„Bočiai“ nuėjo ilgą kelią: jiems – 55-eri

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-11-24
Peržiūrėta
2382
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ vadovė Janina Serapinienė su savo kolektyvo nariais šventė ne vieną jubiliejų, tačiau kiekvienas jis būna vis kitoks, nes laikui bėgant vis pasikeičia vienas ar kitas kolektyvo narys.
Palangos tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ vadovė Janina Serapinienė su savo kolektyvo nariais šventė ne vieną jubiliejų, tačiau kiekvienas jis būna vis kitoks, nes laikui bėgant vis pasikeičia vienas ar kitas kolektyvo narys.

Rytoj Palangos tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ minės 55-erių metų gyvavimo sukaktį. Šia proga kolektyvo nariai su vadove Janina Serapiniene priešaky į liaudiškų šokių šventę pakvietė būrį ištikimiausių draugų, su kuriais malonu kartu ir koncertuoti, ir pavakaroti. Apie nueitą kolektyvo kelią, patirtas sėkmes ir įspūdžius kalbėjomės su vadove J. Serapiniene.

Aktyvių narių – kelios dešimtys
„Jubiliejai ateina nori ar nenori, laikas bėga labai greit“, – šypsojosi Janina, kolektyvui vadovaujanti nuo 1978 metų. Pats Palangos „Bočių“ kolektyvas įsikūrė 1961 metais. Šiuo metu jame sukasi apie 40 narių, tačiau šventėje dalyvaus apie 60, nes prisijungs ir tie, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali aktyviai įsitraukti į kolektyvo veiklą. Palangos „Bočių“ kolektyvas pasiskirsto į tris grupes: šokių, vokalinę ir instrumentinę.
Jaunatviška, niekuomet gero ūpo nestokojanti „Bočių“ kolektyvo vedlė teigė, jog jai su vyresnio amžiaus žmonėmis dirbti labai patinka. „Dažniausiai tie, kurie pradeda lankyti „Bočių“ kolektyvą, jie tą ir daro, kol sveikata leidžia, retas kuris nustoja lankyti be priežasties. Tie žmonės tikrai nėra tie, kurie dejuoja, jog Palangoje nėra ką veikti. Mes vis susitinkame, prigalvojame naujų renginių – tiek sau, tiek miestui. Mes susirinkę neturime kada dejuoti ar kalbėti apie ligas, kitas negandas“, – pastebėjimą išsakė J. Serapinienė.
Kolektyvo vadovė sakė, jog pats pavadinimas „Bočiai“ nereiškia, jog prie kolektyvo prisijungti galima tik sulaukus senyvo amžiaus, priešingai, skatinama prisijungti kuo anksčiau. „Visada sakau, jog vietą galima užsiimti ir anksčiau, nes juk reikia tinkamai pasiruošti įvairiems pasirodymams, o tam reikia laiko. Be to, juk reikia ir galva galvoti, ir kojom dirbti, jaunesni lengviau įsisavina visas žinias. Bočiais gi žmonės tampa ir 50 metų, kodėl neišbandžius savęs ant scenos“, – drąsino kolektyvo vadovė.

Renginių gausa
Liaudiški šokiai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti lengvai įveikiami, tačiau, anot vadovės, esama tam tikrų iššūkių. „Šokant kolektyve kiekvienas narys nešoka kas sau, visi yra vienas nuo kito priklausomi. Būtina suderinti judesius, reikia pasikliauti vienas kitu, visi kolektyvo nariai turi būti patikimi“, – vardijo šokių kolektyve ypatumus vadovė.
Norinčių šokti Palangos „Bočių“ kolektyve pakanka, gal kiek daugiau norą šokti išreiškia moterys, tačiau vadovė patikina, jog visuomet laukia ir naujų narių.
Palangos tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ nariai, būdami labai aktyvūs ir nenustygstantys, daug kur dalyvauja, yra nukeliavę į ne vieną užsienio šalį. Vadovė paklausta, ar išskirtų bent vieną brangiausią apdovanojimą, sakė, kad visi jie yra labai brangūs.
„O jų esama labai daug. Nesu niekada skaičiavusi. Gyvenimas jau toks, jog vos spėji pasiruošti vienam renginiui, kai netrukus jau atskuba kitas. Kadangi mes visada labai mėgstame visur dalyvauti, vos spėjame suktis“, – teigė Janina, parodžiusi keletą padėkų, gautų už dalyvavimą įvairiuose renginiuose.
Ji akcentavo, jog pastaruoju metu pačioje Palangoje labai sumažėjo koncertų, nes ankstesniais metais Palangos „Bočių“ ansamblis koncertuodavo sanatorijose, kitose įstaigose. Paskutiniais metais jie laukiami visuotinėse kurorto šventėse, tokiose kaip „Palangos stalas“ ar „Palangos stinta“. Jie dalyvavo ir visą šalį apėmusioje akcijoje „Visa Lietuva šoka“.

Aplankė ne vieną šalį
„Bočių“ ansamblio nariai aplankė ne vieną užsienio šalį. Jie dalyvavo gausybėje festivalių daugelyje šalių. Tai labai pratirtina kolektyvo narius, nes ne tik įgauna patirties vertinant kitų šalių žiūrovui, bendraujant su kitais kolektyvais, bet ir bent šiek tiek susipažįsta su kitos šalies kultūra. Nors daugiausiai, kaip minėjo ansamblio vadovė, nuvykus į svečią šalį laukia sunkus ir varginantis darbas.
„Kartą drauge su mumis vyko vieno kolektyvo nario žmona. Sako, pažiūrėsiu, ką jūs ten darote. Bet kai pamatė, kiek laiko mes sugaištame repetuodami, tai nusprendė daugiau nesileisti į tokias keliones, sako, geriau aš turistausiu. Žinoma, tai nėra lengva, tai tarsi sunkus darbas. Bet kai žmonėms patinka tai, ką jie daro, neatrodo ir taip sunku“, – pasakojo J. Serapinienė.
Vasarą „Bočiai“ lankėsi Kroatijoje, kiek anksčiau vyko į Švediją, kur vyko Europos tautų kultūrų festivalis. Beje, šiame festivalyje Palangos „Bočiai“, vadovaujant J. Serapinienei, dalyvavo jau 13 kartų. Jie kasmet vyksta vis kitoje šalyje. Lietuvoje toks festivalis taip pat vyko. Tuomet kolektyvai iš visų Europos šalių suvažiavo į Klaipėdą. „Festivalis tuomet praėjo labai sklandžiai. Visi džiaugėsi ir netgi minėjo, kad renginys buvo netgi geresnis už populiariąją Jūros šventę. Žmonės Jūros šventę anuomet pavadino alaus gėrimo švente, kuri užgoždavo patį meną. O festivalis tikrai nepaliko abejingų, juolab, kad gatvėse sukinėjosi įvairių šalių kolektyvų nariai, pasidabinę savo tautiniais rūbais. Mums patiems būna labai įdomu pasižvalgyti. Kartais apninka abejonės, kad gal niekam nebeįdomūs tie liaudiški šokiai, tačiau kai sudalyvauji tokiuose renginiuose supranti, kad svarbu puoselėti tautiškumą, savo kultūros savitumą. Pamatai, kad darai tą patį, ką ir visi“, – pasakojo Janina.

Švęs su bičiulių būriu
Kaip sakė ansamblio vadovė, liaudiški šokiai nekinta, tačiau visuomet norisi, kad kolektyvas pasirodytų smagiai, kažkaip vis kitaip. „Visada sakau savo kolektyvo nariams, kad reikia repetuoti tol, kol pajaus kvėpavimą kažką savo padaryti, nes tol, kol tu tik mokaisi, tai yra ne koncertinis variantas“, – pabrėžė pašnekovė.
Su vyresniais žmonėmis, moteris pripažino, galbūt net lengviau dirbti, nes jie turi daugiau laisvo laiko, jie atsiduoda savo mėgstamai veiklai visa širdimi.
Na, o artėjanti šventė – puiki galimybė susitikti visiems bendraminčiams ir smagiai praleisti laiką. „Kokia gi šventė be draugų“, – šypsojosi Janina.
Šeštadienį vyksiančioje liaudiškų šokių šventėje be šventės kaltininkų dalyvaus ištikimi bičiuliai Rygos „Bijūnas“, didžiausias liaudiškų šokių kolektyvas Šiaulių „Kalatinis“, taip pat prisijungs Telšių „Džiugas“, pirmą kartą palangiškių šventėje dalyvaus Kretingos „Rangė“. Palangos „Bočius“ palaikys ir artimiausieji – Palangos kolektyvai „Banguolis“ ir „Jūrė“, kuriems taip pat vadovauja J. Serapienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybėje apsilankę Kretingos Darbėnų seniūnijos iniciatyvinės grupės atstovai priminė, kad Palangos ir Darbėnų istorija persipina jau daugiau kaip pusę amžiaus. Darbėnų kaimas ilgą laiką priklausė Palangos seniūnijai, vėliau – Palangos valsčiui. Ar Darbėnai prisijungs prie Palangos?


„...žvalgykis nuo aukštų bokštų, tai kelią pajusiׅ“, – šia Mikalojaus Konstantino Čiurlionio citata ant Gimnazijos pastato sienos savo naujuosius mokslo metus pradeda Palangos senoji gimnazija. 


Šiandien, antradienį, birželio 15 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitiko su Palangos trečiojo amžiaus universiteto senjorais ir aprodė jiems medinę Kurhauzo dalį.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo tenkintas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Lauros Paulikienės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimas užkertant kelią neteisėto statinio statybai pajūrio juostoje Palangoje.


Palangos lankytojams labiausiai trūksta ne gero oro ar pramogų, bet patogesnių ir pigesnių automobilių parkavimo vietų. Tokį trūkumą minėjo ne vienas 15min žurnalistės pakalbintas kurorto svečias. Kitiems stinga prieinamesnių kainų, tretiems – tiesiog ramybės ar kinų maisto. Praeiviams buvo užduodami du klausimai: kokia yra jų mėgstamiausia vieta šiame kurorte ir ko čia vis dar...


Šiandien, rugpjūčio 23-ąją, švenčiame neeilinę šventę – lygiai prieš 30 metų Lietuva, Latvija, Estija pakvietė mus visus stoti į Baltijos kelią, gyvą žmonių grandinę, ir susikibti rankomis, išreiškiant savo solidarumą nepriklausomybės kovose. Šio istorinio momento, tos nepaprastos vienybės dvasios nepamiršo ir niekada...


Rytoj Palangos tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ minės 55-erių metų gyvavimo sukaktį. Šia proga kolektyvo nariai su vadove Janina Serapiniene priešaky į liaudiškų šokių šventę pakvietė būrį ištikimiausių draugų, su kuriais malonu kartu ir koncertuoti, ir pavakaroti. Apie nueitą kolektyvo kelią, patirtas sėkmes ir įspūdžius...


Prasidėjus naujiems mokslo metams, su jais ima kartotis ir tie patys įsisenėję įpročiai – beje, ne visada geri. Nepilnamečiai, nors ir draudžiama jiems rūkyti tabako gaminius ar jų turėti, draudimų linkę nepaisyti. Draudimo nerūkyti mokyklų teritorijose, panašu, jaunuoliai laikosi, tačiau tai tikrai nesustabdo nuo noro užtraukti dūmą – vaikai atranda atokesnes vietas. O ką...


Gegužės 10 dieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (toliau Palangos VMVT) (Vasario 16-osios g. 35a, Palanga) įvyko pasitarimas su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau Klaipėdos AVMI) ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto vyriausiojo policijos komisariato (toliau...


Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius