis grupėmis, o kai kurie žaidėjai apskritai skris ne į Vilnių. Pavyzdžiui, iš Palangos, Šventosios, kilęs Renaldas Seibutis rinktinės administracijos paprašė bilieto į Palangą, esančią arčiausiai jo namų. Tokį bilietą...


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangiškiai turėjo galimybę mokytis piešti smėliu

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje miesto gyventojai turėjo galimybę išmokti piešti smėliu, sužinoti, kas yra smėlio animacija ir terapija.


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientai kelioms valandoms išvyko į Klaipėdą, LCC universitetą, kuriame vyko 11-12 klasių moksleiviams skirta specialybių mugė. Jos metu visi profesiją besirenkantys jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su tam tikromis, šiuo metu populiariausiomis ir perspektyviausiomis specialybėmis bei studijų programomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius