Evaldas Petrauskas paleistas iš Kybartų pataisos namų

Linas JEGELEVIČIUS, 2019 01 04

Savo kaltės niekada nepripažinęs, bet septyneriems metams nuteistas buvęs faktinis Palangos kredito unijos (PKU) vadovas Evaldas Petrauskas po devynių ir pusės mėnesio bausmės atlikimo Kybartų pataisos namuose prieš Kalėdas išvydo laisvę. Lietuvos aukščiausiasis teismas (LAT) nutarė, kad Klaipėdos apygardos teismo 2018 metų sausio 12 dienos nuosprendis turi būti panaikintas, o byla turi būti nagrinėjama iš naujo apygardos teisme.
Priimdamas tokį sprendimą, Aukščiausias teismas, be kita ko, atsižvelgė, kad E. Petrauskas buvo nuteistas ir dėl R.B. 550 300 eurų ir D.R. 573 450 eurų paskolų paimtų iš kredito unijos, nors šios lėšos buvo pervestos į PKU pajinį kapitalą. Kad šios paskolos buvo pervestos į unijos pajinį kapitalą, E. Petrauskas nurodė savo apeliaciniame skunde Klaipėdos apygardos teismui, tačiau šis į tai, priimdamas nuosprendį, į tai neatsižvelgė.
LAT taip pat atsižvelgė, kad E. Petrausko vardu dalis paimamų paskolų arba visa paskolų suma buvo naudojama paskolos gavėjų ar kitų asmenų pajiniams įnašams PKU padengti. Tačiau ikiteisminio metu tokios aplinkybės nebuvo tiriamos, nurodė LAT.
E. Petrauskas buvo nuteistas 7 metams pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį už tai, kad „apgaulės būdu užvaldė Palangos kredito unijos“ turtą.
„Pagal šią dalį atsako tas, kas apgaule ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelę mokslinę, istorinę ar kultūrinę reikšmę turinčias vertybes arba išvengė didelės vertės turtinės prievolės, arba ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje. Nustačius, kad dalis sumų, už kurių „užvaldymą“ nuteistas E. Petrauskas, savininke liko Palangos kredito unija, spręstina, ar tokioje jo veikoje yra BK 182 straipsnyje nurodyto nusikaltimo sudėties požymių, ir jeigu yra, pagal kokius BK 182 straipsnyje nustatytus teisinius požymius turi būti kvalifikuota,“- nurodė Lietuvos aukščiausiasis teismas.
„Tikiu, kad aš, unijos vadovai, unijos nariai būsime visiškai išteisinti, nes mes nepadarėme jokios nusikalstamos veikos. Keista ši baudžiamoji byla, nes buvau nuteistas net 7 metams, kad neva tai apgavau savo verslo partnerius. Tačiau nei vienas iš mano 8 verslo partnerių nėra kreipęsis su pareiškimu į policiją, kad yra apgautas. Nei vienas iš jų nebuvo pripažintas šioje baudžiamojoje byloje kaip nukentėjęs asmuo. Tai kyla logiškas klausimas? Jeigu nėra nukentėjusių asmenų, tai kodėl mane ir unijos vadovus nuteisė? Poryt bus 7 metai kaip vaikščiojame po teismus. Norisi greičiau, kad pasibaigtų ši nesąmoninga byla, nes reikia tęsti pradėtus verslo projektus ir įvykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus,“ – vakar „Palangos tiltui“ sakė E. Petrauskas.
Jis neatmetė galimybės derėtis su Palangos kredito uniją atstovaujančiais advokatais dėl jam pareikštų kaltinimų peržiūrėjimo ir perkvalifikavimo.
Kybartų pataisos namuose E. Petrauskas praleido beveik 10 mėnesių. Jis gyveno jokiai nuteistųjų subkultūrai nepriklausančioje kolonijos dalyje, darbavosi bibliotekininku.


Jūsų komentaras:

CAPTCHApuk puk 2019-01-04 17:38 (IP: 83.176.238.1)
darbavosi bibliotekininku? tipo buvo blatnas?

Taip pat skaitykite

Palangos Rekolekcijų namų prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos statybos „įstrigo“ ir neaišku, kada jos galėtų būti tęsiamos, o juolab baigtos. „Kadangi statybos yra vykdomos iš tikinčiųjų aukų, jos yra gana ribotos. Jų neturime šiai dienai pakankamai tęsti statybų. Bandėme dėl pastato panaudojimo kalbėtis ir su Palangos...


Savo kaltės niekada nepripažinęs, bet septyneriems metams nuteistas buvęs faktinis Palangos kredito unijos (PKU) vadovas Evaldas Petrauskas po devynių ir pusės mėnesio bausmės atlikimo Kybartų pataisos namuose prieš Kalėdas išvydo laisvę. Lietuvos aukščiausiasis teismas (LAT) nutarė, kad Klaipėdos apygardos teismo 2018 metų sausio 12 dienos nuosprendis turi būti...


Trečiadienį Palangos miesto kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ (vad. Rimgaudas Juozapavičius) su Šv. Velykom koncertu sveikino Palangos miesto globos namų gyventojus. Choro nariai pradžiugino senolius savo dainomis ir atneštomis saldžiomis dovanomis. Globos namų gyventojai džiaugėsi apsilankymu ir kvietė atvykti dar ne kartą....


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Šventosios poilsio namus „Varduva“ „puošia“ reklama -šalia gulinti šiukšlių krūva. Kadangi poilsio namų reklamoje nurodytu numeriu su savininku susisiekti nepavyko, šnektelėjome su Šventosios seniūnu Eugenijumi  Čilinsku. „Įdomu, koks verslininkas galėtų krauti šiukšles prie savo reklamos? 


Į redakciją   užėjusi Palangos miesto globos namų slaugytoja Zita Sugintienė išdėstė bėdą, kuri galbūt skaitytojams atrodo keistoka, tačiau erzina ir sukelia nepatogumų globos namų darbuotojams. Svarbiausia, sprendimo būdo niekas negali pasiūlyti, nes, matyt, jo nėra.


Pirmadienį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios apriboja galimybę šilumos tiekėjui prižiūrėti šilumos tinklus. Pataisos numato, kad pačioms gyventojų bendrijoms bus leista pasirinkti šilumos punkto prižiūrėtojus. Tai reiškia, kad šilumos bendrovėms, valdančioms ir prižiūrinčioms...


Praėjusį penktadienį miesto valdžios iniciatyva suorganizuotas susitikimas su J.Janonio g. 16, Ganyklų g. 19, Gintaro g. 44 bei Jūratės g. 33 daugiabučių namų gyventojais. Jo metu Palangos miesto savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė bei vyriausiasis miesto architektas Svajūnas Bradūnas informavo apie tai, kad...


Gaivinamas gyvenamųjų namų kvartalas „Elija“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 21 | Rubrika: Miestas

Šventojoje gyvenamųjų namų kvartalą „Elija“ statanti bendrovė „Baltijos pirkliai” iš SEB banko gavo dvylikos milijonų litų injekciją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius