Globos namų darbuotojus ir gyventojus įkaitais paėmusios „teroristės“ vengia ir policija

Globos namų darbuotojus ir gyventojus įkaitais paėmusios „teroristės“ vengia ir policija

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 10 20

Į redakciją  užėjusi Palangos miesto globos namų slaugytoja Zita Sugintienė išdėstė bėdą, kuri galbūt skaitytojams atrodo keistoka, tačiau erzina ir sukelia nepatogumų globos namų darbuotojams. Svarbiausia, sprendimo būdo niekas negali pasiūlyti, nes, matyt, jo nėra.

Pasak Z. Sugintienės, globos namus ir jų darbuotojus jau kuris laikas „terorizuoja“ vienos globos namų gyventojos, 84-erių metų moters A.P. benamė dukra V.P. (redakcijai pavardės žinomos, - aut.), kuri užgaulioja globos namų darbuotojus, bando nakčiai įsmukti pogulio į globos namų patalpas, nugvelbia maisto, skirto globojamiesiems ar įkiša savo purvinas drapanas skalbimui į globos namų gyventojų maišą.

„Mes, darbuotojos, spėjame, kad tos lankytojos keli „varžtai“ galvoje yra „atsisukę“, nes sveikas žmogus neturėtų tokios drąsos elgtis taip įžūliai ir nenuspėjamai. Ji tiesiog iš mūsų visų tyčiojasi, o mes nelabai turime priemonių jai sutramdyti – juk neuždrausi žmogui lankyti savo senos motinos“, -  pasakojo „Palangos tiltui“ Z. Sugintienė.

Ji baiminasi, kad nenuspėjama lankytoja globos namuose gali užveisti utėlių ir kitų gyvių. Jai neramu ir dėl savo bei darbuotojų saugumo naktį, kai globos namuose dirba tik dvi darbuotojos – slaugytoja ir jos padėjėja.

Penkiasdešimties metų sulaukusios benamės gyvenimo vingiai nėra labai aiškūs. Kalbama, kad ji anksčiau yra dirbusi Airijoje ar Anglijoje, o prieš kelis metus buvusi išsiųsta į Lietuvą.

„Kai tik parsirado Palangoje, ėmė kiekvieną dieną lankyti motiną, kuri jai duoda pavalgyti. Kad nors ji tyli būtų... O dabar koneveikia darbuotojus, trikdo kitų globos namų gyventojų ramybę, grasina. Kartais darbuotojoms net sunku A. P. kambarį sutvarkyti – ji pradeda šaukti ir grasinti. Kas gali ją sutvardyti?“- žurnalistui pasakojo savo bėdą ponia Zita.

Ji sakė, kad policija buvo nekart kviesta tramdyti nesukalbamosios, bet pareigūnai tiesiog pro pirštus pasižiūrėjo į globos namų darbuotojų prašymus – neatvyko.

Kai neseniai pagaliau pavyko prisišaukti pareigūnus, anot Z. Sugintienės, jie vos ne pusvalandį „derėjosi“ su bename, kol pagaliau pavyko ją iškrapštyti į lauką.

„Pavežė truputį ir paleido. O ta apsigręžusi – vėl į globos namus. Sėdi valandų valandas motinos kambary, kai užeina valytoja jo tvarkyti, ima šaukti: „Ką, negalėjote palaukti, kol aš išeisiu?“ – skundėsi Palangos miesto globos namų darbuotoja.

Ji sako nesistebėtų, jeigu paaiškėtų, kad benamė nakčiai įsitaiso globos namų patalpose nakvynės – juk globos namai nakčiai nėra rakinami.

Moteris nuogąstauja, kad atėjus šalčiams, vyresnio amžiaus globos namų darbuotojos nepajėgs susitvarkyti su suįžūlėjusia lankytoja.
 „Tiesiog nežinome, ką daryti“, - atsiduso Z. Sugintienė.

Globos namai yra savivaldybės išlaikoma įstaiga. Dėl mažo biudžeto globos namai nėra pajėgūs samdyti saugos darbuotojų, o benamei lankyti motinos juk neuždrausi.

Z. Sugintienė sako, kad mieste, ypač šaltuoju metu, galima pastebėti nemažai benamių, todėl savivaldybė, jos manymu, turėtų svarstyti galimybę įkurti nakvynės namus.

„Gal tada ir mes savo įkyrios lankytojos atsikratytume?“ – garsiai mąstė slaugytoja.

Globos namų direktorė Irena Biriukaitė taip pat mano, kad Palangai „būtų prasminga svarstyti nakvynės namų idėją“.

„Mieste yra daug vargstančiųjų, benamių, kurie, ypač žiemą, neturi kur prisiglausti. Todėl jie lenda į šilumos mazgus, užkandžiauja ant suoliukų autobusų stotelėse. Žinoma, ir mūsų įkyri lankytoja galbūt tuomet juose prisiglaustų“, - svarstė I. Biriukaitė.

Anot jos, benamės palangiškės motina globos namuose jau gyvena daug metų. „Beveik nuo įstaigos įkūrimo“, - pastebėjo I. Biriukaitė.

„Taip, ji labai aikštingo ir barningo charakterio, darbuotojai ir kiti įnamiai dažnai nuo jos kenčia. Neseniai ji penkias dienas iš eilės varstė mano kabineto duris. Įeina, reikalauja motinos bylos. Neturiu teisės jai neduoti – juk dukra. Taip ir sėdi su ją valandų valandas. Tačiau kokia išeitis? Nematau aš jos. Net atvažiavusių policininkų ji nelabai klauso. Kažin, ar šioje padėtyje ir nakvynės namai ką nors padėtų. Kaip ji mynė takus į globos namus, taip ir mins“, - netiki niekieno pagalba globos namų direktorė.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Trečiadienį Palangos miesto kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ (vad. Rimgaudas Juozapavičius) su Šv. Velykom koncertu sveikino Palangos miesto globos namų gyventojus. Choro nariai pradžiugino senolius savo dainomis ir atneštomis saldžiomis dovanomis. Globos namų gyventojai džiaugėsi apsilankymu ir kvietė atvykti dar ne kartą....


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Daryti gerus darbus, panašu, labai paprasta, tereikia iniciatyvos ir, žinoma, geros širdies. Tai puikiausiai įrodė palangiškė Laima Kuokštienė, nusprendusi pradžiuginti Palangos miesto globos namų gyventojus. „Neįsivaizdavau, ar mano paskelbtas raginimas prisidėti prie gero darbo sulauks atsako, tačiau buvo malonu sužinoti, jog gerų žmonių yra labai...


Tėvai laikinai neteko vaikų globos dėl nerūpestingumo

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 18 | Rubrika: Miestas

Per praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje registruoti trys atvejai, kuomet tėvai laikinai neteko teisių į vaikų globą.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Nauji metai Lietuvai prasidėjo ne pačiais džiugiausiais įvykiais. Girdėjome apie Kėdainiuose sumestus į šulinį du mažamečius vaikus, netrukus šalį sukrėtė žinia apie Šiauliuose sudegusius tris mažamečius vaikus, ir tokios žinios pastarosiomis dienomis veja viena kitą. Ar įvykiai, sukrėtę Lietuvą, palietė Palangos valdininkų širdis, kad vaikais kurorte būtų labiau...


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Į redakciją   užėjusi Palangos miesto globos namų slaugytoja Zita Sugintienė išdėstė bėdą, kuri galbūt skaitytojams atrodo keistoka, tačiau erzina ir sukelia nepatogumų globos namų darbuotojams. Svarbiausia, sprendimo būdo niekas negali pasiūlyti, nes, matyt, jo nėra.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius