Baltija ties Šventąja pasiglemžė pirmąją auką

Baltija ties Šventąja pasiglemžė pirmąją auką

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 08 19

Šventojoje praėjusį ketvirtadienį po pietų, ties molu, Baltijos jūroje nuskendo 39 metų vilnietis Igoris S. Tai pirmoji Baltijos auka Palangos ir Šventosios paplūdimiuose šiemet.
Vilnietis nuskendo esant iškeltai raudonai vėliavai. Bet draudimas vyro ir jo žmonos nesustabdė.
Į Šventąją pailsėti atvykusi vilniečių šeima nakvynės vietoje tik spėjo išsikrauti daiktus ir atskubėjo į pliažą išsimaudyti.
Ant kranto palikę vaikus su močiute – 39 metų Igoris S. kartu 33 metų žmona nubėgo į jūrą netoli molo, kur pakilus bangoms yra pačios didžiausios srovės.
Šokinėjant per bangas vilniečiai nepajuto, kaip nutolo nuo kranto. Vienu metu jie pakliuvo į bangų išmuštą duobę ir dugno nesiekiančius žmones srovė beregint ėmė nešti į jūrą.
Vilniečiai pradėjo skęsti apie 30 metrų nuo kranto. Tai išvydę gelbėtojai puolė juos gelbėti, tačiau spėjo ištraukti tik moterį.
„Gelbėtojai matė, kad vyras pakliuvo į nelaimę ir skubėjo jam padėti. Jau artėjant prie vyro ir moters, vyras į gelbėtojų pusę stumtelėjo žmoną, o pats paniro. Bandėme jo ieškoti, bet nesėkmingai“, – „Palangos tiltui“ sakė Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.
Ant kranto sielvarto ištikta moteris pradėjo alpti ir ją išsivežė medikai. Tragediją matė ir ant kranto buvę jų vaikai.
Gelbėtojai kurį laiką dar ieškojo skenduolio, bet jo nerado. Kurį laiką dar buvo vilties, kad srovės nuneštas vyras galėjo išplaukti į krantą kitoje vietoje.
Tačiau po 7 valandų bangoms į krantą išplukdžius skenduolio kūną, įvykusi tragedija pasitvirtino.
Ketvirtadienį Šventosios paplūdimyje iš viso skendo 7 žmonės. Palangos paplūdimyje buvo išgelbėti 5 skendę asmenys.
Nelengvas gelbėtojams buvo ir savaitgalis.
Kaip sakė J. Pirožnikas, savaitgalį skendo 13 žmonių, visus juos pavyko išgelbėti.
Gelbėjimo paslauga pajūryje bus teikiama iki rugsėjo 15-osios.
„Kol ji neatėjo, nusiraminti, kad poilsiautojai palieka Palangą ir Šventąją, negalima“, – sakė J. Pirožnikas.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Besimaudydamas jūroje mirė vyras

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 27 | Rubrika: Miestas

Antradienį, rugpjūčio 27 d., Palangoje mirė Baltijos jūroje maudęsis vyras. Kaip informavo Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, 1964 metais gimęs vilnietis netoli kranto maudėsi su savo žmona. Moteris pastebėjo, kad vyrui sutriko sveikata ir pati jį ištraukė į krantą. 


Jūra Palangoje pasiglemžė gyvybę

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 16 | Rubrika: Kriminalai

Palangoje praėjusį trečiadienį, rugpjūčio 7 d., nuskendo moteris. Apie 12 val., Palangoje, ties Jūros g., gelbėtojai pamatė, kaip jūroje skęsta moteris ir du vaikai. Vaikus pavyko išgelbėti, moteris buvo ištraukta ant kranto ir bandyta gaivinti. Atvykę medikai konstatavo 1970 m. gimusios moters mirtį.


Paskutinį rugpjūčio šeštadienį Baltijos jūros pakrantę ties Palanga nušvies šimtmečio laužai, priminsiantys istoriją bei sukurs bendrumo jausmą. Šis projektas jau ne vienerius metus vykdomas daugelyje Baltijos valstybių, o Lietuva prie jo prisijungė, minėdama atkurtos Lietuvos šimtmetį. Prie Šimtmečio laužų visi kviečiami rugpjūčio 25 d. 20.30...


Nors Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė, kad iš Palangos kitąmet atsiras skrydis į Dortmundą,  Palangos oro uoste naujos krypties į Vokietiją prašantiems uostamiesčio verslininkams susisiekimo ministras Rokas Masiulis didelių vilčių nesuteikia – pasak jo, nauji skrydžiai greitai atsiranda tik esant reikiamam gyventojų skaičiui, o šiuo metu...


Praėjusio penktadienio popietę jūroje plaukiojęs vienas poilsiautojas rado skenduolį – apie 70 metų vyrą. Poilsiautojas vyrą ištempė į krantą. Gelbėtojai bandė skenduolį dar gaivinti, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Įvykio vietoje dirbo gelbėtojai, policijos pareigūnai, medikai. Pareigūnai apklausinėjo įvykio liudininkus. Patvirtinti mirties priežasčiai mirusiajam...


Baltija ties Šventąja pasiglemžė pirmąją auką

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 08 19 | Rubrika: Miestas

Šventojoje praėjusį ketvirtadienį po pietų, ties molu, Baltijos jūroje nuskendo 39 metų vilnietis Igoris S. Tai pirmoji Baltijos auka Palangos ir Šventosios paplūdimiuose šiemet.


Artėjant vasarai kurortų policijos pareigūnai susitelks ties prevencija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 26 | Rubrika: Miestas

Besirengdami artėjančiam vasaros sezonui, teisėsaugos bei kurortų Savivaldybių atstovai pripažino – siekiant užtikrinti viešąją tvarką kurortuose, itin didelis dėmesys turi būti skiriamas prevencijai. Šis ir kiti klausimai šiandien aptarti Palangoje Policijos departamento surengtame pasitarime dėl viešosios tvarkos, žmonių saugumo ir eismo priežiūros...


 Ar galima sumaišyti skęstantį žmogų su... plūduru? Vienoje J. Basanavičiaus gatvėje esančioje kavinėje, padavėja dirbanti Karolina T. (redakcijai merginos pavardė žinoma), sunkiai tramdydama jaudulį pasakojo, kaip jos ir kartu buvusios draugės akyse praėjusio pirmadienio vakarą prie gelbėtojų posto, prie tilto jūroje nuskendo maždaug keturiasdešimties metų vyras. Mergina...


Regis, nemažai daliai poilsiautojų jūra – iki kelių. „Baisu, kaip žmonės savęs nesaugo. Tiesiog kai kurie mano esą nemirtingi“, - baisisi Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, gelbėtojai iš jūros ištraukė 14 skęstančiųjų.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus su savivaldybės administracijos vadovais pasveikino S.Vainiūno muzikos mokyklos auklėtinį – jaunąjį akordeonistą Algirdą Benetį, grįžusį iš tarptautinio festivalio-konkurso „Val Tidone“ Italijoje ir parvežusį antros vietos nugalėtojo titulą. „Algirdas sakė, jog važiuos tol, kol laimės pirmąją“, -...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius