E. Židanavičius pirmasis iš Tarybos narių viešai atsiskaitė palangiškiams

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 12 07
E. Židanavičius pirmasis iš Tarybos narių viešai atsiskaitė palangiškiams

Nors Palangos miesto Tarybos reglamentas numato, kad Tarybos nariai per metus privalo dukart atsiskaityti rinkėjams, baigiantis metams tai padarė liberalsąjūdietis Eimutis Židanavičius, šią savaitę palangiškius pakvietęs į susitikimą Tarybos posėdžių salėje.
Be jo susitikime dalyvavo seniūnaičiai Virgilijus Galdikas, Ernestas Mazrimas, Emigijus Lukošius, Valdis Skudikis, Ramutis Šeštokas ir Jonas Jukna.
Savo veiklos ataskaitą pristatęs E. Židanavičius pastebėjo, kad Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus programa yra sėkmingai vykdoma – buvo įsteigtas savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, rekonstruota Senojo turgaus gatvė, įsteigtos nerūkymo zonos, skirtos lėšos mokyklose įrengti stebėjimo sistemas.
Tarybos narys pabrėžė, kad yra labai svarbu mieste tinkamai sureguliuoti ir optimizuoti transporto srautus ir viliasi, kad pagaliau bus paruošta eismo schema.
Į gyventojų pasipiktinimą, kad ir palangiškiams tenka mokėti už automobilio statymą mokomose vietose, E. Židanavičius atsakė, kad siūlysiąs Tarybai atleisti Palangos gyventojus nuo tokios rinkliavos.
„Tikiu, kad tie Tarybos nariai, kuriems rūpi palangiškiai, parems tokią mano iniciatyvą ir, kad Taryba tokį sprendimą iki pavasario priims“, – sakė E. Židanavičius.
Į susitikimą su Tarybos nariu atėję gyventojai atkreipė jo dėmesį į sunkumus išvažiuojant iš Vilimiškės kvartalo. Jau nekart jos gyventojai prašė kurorto valdžios padaryti lieptą per Rąžės upelį ties Vėžių gatve, kad nereikėtų į Klaipėdos plentą važiuoti aplink.
„Aš tokią gyventojų iniciatyvą palaikau ir prisidėsiu, kad su tuo susiję sprendimai būtų priimti, ypač, kad investuotojų dėl naujos autobusų stoties pažadai neliktų tik pažadais“, – sakė E. Židanavičius.
Aktyviam miesto politikui palangiškiai skundėsi dėl, jų nuomone, prastai tvarkomos Šventosios, o jos seniūnas E. Čilinskas vangiai reaguojąs į šventojiškių skundus.
„Išties skundų apie Šventosios seniūną yra nemažai, juos girdėjau jau ne pirmąkart“, – prisipažino „Palangos tiltui“ E. Židanavičius.
Gyventojai siūlė viešiesiems miesto darbams panaudoti Darbo biržoje registruotus palangiškius.
„Pasiūlymas vertas dėmesio, ypatingai sezono metu, kai, ko gero, ir miesto komunalinis ūkis neatsisakytų tokios pagalbos“, – samprotavo vienas kurorto liberalsąjūdiečių lyderių.
Atėjusieji, be kita ko, prašė Tarybos nario pasirūpinti Piktuižio gatvėje esančio paminklo V. Jurgučiui šaligatvio sutvarkymu.
„Pirmą kartą išgirdau apie tokią problemą, bet, žinoma, atkreipsiu į ją administracijos dėmesį“, – sakė E. Židanavičius.
Žmonės jam pasiskundė, kad prie savivaldybės pastato Gintaro gatvėje jau ne vieną mėnesį stovi nenaudojama savivaldybės mašina, o mieste tokių – dešimtys.
Buvo pasiūlyta kurorte kitais metais įsteigti ramybės zonas, kuriose būtų ribojamas eismas ir komercinė veikla vakare po dešimtos valandos.
„Tikrai labai geras pasiūlymas, verta jį visiems viešai apsvarstyti ir priimti Tarybos sprendimą“, – įsitikinęs Tarybos narys.
Gyventojai išreiškė pritarimą nerūkymo zonų nustatymui, bet pasigedo valdžios įsiklausymo į vietos bendruomenės nuomonę šiuo klausimu.
Buvo atkreiptas dėmesys, kad Druskininkų gatvėje, kaip ir pernai, nors ir buvo pažadėta, nėra kalėdinių papuošimų, o įvažiavus į kurortą nuo Kretingos, dalis elektros stulpų prieš riboženklį palikti be šventinių dekoracijų.
„Gyventojai labai pastabūs. Net siūlė kreiptis į Druskininkų merą papuošti Druskininkų gatvę. Kaip aš mėgstu kartoti: nėra nesvarbių mažų dalykų, todėl papuošimų turėjo užtekti ir nurodytoms vietoms“, – sakė E. Židanavičius.
Kai kurie palangiškiai pastebi, kad iš E. Židanavičiaus energijos, aktyvaus ir prasmingo bendravimo su rinkėjais galėtų pasimokyti ir kiti Tarybos nariai.

Jūsų komentaras:

CAPTCHAbet 2012-12-15 20:47 (IP: 78.61.204.49)
Tegu vercia Sventojiskiai lauk toki savo seniuna Cilinska. Metu metais tas pats seniunelis eedi siltoje kedeje, uz tai gauna atlyginima, o nieko nedaro, NIEKO. Tego neperseniausiai apsilankyti Sventojoje, pasivaikscioti. Tai galiu pasakyti tik tiek, kad pavadinciau savo pasivaiksciojima "Atgal i Tarybu Sajunga"... kaip buvo viskas turbut pries 20 metu, taip tebera ir dabar, saligatviai apsiure, zibintai nuo tarybiniu laiku sukiuze ir dar net neperdazyti ir t.t. zodziu baisu... o nuopelnas zinoma visu pirma seniuno.. tai kam jis toks Jums, sventojiskiai, reikalingas? Verskit lauk

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Giedriaus Šatkausko mirtis tarybos nesuvienijo  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 05 30 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ketvirtadienis išaušo be Giedriaus Šatkausko. Vakar gedulingame miesto tarybos posėdyje jo vietoje plazdėjo uždegta žvakutė su velionio portretu. Netikėta, staigi tik 45 metus išgyvenusio žmogaus mirtis visada yra keleriopai skaudesnė, nei lėtas gesimas sunkios ligos patale. Ypatingai ji palietė tuos, šalia kurių palangiškis trečiadienį mirė. Kurie...


Nors Palangos miesto Tarybos reglamentas numato, kad Tarybos nariai per metus privalo dukart atsiskaityti rinkėjams, baigiantis metams tai padarė liberalsąjūdietis Eimutis Židanavičius, šią savaitę palangiškius pakvietęs į susitikimą Tarybos posėdžių salėje.


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas