Gimnazistai – konkurso „Euroscola“  prizininkai

Gimnazistai – konkurso „Euroscola“ prizininkai

2016 11 03

Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje organizuojamo konkurso „Euroscola“ regioninis finalas, kurio pagrindinis prizas – 26 asmenų kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre. Konkurse buvo tikrinamos mokinių žinios apie Europos Sąjungos šalis, žmones, įstatymus, istoriją bei geografiją. Jame iš viso dalyvavo į šešias grupes suskirstytos 75 komandos. Viena iš jų – Palangos senosios gimnazijos jungtinė II -IV klasių komanda, kurią ruošė geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas.
Gimnazistai pakartojo praėjusių metų rezultatą – užėmė II vietą. Konkursą „Euroscola“ sudaro trys dalys: prisistatymas, viktorina ir klausimynas apie valstybes. Pastarojoje mūsų mokyklos mokiniai pasirodė geriausiai, tačiau kad ir kaip bebūtų gaila, to nepakako kompensuoti taškų, prarastų antrojoje konkurso dalyje.
Mokytojas N. Vaišvilas teigia, kad iki pirmosios vietos juos skyrė vos žingsnelis ir kad šiemet jiems pritrūko sėkmės – mat viktorinoje komandos burtų keliu traukė klausimus ir Palangos senosios gimnazijos komandai pakliuvo sunkesnės užduotys.
Anot ne pirmus metus šiame konkurse dalyvavusio abituriento Adomo Gudaičio, įgyta didelė patirtis: „Įdėjome nemažai darbo, daug skaitėme, gilinomės į ES struktūrą, sekėme naujienas. Šios žinios leidžia geriau suprasti ES veiklą, kasdieninius sprendimus, taip pat skatina toliau domėtis“.
Kai kurios komandos šiame konkurse laimi tik iš penkto karto, todėl nemažai patirties jau įgavusi Palangos senosios gimnazijos komanda tikisi, kad trečias kartas nemeluos ir kad kitąmet jie mėgausis kelione į Strasbūrą.

Livija PERMINAITĖ
Palangos senosios gimnazijos IIB klasė

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Išrinktas jau trečius metus vykstančio respublikinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas. Palangos senosios gimnazijos IIA klasės mokinę Austėją Daukšaitę ir ją konsultavusią mokytoją Raimondą Kačerauskienę pasiekė džiugi žinia – Austėja tapo konkurso II vietos laimėtoja.


Palangos senojoje gimnazijoje – gilios filologinės tradicijos. Jau daug metų gimnazistai dalyvauja Jaunųjų filologų konkurse. Šiemet sulaukta puikių rezultatų. Kaip teigia jau daug metų mokinius konkursui ruošianti mokytoja Jūratė Galinauskienė, šie metai ypatingi – net šeši gimnazistai tapo šio konkurso laureatais.


Palangos senosios gimnazijos moksleiviai puikiai pasirodė Šiaulių universiteto Užsienio kalbų studijų katedros ir Lietuvos literatūros sąjungos organizuotame 3-ajame respublikiniame vertimo konkurse, kuriame dalyvavo 350 mokinių ir studentų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai iš anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ar ispanų kalbos į lietuvių kalbą vertė originalius...


Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje organizuojamo konkurso „Euroscola“ regioninis finalas,


Iki 2016 m. vasaros olimpinių žaidynių Brazilijos mieste Rio de Ženeire likus 77 dienoms, Palangos senosios gimnazijos aikštyne „šėlo“ olimpinės kovos. Dėl savo Kūno kultūros ženklų ir Palangos senosios gimnazijos rekordų varžėsi nemažas būrys mokinių. Olimpines žaidynes kartu bandė imituoti Palangos senosios gimnazijos gimnazistai, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos...


Savaitgalį Vilniuje vykęs Lietuvos kata (technikos demonstravimo) čempionatas buvo itin sėkmingas Palangos karate mokyklos „Shodan“ auklėtiniams Gustui Petrošiui ir Paulei Visockytei. Vaikų ir jaunučių amžiaus grupėse, kuriose varžėsi virš 150 dalyvių iš 15 Lietuvos karate mokyklų, palangiškiai varžėsi 10-11 m. amžiaus grupėje ir įrodė, kad yra vieni...


Europos judėjimo savaitę Palangos senoji gimnazija užbaigė tradicine sporto švente „Palangos pajūris – Palangos vaikams“. Žaisminga jūra, žydras dangus ir rekordinis dalyvių skaičius – per 300 – džiugino ne tik gimnazijos bendruomenę, bet ir fizinio lavinimo mokytoją Rimgaudą Kornelijų Grabauską, darbui pašventusį daug gyvenimo metų. Sporto...


„Atleto“ sportininkai – Lietuvos čempionai bei prizininkai

„Palangos tilto“ informacija, 2013 10 10 | Rubrika: Sportas

Spalio 5 d. Kaune vyko atviros Lietuvos fitneso ir kultūrizmo federacijos taurės pirmenybės. Jose dalyvavo 68 sportininkai iš visų mūsų šalies miestų.


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Senosios gimnazijos 3-4 klasės gimnazistai šeštadienį dalyvavo Rietave vykusiame meninio skaitymo regioniniame etape ir, sužavėję komisijos narius, užėmė pirmąją vietą. Meninė kompozicija „Žiūrėjimas į Lietuvą“, kurią atliko konkurse, buvo ilgai kurto ir puoselėto, pusmetį trukusio pilietinio tautinio ugdymo projekto rezultatas, sužadinęs visas opiausias Lietuvos problemas, ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius