Į šėliones įsuks diskoteka „Halloween“

Į šėliones įsuks diskoteka „Halloween“

Rasma SIMONAUSKAITĖ , 2016 10 27

Diskotekų populiarumas nuo seno neblėsta. Jos mėgiamos buvo jau prieš daugelį metų, mėgsta jas jaunimas ir dabar.Diskotekoms nereikia net ir progų, užtenka ir prasidedančio savaitgalio, tačiau kai „užklumpa“ kokia proga, diskoteka tampa dar spalvingesnė ir išskirtinesnė, nes įprastai tuomet pasirenkama tam tikra tematika.

Švęs Šventojoje
Penktadienį Palangos kultūros ir jaunimo centras drauge su aktyviu Šventosios jaunimu penktadienį (lapkričio 4 d.) 16.30 val. organizuoja diskoteką pavadinimu „Halloween“.
Renginys įvyks Šventojoje buvusio kino teatro „Eldija“ foje (Šventosios g. 1.). kaip teigia organizatoriai, dalyviai bus kviečiami ne tik pašokti, bet ir išmėginti jėgas įvairiuose žaidimuose ir teminėse rungtyse.
Dažnai helovinas vertinamas neigiamai, dažnai argumentuojama, kad tai nėra lietuviška šventė, tad jos minėti nereikėtų, juolab, kad švenčiama Visų Šventųjų dienos išvakarėse. Panašiausia į Heloviną lietuvių šventė yra Užgavėnės. Būtent tą dieną siaučia persirengėliai ir taip siekiama išvyti žiemą.
Šventosios kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė, paklausta, ar diskotekos tema nesukėlė prieštaravimų, tikino, kad įvairių klausimų būta, tačiau mintis buvo priimta palankiai. „Nemanau, kad tai blogai. Visgi įvairios šventės, netgi ir nesavos, mums teikia pakankamai daug naudos. Taip pažįstame kitas kultūras. Visgi kartais reikia į viską pažvelgti ir liberaliau“, – įsitikinusi pašnekovė.
Ar diskotekos nėra šiek tiek praradusios populiarumo, M. Jarulytė sakė, kad sunku būtų taip vertinti, visgi jaunimas jas mėgsta. Juolab, kad renginių, skirtų jaunimui, nėra jau taip daug. „Šįkart pasiūliau jaunimui pašėlti tematiniame vakarėlyje, į tai sureagavo Šventosios mokyklos mokinių taryba. Diskotekų Šventojoje mokiniai neorganizuoja, tačiau tai yra, ko gero, labai gaji tradicija, kurios tikriausiai niekas nepajėgus pakeisti“, – sakė Monika.
Kalbinti jaunuoliai tikino, jog diskotekos tikrai yra vertinamos tarp jaunuolių ir jas, kai būna organizuojamos, mielai lankomos. Visgi tai proga smagiai pabūti su bendraamžiais, o ir pažinti kitus.

Šventės kilmė
Iš kur gi atsirado tradicija švęsti Heloviną? Svarstoma, jog veikiausiai šiandien švenčiamo Helovino pagrindinis šaltinis − tai keltiška Sauino šventė. Keltų naujieji metai prasidėdavo lapkričio 1 d. O šventė, kuri prasidėdavo Naujųjų metų išvakarėse, būdavo rengiama keltų mirties viešpaties Samhaino garbei. Ši šventė pažymėdavo šalčio, tamsos ir gedimo sezono pradžią. Natūraliai ją pradėta asocijuoti su žmogaus mirtimi. Keltai tikėjo, kad Samhainas tą vakarą leisdavo mirusiųjų sieloms sugrįžti į savo namus. Samhaino šventės vakare žmonės užgesindavo savo namų židinius. Druidai iš ąžuolo (jiems švento medžio) šakų sukraudavo milžinišką naujųjų metų laužą. Jame jie degindavo paaukotus gyvūnus. Tada kiekviena šeima nuo to laužo vėl užkurdavo savo šeimos židinį. Šventės metu žmonės kartais vilkėdavo specialiais kostiumais, pagamintais iš gyvulių odos ir galvų. Iš paaukotų gyvulių liekanų jie spėdavo ateinančių metų ateitį.
Tradicija persirenginėti įvairiais kostiumais atsirado Airijoje ar Škotijoje maždaug XIX a. JAV ji išplito XX a. pradžioje. Ketvirtajame dešimtmetyje JAV parduotuvėse jau pasirodė pirmieji masinės gamybos šventiniai kostiumai.
Tradiciškai kostiumai imituoja antgamtines, dažniausiai baisias būtybes – vaiduokliai, skeletai, raganos, velniai. Naujesniais laikais įkvėpimo semiamasi ir iš fantastikos kūrinių – „Svetimas“, „Grobuonis“ ir panašiai. Taip pat iš superherojų komiksų, siaubo filmų ir kt.
Helouvyno išvakarėse dažnai rengiami kostiumų vakarėliai.

Pokštas arba vaišės?
Dar vienas panašumas – lapkričio 5 d. Didžiojoje Britanijoje švenčiama laužų naktis, kuri mini 1605 m. Guy Fawkes suorganizuotą, bet neįvykdytą sąmokslą susprogdinti Parlamento rūmus. Tą dieną kaukėmis prisidengę jaunuoliai, nešini Guy Fawkes baidyklėmis, prašydavo pinigų. Tačiau, kaip jau minėta, airių į Ameriką atvežti papročiai greitai buvo pamiršti beveik visoje Didžiojoje Britanijoje. Be to, amerikiečiai nežinojo, kas per vienas buvo Guy Fawkes ir kodėl jie turėtų prašyti pinigų, prisidengę jo vardu. Pramoga „pokštas arba vaišės“ rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta tik 1939 m.
Vaišių arba pokšto paprotys, manoma, kilo ne iš Keltų, bet iš vieno IX amžiuje buvusio papročio, kai lapkričio 2 dieną krikščionys ėjo iš namų į namus, prašydami „sielos pyragėlių“, pagamintų iš kvadratinių duonos gabalėlių su razinomis. Kuo daugiau jų žmonės gaudavo, tuo daugiau maldų jie prižadėdavo už pyragų davėjų mirusius artimuosius. Tuo metu buvo manoma, kad mirusieji lieka tarp žemės ir dangaus ir net nepažįstamojo malda gali padėti sielai pasiekti dangų.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAlatifat 2019-05-24 06:21 (latifat6557@gmail.com / IP: 217.165.166.24)
Sveiki, brangūs draugai, aš skaityti gerus dienoraščio straipsnius apie savo nuostabų darbą, labai džiaugiuosi jums visiems, nes aš pats suradau tą pačią laimę, prieš kelias savaites perskaičiau panašų liudijimą apie santykių konsultavimo svetainę mano darbo vieta, komentaras, kurį paskelbė moteris Jennifer Osawe iš Madrido, parodė, kad internete, ir sakė, kad puikus arabų tautos žmogus, pavadintas profesoriumi Pellar, galėjo atsiimti savo buvusią vaikiną po 12 mėnesių. Buvau motyvuotas ir nustebęs išgirsti apie meilės žaidimo dalį iš tikrųjų, bandžiau susisiekti su tuo pačiu profesoriumi Pellaru per: (drpellar@gmail.com) skubiam sprendimui atkurti savo vyro vyrą, susituokėme apie 2 metus. atskirtas. Aš iš karto atsiunčiau laišką prof. Pellarui, aš gavau greitą atsakymą, jis man pasakė, kad gali man padėti, sakė, kad mano byla jam yra pernelyg lengva dirbti, nes per pastaruosius metus jis išsprendė panašius atvejus. Aš jį išbandžiau, nes aš neturiu nieko prarasti iš bandymo. Jis reikalavo nuotraukų, ir aš nusipirkau žvakes ir kitą rašybos medžiagą, reikalingą sėkmingam rezultatui. Prieš dvi dienas, kuris buvo antradienio rytą po to, kai buvo suaktyvinta meilės žaidimo dalis, gavau telefoną iš savo buvusio vyro vyro, jis taip maloniai kalbėjosi su manimi ir atsiprašė už tai, kad su manimi, kad jis buvo velnio rankinis darbas ir jis jaučiasi labai atsiprašau, atleisiu jam ir dėkoju jam už sugrįžimą. Tai buvo šokiruojantis ir puikus siurprizas. Aš niekada negalėjau įsivaizduoti, kad jis veiks taip greitai, kol vakar ryte mano vyras grįžo namo susitikti su manimi ir dviem nuostabiais vaikais, kuriuos visi esame laimingi kaip šeima. susisiekite su profesoriumi Pellar per šį el. laišką drpellar@gmail.com Profesorius Pellar turi didelę magišką rašybos galią, kad išspręstų šiuos dalykus: ... 1) meilės rašybos dalis laimėti žaidimus 2) Atkurti prarastus meilės burtus 3) skyrybų burtai 4) sutuoktinio sutuoktinio sutuoktiniai 5) privalomas rašymas gyventi kartu amžinai 6) Atsiskyrimo burtai 7) Magiškos šaknys ir žolės stipriam prisikėlimui ir ilgalaikiam seksui 8.) Jūsų darbo biure reklamuojama magija 9) „Magic“ rašyba, kad gautumėte kūdikį. (gimdos vaisiai) Atkreipkite dėmesį, kad aš buvau beviltiška grįžti į savo buvusį meilės žmogų nedelsiant, bet aš niekada nesitikėjau, kad matytumėte skubų rezultatą, kaip kas atsitiks, mano meilės žmogus mane iškvietė į savo mobilųjį telefoną. Meilės strypo dalijimasis greičiau veikia beviltiškai moteriai ar vyrams, siekiantiems neatidėliotino rezultato atkurti tikrą meilę ir taiką santuokos santykiuose, norėdami nedelsiant susisiekti su profesoriumi Pellar per šį el. Laišką: drpellar@gmail.com

Taip pat skaitykite

Išnuomojamos patalpos biurui miesto centrinėje dalyje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 09 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto centrinėje dalyje (Vytauto 85a, laikraščio „Palangos tiltas“ patalpose) išnuomojamos patalpos ofisams. Daugiau informacijos tel. 8 620 5340


Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, antradienio naktį vyras išdaužė kavinės langą ir pasipriešino policijos pareigūnams. Kaip pranešė Klaipėdos policija, 1994 metais gimęs vaikinas konfliktavo su kavinės darbuotojomis ir metė alaus bokalą į langą, po to pasišalino iš įvykio vietos. Sulaikymo metu pažeidėjas pasipriešino policininkams ir...


Rinkimų karuselę Palangoje pirmieji įsuka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Palangos skyrius: lapkričio 3 ir 4 dienomis, nuo 13 iki 17 valandos, skyriaus rinkimų štabe Vytauto g. 85 (jį lengva rasti, nes šiuo adresu yra įsikūrusi ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija) kurorto konservatoriai galės balsuoti net dėl trijų...


Palangos senosios gimnazijos trečiokė Austėja Mikutytė – pirmoji palangiškė, per 10 metų patekusi į Nacionalinio diktanto finalą. Mergina tvirtina, kad gimtosios kalbos pagrindus ji įgijusi dar besimokydama pradinėje mokykloje.  


Į šėliones įsuks diskoteka „Halloween“

Rasma SIMONAUSKAITĖ , 2016 10 27 | Rubrika: Miestas

Diskotekų populiarumas nuo seno neblėsta. Jos mėgiamos buvo jau prieš daugelį metų, mėgsta jas jaunimas ir dabar.Diskotekoms nereikia net ir progų, užtenka ir prasidedančio savaitgalio, tačiau kai „užklumpa“ kokia proga, diskoteka tampa dar spalvingesnė ir išskirtinesnė, nes įprastai tuomet pasirenkama tam tikra tematika.  


Paskutinįjį vasario ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje klegėjo vaikų balsai: čia vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai savo tėveliams ir svečiams pristatė gražią, žaismingą ir net labai naudingą knygelę „Iš Gintarėlių katilėlio“, kurion, pagardinti piešiniais, nuotraukomis, mažųjų gintarėlių mintimis...


Rugsėjo trečiąją, grybaudamas aplink tas vietas, kur buvo dar „Draugo Palaičio diskoteka“, senojo Palangos „Vandentiekio“ teritorija, vos auliniu guminiu batu neužmyniau ramiai į seną priešgaisrinę žarną susivynojusį žaltį. Šventą ir neklastingą padarą. Štai ir minimas potyris įtikino: neskaudink sakralios Gamtos gyventojo ir jis tavęs tikrai...


Palangos vaikai penktajame „Tramtatulio“ konkurse

Moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ vadovė Diana Šeduikienė , 2013 04 11 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko respublikinio vaikų ir moksleivių – Lietuvos liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ vietinė atranka. Tai jau 5-asis respublikinis „Tramtatulio” konkursas, įtraukęs daugelį Lietuvos vaikų ugdymo įstaigų.


Kaip ir daugelį dešimtmečių, 87-erių metų altaristas kunigas Liudas Serapinas užvakar skubėjo į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią dalyvauti mišiose. Bet pėsčiųjų perėjoje, likus vos keliems žingsniams iki bažnyčios, ilgaamžį sielovadininką nubloškė atlėkęs visureigis „Mitsubishi Pajero“, kurį vairavo žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas. Senolį galingas...


Visi palangiškiai – į miesto Tarybą!

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Likus vos trims savaitėms iki ateinančių savivaldybių rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracijos pabaigos, politinių partijų Palangos skyriai mieste pradėjo tikrą galimų kandidatų į miesto Tarybą medžioklę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius