Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 11

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.

 

Į „Vasaros skaityklą“ atvykusius svečius pasveikino Martyno Mažvydo nacionalinės bibliotekos vadovai, paraginę nepraeiti pro šalį, visada užsukti į skaityklą. Ir ne tik paskaityti laikraščių, žurnalų, bet ir pasinaudoti interneto paslaugomis. Čia dirbantys žmonės visada pasiruošę padėti, patarti kiekvienam atvykusiajam.

Nuskambėjus renginio vedančiosios palangiškės Marijos Tamkevičienės skaitytoms poeto Bernardo Brazdžionio eilėms, skaityklos svečiai dalyvavo ir festivalio „Pasaulio lietuviai Palangoje 2009“, skirto Lietuvos tūkstantmečiui paminėti, atidaryme. Pirmasis festivalio renginys – „Palangos fotoklubo“ surengta paroda „Lietuvybė JAV 1950-2009 m. fotografijose“. Kaip teigė projekto „Pasaulio lietuviai Palangoje 2009“ iniciatorius ir vadovas „Palangos fotoklubo“ prezidentas fotomenininkas Adas Sendrauskas, idėja kilo praėjusių metų vasarį, kai palangiškiai fotografai lankėsi Dubline. Kartu su visuomeniniu Prezidento patarėju Leonu Narbučiu, Robertu Trautmanu, Vanda Kliučininkiene  bei kitais gvildenta idėja tapo realybe.

Pirmojoje festivalio parodoje pristatomos išeivių Vytauto Maželio, Jono Kuprio, Algimanto Kezio, Jono Dovydėno, Dariaus Kuzmicko, Edžio Jurčio, Laimos Reiss, Aurelijos Čepulinskaitės fotografijos, sukurtos 1950-2009 metais.

Svečius į vasaros skaityklą taip pat pakvietė ir kitas renginys, skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Fotografo A.Sendrausko mintį surengti vaikų piešinių parodą irgi pavyko įgyvendinti. Pasak jo, šiai idėjai entuziastingai pritarė Seimo narys Pranas Žeimys, ne tik žodžiais, bet ir realiais darbais padėjęs ją įgyvendinti. Už Seimo nario lėšas mažieji palangiškiai turėjo kur ir kuo parodyti savo mintis, savo svajones, meilę gimtajam kraštui. Tad dabar „Vasaros skaitykloje“ lankytojai gali pasigrožėti tūkstančiu piešinių, kurių autoriai – mažieji mūsų krašto piliečiai.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykiteŠventoji šią vasarą kurorto svečius pasitiko gerokai pagražėjusi: tvarkomos viešosios erdvės, gražinama gyvenamoji aplinka, rekonstruojamos gatvės. Tačiau, pasak seniūno pareigas einančio Alvido Baciaus, sustoti neketinama – jau netolimoje aplinkoje Šventosios laukia dar daugiau pokyčių.


Kalendorius užvertė vasaros mėnesius, ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus trina rankomis: įmonei sezonas buvo geras, nors mažiau surinktų atliekų iš paplūdimio ir kurorto gatvių nereikėtų susieti vien tik su lietaus nepašykštėjusia vasara, pabrėžė direktorius. Svarbiausia, Palanga šią vasarą išvengė vandalizmo...


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius