Gintaro muziejus, Botanikos parkas ir „Auska“ – geidžiamiausios vietos tuoktis

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-07-29
Peržiūrėta
1802
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teisingumo ministerija parengė teisės aktų projektus, kuriais liberalizuojama santuokų sudarymo tvarka. Joje numatyta, kad santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama ne tik civilinės metrikacijos įstaigos patalpose, bet ir savivaldybės nustatytose reprezentacinėse vietose. Siūloma šią tvarką įteisinti nuo rugsėjo l dienos, o už ceremoniją ne santuokų rūmuose jaunavedžiams teks sumokėti 210 litų. Tuokiantis civilinės metrikacijos skyriuje mokestis triskart mažesnis – 70 litų.

 

Populiariausios vietos

Palangos civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Vidos Buivydienės teigimu, dažniausiai jaunieji renkasi tokias kurorto reprezentacines vietas, kaip Gintaro muziejus, Birutės kalno koplyčia bei poilsio namus „Auska“. Palangos miesto savivaldybės Administracija nėra nustačiusi vietų, tad viskas priklauso nuo  šeimininkų, kurie gali įsileisti arba ne. Pavyzdžiui, Gintaro muziejus priklauso Dailės muziejui, Birutės kalnas – Botanikos parkui, todėl šeimininkų sutikimo reikia. Kita vertus, jei pasirinkta vieta yra savivaldybės teritorijoje, tai ceremoniją galima prilyginti renginiui. Tokiu būdu, reikia Administracijos direktoriaus leidimo.

 

Turi atitikti reikalavimus

Dėl konkrečios sutuoktuvių vietos, pasak vedėjos, naujoje tvarkoje numatyta, kad jaunųjų norai nėra privalomi Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojams. Pasirinkta vieta neturi kelti pavojaus saugumui ir sveikatai. Anot jos, sudėtinga būtų įgyvendinti norą tuoktis ant jūros tilto ar paplūdimyje, nes šias viešąsias vietas tektų užtverti, o kita vertus, tai ir nesaugu.

Santuokos vietos ribojimas netaikomas tuokiant tuos asmenis, kurie dėl sudėtingų aplinkybių, pavyzdžiui, sunkios ligos, negali atvykti į skyrių. Pasak vedėjos, be išlygų vykstama tiek į Globos namus, tiek į ligoninę ir į namus.

 

Ceremonija – ant Birutės kalno

Vedėja V.Buivydienė sakė, kad originaliausia vieta, kurią pasirinko viena palangiškė, buvo Birutės kalno koplyčia. Ji prisipažino, kad jaunųjų norus įvykdyti ceremoniją ekstremaliomis sąlygomis, tarkime, po vandeniu ar ore, vargiai ar ryžtųsi. „Gal tai ir būtų labai įdomu, tačiau neįmanoma misija“, - kalbėjo jau ne vieną dešimtmetį tuokianti poras vedėja.

Pasak V.Buivydienės, šiuo metu santuoka registruojama pagal vieną iš sutuoktinių deklaruotą gyvenamąją vietą. Tačiau diskutuojama apie galimybes leisti santuokos ceremoniją rengti pagal jaunųjų pasirinktą miestą ir vietą. Vedėjos nuomone, tai svarstytinas klausimas, ir vargu ar pavyks tai įteisinti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė sausio viduryje baigė medinės vilos „Romeo“ išorės remonto darbus, rengiamasi tvarkyti vilą, kurioje veikia Palangos metrikacijos skyrius.


Vidaus reikalų ministerija kartu su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga rengia nuotraukų konkursą, kurio tema – pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms išvykimo krepšys.


Artimųjų kapus Palangos miesto kapinėse rasti nuo šiol bus paprasčiau – miesto civilinės kapinės suskaitmenintos, tad visa aktuali informacija jau patogiai pasiekiama virtualioje erdvėje. 


Seime priimtas Politinių organizacijų įstatymas kartu su kitais politinių organizacijų veiklą reglamentuojančiais aspektais įtvirtino ir pakeistą politinių komitetų registravimo tvarką.


Savivaldybė, reaguodama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus ir į ekstremalią padėtį dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje, siekia saugiai organizuoti interesantų aptarnavimą.


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 12 straipsnio 5 dalies 6 punktu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų gegužės 12 d....


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Praėjusių metų rugsėjo pirmąją Palangos miesto civilinės metrikacijos skyrius ir Palangos miesto Taryba nutarė, kad santuoka galima ne vien tik savivaldybės administracijos patalpose ar nustatytose vietose. Tuoktis galima visur: pajūryje, parke, miške, nuomojamose patalpose ar kur kitur. „Manau,  toks sprendimas yra demokratiškas žmonių atžvilgiu, nes ne visiems patinka savivaldybės...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Teisingumo ministerija parengė teisės aktų projektus, kuriais liberalizuojama santuokų sudarymo tvarka. Joje numatyta, kad santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama ne tik civilinės metrikacijos įstaigos patalpose, bet ir savivaldybės nustatytose reprezentacinėse vietose. Siūloma šią tvarką įteisinti nuo rugsėjo l dienos, o už ceremoniją ne santuokų rūmuose jaunavedžiams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius