Į šėliones įsuks diskoteka „Halloween“

Į šėliones įsuks diskoteka „Halloween“

Rasma SIMONAUSKAITĖ , 2016 10 27

Diskotekų populiarumas nuo seno neblėsta. Jos mėgiamos buvo jau prieš daugelį metų, mėgsta jas jaunimas ir dabar.Diskotekoms nereikia net ir progų, užtenka ir prasidedančio savaitgalio, tačiau kai „užklumpa“ kokia proga, diskoteka tampa dar spalvingesnė ir išskirtinesnė, nes įprastai tuomet pasirenkama tam tikra tematika.

Švęs Šventojoje
Penktadienį Palangos kultūros ir jaunimo centras drauge su aktyviu Šventosios jaunimu penktadienį (lapkričio 4 d.) 16.30 val. organizuoja diskoteką pavadinimu „Halloween“.
Renginys įvyks Šventojoje buvusio kino teatro „Eldija“ foje (Šventosios g. 1.). kaip teigia organizatoriai, dalyviai bus kviečiami ne tik pašokti, bet ir išmėginti jėgas įvairiuose žaidimuose ir teminėse rungtyse.
Dažnai helovinas vertinamas neigiamai, dažnai argumentuojama, kad tai nėra lietuviška šventė, tad jos minėti nereikėtų, juolab, kad švenčiama Visų Šventųjų dienos išvakarėse. Panašiausia į Heloviną lietuvių šventė yra Užgavėnės. Būtent tą dieną siaučia persirengėliai ir taip siekiama išvyti žiemą.
Šventosios kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė, paklausta, ar diskotekos tema nesukėlė prieštaravimų, tikino, kad įvairių klausimų būta, tačiau mintis buvo priimta palankiai. „Nemanau, kad tai blogai. Visgi įvairios šventės, netgi ir nesavos, mums teikia pakankamai daug naudos. Taip pažįstame kitas kultūras. Visgi kartais reikia į viską pažvelgti ir liberaliau“, – įsitikinusi pašnekovė.
Ar diskotekos nėra šiek tiek praradusios populiarumo, M. Jarulytė sakė, kad sunku būtų taip vertinti, visgi jaunimas jas mėgsta. Juolab, kad renginių, skirtų jaunimui, nėra jau taip daug. „Šįkart pasiūliau jaunimui pašėlti tematiniame vakarėlyje, į tai sureagavo Šventosios mokyklos mokinių taryba. Diskotekų Šventojoje mokiniai neorganizuoja, tačiau tai yra, ko gero, labai gaji tradicija, kurios tikriausiai niekas nepajėgus pakeisti“, – sakė Monika.
Kalbinti jaunuoliai tikino, jog diskotekos tikrai yra vertinamos tarp jaunuolių ir jas, kai būna organizuojamos, mielai lankomos. Visgi tai proga smagiai pabūti su bendraamžiais, o ir pažinti kitus.

Šventės kilmė
Iš kur gi atsirado tradicija švęsti Heloviną? Svarstoma, jog veikiausiai šiandien švenčiamo Helovino pagrindinis šaltinis − tai keltiška Sauino šventė. Keltų naujieji metai prasidėdavo lapkričio 1 d. O šventė, kuri prasidėdavo Naujųjų metų išvakarėse, būdavo rengiama keltų mirties viešpaties Samhaino garbei. Ši šventė pažymėdavo šalčio, tamsos ir gedimo sezono pradžią. Natūraliai ją pradėta asocijuoti su žmogaus mirtimi. Keltai tikėjo, kad Samhainas tą vakarą leisdavo mirusiųjų sieloms sugrįžti į savo namus. Samhaino šventės vakare žmonės užgesindavo savo namų židinius. Druidai iš ąžuolo (jiems švento medžio) šakų sukraudavo milžinišką naujųjų metų laužą. Jame jie degindavo paaukotus gyvūnus. Tada kiekviena šeima nuo to laužo vėl užkurdavo savo šeimos židinį. Šventės metu žmonės kartais vilkėdavo specialiais kostiumais, pagamintais iš gyvulių odos ir galvų. Iš paaukotų gyvulių liekanų jie spėdavo ateinančių metų ateitį.
Tradicija persirenginėti įvairiais kostiumais atsirado Airijoje ar Škotijoje maždaug XIX a. JAV ji išplito XX a. pradžioje. Ketvirtajame dešimtmetyje JAV parduotuvėse jau pasirodė pirmieji masinės gamybos šventiniai kostiumai.
Tradiciškai kostiumai imituoja antgamtines, dažniausiai baisias būtybes – vaiduokliai, skeletai, raganos, velniai. Naujesniais laikais įkvėpimo semiamasi ir iš fantastikos kūrinių – „Svetimas“, „Grobuonis“ ir panašiai. Taip pat iš superherojų komiksų, siaubo filmų ir kt.
Helouvyno išvakarėse dažnai rengiami kostiumų vakarėliai.

Pokštas arba vaišės?
Dar vienas panašumas – lapkričio 5 d. Didžiojoje Britanijoje švenčiama laužų naktis, kuri mini 1605 m. Guy Fawkes suorganizuotą, bet neįvykdytą sąmokslą susprogdinti Parlamento rūmus. Tą dieną kaukėmis prisidengę jaunuoliai, nešini Guy Fawkes baidyklėmis, prašydavo pinigų. Tačiau, kaip jau minėta, airių į Ameriką atvežti papročiai greitai buvo pamiršti beveik visoje Didžiojoje Britanijoje. Be to, amerikiečiai nežinojo, kas per vienas buvo Guy Fawkes ir kodėl jie turėtų prašyti pinigų, prisidengę jo vardu. Pramoga „pokštas arba vaišės“ rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta tik 1939 m.
Vaišių arba pokšto paprotys, manoma, kilo ne iš Keltų, bet iš vieno IX amžiuje buvusio papročio, kai lapkričio 2 dieną krikščionys ėjo iš namų į namus, prašydami „sielos pyragėlių“, pagamintų iš kvadratinių duonos gabalėlių su razinomis. Kuo daugiau jų žmonės gaudavo, tuo daugiau maldų jie prižadėdavo už pyragų davėjų mirusius artimuosius. Tuo metu buvo manoma, kad mirusieji lieka tarp žemės ir dangaus ir net nepažįstamojo malda gali padėti sielai pasiekti dangų.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAlatifat 2019-05-24 06:21 (latifat6557@gmail.com / IP: 217.165.166.24)
Sveiki, brangūs draugai, aš skaityti gerus dienoraščio straipsnius apie savo nuostabų darbą, labai džiaugiuosi jums visiems, nes aš pats suradau tą pačią laimę, prieš kelias savaites perskaičiau panašų liudijimą apie santykių konsultavimo svetainę mano darbo vieta, komentaras, kurį paskelbė moteris Jennifer Osawe iš Madrido, parodė, kad internete, ir sakė, kad puikus arabų tautos žmogus, pavadintas profesoriumi Pellar, galėjo atsiimti savo buvusią vaikiną po 12 mėnesių. Buvau motyvuotas ir nustebęs išgirsti apie meilės žaidimo dalį iš tikrųjų, bandžiau susisiekti su tuo pačiu profesoriumi Pellaru per: (drpellar@gmail.com) skubiam sprendimui atkurti savo vyro vyrą, susituokėme apie 2 metus. atskirtas. Aš iš karto atsiunčiau laišką prof. Pellarui, aš gavau greitą atsakymą, jis man pasakė, kad gali man padėti, sakė, kad mano byla jam yra pernelyg lengva dirbti, nes per pastaruosius metus jis išsprendė panašius atvejus. Aš jį išbandžiau, nes aš neturiu nieko prarasti iš bandymo. Jis reikalavo nuotraukų, ir aš nusipirkau žvakes ir kitą rašybos medžiagą, reikalingą sėkmingam rezultatui. Prieš dvi dienas, kuris buvo antradienio rytą po to, kai buvo suaktyvinta meilės žaidimo dalis, gavau telefoną iš savo buvusio vyro vyro, jis taip maloniai kalbėjosi su manimi ir atsiprašė už tai, kad su manimi, kad jis buvo velnio rankinis darbas ir jis jaučiasi labai atsiprašau, atleisiu jam ir dėkoju jam už sugrįžimą. Tai buvo šokiruojantis ir puikus siurprizas. Aš niekada negalėjau įsivaizduoti, kad jis veiks taip greitai, kol vakar ryte mano vyras grįžo namo susitikti su manimi ir dviem nuostabiais vaikais, kuriuos visi esame laimingi kaip šeima. susisiekite su profesoriumi Pellar per šį el. laišką drpellar@gmail.com Profesorius Pellar turi didelę magišką rašybos galią, kad išspręstų šiuos dalykus: ... 1) meilės rašybos dalis laimėti žaidimus 2) Atkurti prarastus meilės burtus 3) skyrybų burtai 4) sutuoktinio sutuoktinio sutuoktiniai 5) privalomas rašymas gyventi kartu amžinai 6) Atsiskyrimo burtai 7) Magiškos šaknys ir žolės stipriam prisikėlimui ir ilgalaikiam seksui 8.) Jūsų darbo biure reklamuojama magija 9) „Magic“ rašyba, kad gautumėte kūdikį. (gimdos vaisiai) Atkreipkite dėmesį, kad aš buvau beviltiška grįžti į savo buvusį meilės žmogų nedelsiant, bet aš niekada nesitikėjau, kad matytumėte skubų rezultatą, kaip kas atsitiks, mano meilės žmogus mane iškvietė į savo mobilųjį telefoną. Meilės strypo dalijimasis greičiau veikia beviltiškai moteriai ar vyrams, siekiantiems neatidėliotino rezultato atkurti tikrą meilę ir taiką santuokos santykiuose, norėdami nedelsiant susisiekti su profesoriumi Pellar per šį el. Laišką: drpellar@gmail.com

Taip pat skaitykite

Rinkimų karuselę Palangoje pirmieji įsuka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Palangos skyrius: lapkričio 3 ir 4 dienomis, nuo 13 iki 17 valandos, skyriaus rinkimų štabe Vytauto g. 85 (jį lengva rasti, nes šiuo adresu yra įsikūrusi ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija) kurorto konservatoriai galės balsuoti net dėl trijų...


Greitai Palangoje anglų kalbos prireiks labiau nei rusų  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 06 29 | Rubrika: Savaitės komentaras

Prieš savaitę sulaukėme Joninių – astronominės vasaros sezono pradžios, o tikrosios vasaros kaip nėr, taip nėr.


Į šėliones įsuks diskoteka „Halloween“

Rasma SIMONAUSKAITĖ , 2016 10 27 | Rubrika: Miestas

Diskotekų populiarumas nuo seno neblėsta. Jos mėgiamos buvo jau prieš daugelį metų, mėgsta jas jaunimas ir dabar.Diskotekoms nereikia net ir progų, užtenka ir prasidedančio savaitgalio, tačiau kai „užklumpa“ kokia proga, diskoteka tampa dar spalvingesnė ir išskirtinesnė, nes įprastai tuomet pasirenkama tam tikra tematika.  


Viešnia iš Vilniaus, pasivaikščiojusi mūs Virbališkės gyvenamojo rajono Saulėtekio taku, žaliomis Taikos, Sodų gatvėmis, grįžusi pietums emocingai išsakė savuosius įspūdžius. „Kokie turtingi jūs čia, Palangoje, esat: aplinkui lanku ėjau ir suskaičiavau net tris visur Lietuvoje, o ypač sostinėje ir kituose didmiesčiuose visiems tėveliams ypatingai...


Palangos miesto savivaldybės vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ilgai juokėsi paklaustas, kaip jis pasiryžo antrą kartą bristi į tą pačią upę – sėsti į valdžios „galerą“. „Patikėkite, aš pats nerandu atsakymo. Bet po visko norėčiau likti palangiškių atmintyje kaip daug dirbęs kurortui žmogus“, – sakė pirmasis po atkurtos Nepriklausomybės...


Rugsėjo trečiąją, grybaudamas aplink tas vietas, kur buvo dar „Draugo Palaičio diskoteka“, senojo Palangos „Vandentiekio“ teritorija, vos auliniu guminiu batu neužmyniau ramiai į seną priešgaisrinę žarną susivynojusį žaltį. Šventą ir neklastingą padarą. Štai ir minimas potyris įtikino: neskaudink sakralios Gamtos gyventojo ir jis tavęs tikrai...


Iškylos balkonuose: madinga, bet pavojinga

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyris, 2013 06 10 | Rubrika: Miestas

Vasara – ne tik maudynių, bet ir kepsnių metas. Išalkę ir išsiilgę vasaros iškylautojai skuba prie vandens telkinių ar į miškus. Deja, didesnio komforto mėgėjai neretai renkasi kitokią vietą kepsniams kepti. Ne kartą teko pastebėti kepsninių dūmus šalia daugiabučių namų ar net pačiuose balkonuose. Atlikus apklausą, kurioje dalyvavo 100 žmonių...


Nuo gegužės pabaigos J. Janonio gatve praeinantys palangiškiai stebi neįprastą sujudimą prie daugiabučio J. Janonio g. 28. Darbininkai, prižiūrimi namą administruojančio „Palangos butų ūkio“ specialistų, aplipdę dalį pastato fasado pastoliais bei apgaubę juos statybiniu tinklu, byrančias raudonų plytų sienas dengia polistireniniu putplasčiu bei specialiu tinku: prasidėjo...


„Atmink, kai tu patiri patyčias – tai ne tavo kaltė. Jei iš tavęs tyčiojasi – neturi su tuo taikstytis ir kovoti vienas“, - prasidėjus „Savaitei be patyčių“ prisimintas raginimas netylėti ir atvirai kalbėti apie patiriamas patyčias. Visą savaitę Lietuvoje vyks renginiai, skirti atkreipti dėmesį į agresyvų vaikų elgesį, į patyčias ir pažeminimus tarp mokinių. Prie šios akcijos prisijungė ir...


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius