Bibliotekoje vaikai pagerbė knygą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 04

Praėjusį ketvirtadienį, Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse, Vaikų bibliotekoje skambėjo linksmos dainos bei šokiai, o sienas papuošė nauja piešinių paroda. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji dainorėliai bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai pasveikino susirinkusius draugus su gražia švente bei pristatė savo parodėlę.

 

Susirinkusius visus bibliotekos svečius nuoširdžiai pasveikino Vaikų bibliotekos vedėja Nijolė Bagdonienė, primindama vaikams, kad balandžio 2-ąją yra švenčiama itin svarbi vaikams diena. Lentynose apstu vaikiškų knygelių, kurios atgyja vos prisilietus nuotykių ištroškusių vaikų rankelėms. Būtent šią dieną, kuomet gimė žymus danų pasakininkas Hansas Christianas Andersenas, minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji švenčiama nuo 1967, o Lietuvoje – nuo 1993 metų, tad ji kasmet mielai sutinkama ne tik vaikų, bet ir jų tėvelių, skatinančių augti su knygelėmis rankose ir iš jų mokytis, o pasakos pažadintų svajones ir vaizduotę.

Vaikai bibliotekos patalpą pripildė nuoširdaus krykštavimo, o mažieji dainorėliai stengėsi kuo labiau nudžiuginti susirinkusius draugus. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai padovanojo labai pavasarišką pasirodymą, skirtą paminėti Vaikų knygos dieną bei pristatyti savo parodėlę, kuri nuo šiol puoš bibliotekos sienas ir džiugins visus lankytojus.

Itin ryškūs buvo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji ugdytiniai, kurie išdainavo visą sergančio žvirblelio istoriją. Pasitelkę į pagalbą gydymo priemones draugai jį išgydė ir netrukus žvirblelis jau sukosi drauge su visais šokio ratelyje.

Daug džiaugsmo sukėlė mažiesiems žiūrovams ir mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikų pasirodymas, kurie papasakojo visą pamažu gimstančio paveikslo istoriją. Pradėję nuo balto lapo vaikai eilėmis ir dainomis išliejo visą paletę ryškiausių spalvų, suteikdami progą bendraamžiams pasitelkti fantaziją ir mintyse drauge tapyti.

Suteikę džiugią šventę talentingieji ugdytiniai ir patys puikiai praleido laiką. Pasipuošę ir puikiai pasirengę jie padovanojo pačią nuoširdžiausią dovaną – pavasariu alsuojančią ir vaikų lūpomis prabilusią kūrybą. Atsidėkodamos Vaikų bibliotekos darbuotojos pavaišino visus susirinkusius vaikus saldainiais, tikėdamos, kad tokia šventė džiugins dar ne kartą.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Kuo kvepėjo ir ką galėjai jausti, girdėti, regėti, prisiminti lapkričio keturioliktąją apypiečiui Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje?


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Vasara? Nenoriu palikti savo darželio!

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 05 31 | Rubrika: Miestas

Šiemet vasara Palangoje prasidėjo savaite anksčiau – gegužės 26-ąją. S.Vainiūno meno mokyklos koncertų salėje mudu su žmona Vlada Marija didžiulę sielos palaimą sykiu su kitais išgyvenome, stebėdami su kitais Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ tradicinį renginį „Vaikyste, nusijuok“, skirtą Šeimos dienai ir vaikų išleidimui į...


Po daugelio, daugelio metų į savo tikrąją tėviškę Palangą Vaikų bibliotekos ir vedėjos Nijolės Bagdonienės kvietimu sugrįžo, Palangai vėl „atgimė“ į lietuvių vaikų literatūros aruodus daug pasakiškai gero jau įnešusi iškili poetė, Nacionalinės premijos laureatė Ramutė Skučaitė.   Mažieji prirašė laiškų... Mažieji...


„Tėvai nežinojo, pas ką mane nuvežti, tai aš pati jiems pasakiau“, - atkartojo savo mažosios pacientės žodžius vaikų gydytojas Alfredas Kerulis. Pelnyti vaikų meilę šiam gydytojui ne itin sudėtinga. Pasak jo, svarbu užmegzti ryšį, o jį užmezgus vaikai gydytoju ima pasitikėti ir nejaučia nei menkiausios baimės. Ypatingai tuo atveju, jei atliekama procedūra nekelia skausmo. Pastaruoju metu...


Praėjusį trečiadienį Vaikų bibliotekoje itin smalsiomis akimis būrys lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikų stebėjo apsilankiusį lapiuką Bonį, kuris labai sumaniai mokė atpažinti, kas yra gerai, o kas blogai. Šį išmintingą vaikų draugą atvežė ir jį išradingai pristatė bendrovės „Gudragalvis“ kūrybinių projektų koordinatorė Jolanta Čepauskienė.


Bibliotekoje vaikai pagerbė knygą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį, Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse, Vaikų bibliotekoje skambėjo linksmos dainos bei šokiai, o sienas papuošė nauja piešinių paroda. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji dainorėliai bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai pasveikino susirinkusius draugus su gražia švente bei pristatė savo parodėlę.


Artėjant „Žilvino“ sukakčiai – šventė bibliotekoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Kultūra

Antradienį, laukiant šią savaitę įvyksiančios jubiliejinės lopšelio-darželio „Žilvinas“ 20 metų sukakties, visus linksmai nusiteikusius darželinukus priglaudė ir Vaikų biblioteka. Joje smagiai šoko ir dainavo „Žilvino“ vaikai, padedami muzikos mokytojos metodininkės Ritos Paulauskienės, trokšdami padėti visiems susirinkusiems vaikams ir tėveliams pajusti artėjančios šventės kuriamą džiugią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius