Inksto operacija privertė palangiškę pakeisti savo gyvenimo būdą

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-05-05
Peržiūrėta
2104
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Inksto operacija privertė palangiškę pakeisti savo gyvenimo būdą

Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti labiausiai tinkantį gyvenimo būdą – sveikuolišką, tad šiuo metu visuomet švytinti moteris sugeba savo idėjomis įkvėpti ir aplinkinius.

 

Šalia vaistažolių karalystės

„Turiu nelabai sveiką inkstą, tad išgirdęs apie mano bėdą ne vienas pasakė, kad be žolelių neapsieisiu“, - prisiminė savo pažinties su vaistažolėmis pradžią ponia Valerija. Kaip papasakojo palangiškė, teko pavartyti ne vieną knygą, kol surado išties naudingų žinių, tad jų prisikaupė nemažai. Matomos vaistažolių fotografijos miestelėnei padeda jas atpažinti ir laukuose, džiaugdamasi, jog pati gamta jai ištiesia pagalbos ranką. „Gyvenu netoli nedirbamų dirvonų, atrodo, kad net gyvenama vieta man pasiskyrė, ten – vaistažolių karalystė, galima rasti įvairiausių naudingų žolelių“, - pasidžiaugė savo atradimu palangiškė.

Pasak moters, naudinga pasitikėti vaistažolėmis, jos tikrai nepakenks, atvirkščiai yra su kai kuriais vaistais. „Pajutus skausmą žmogus griebiasi tabletės, tačiau vėliau skausmas pasireiškia jau kitoje vietoje, taigi, gydantis inkstą, galima pajusti širdies skausmą“, - pakomentavo V.Jonušaitė.

Miestelėnė atskleidė, jog jai taip pat ne iškart pavyko suprasti, kaip padėti sau, juo labiau ėmusi jausti inksto keliamus skausmus. „Nesupratau, kas man darosi, atrodo, skauda nugarą, o nepadeda nei gulėjimas ant žemės, niekas, gydytojai išrašo vaistų. Tad ėmiau pati maistą reguliuoti, aiškintis kas man tinka, juo labiau, jog sužinojau, jog ir inkstų problemų turintiems žmonėms skirtas specialus maistas“, - apie savo gydymosi būdus pasakojo pašnekovė.

 

Savo žiniomis gerina savijautą

„Kartą maniau, kad jau verta atsisveikinti su gyvenimu. Taip blogai pasijutau, visgi išsikviečiau greitąją. Gydytojai nesuprato, kas man yra, pati supratau, jog man žarnynas neveikia, tai manau ir buvo pagrindinė priežastis. Su savo žiniom per porą mėnesių išsikapsčiau iš ligos“, - papasakojo vieną iš savo gyvenimo situacijų ponia Valerija.

Kaip pripažino V.Jonušaitė, šiuo metu jos hemoglobino kiekis kraujyje – tiesiog idealus. „Net gydytojai sakė, jog turėčiau suvalgyti kalnus mėsos, jog susitvarkyčiau hemoglobino kiekį, tačiau man pavyko ir be šių priemonių“, - teigė palangiškė.

V.Jonušaitė atskleidė, jog puikiai žinanti, kad pasirinkta gyvenimo būdo kryptis jai tinkanti – ji puikiai jaučiasi, žino, kaip kiekvieną dieną stiprinti savo imunitetą, nepabijo maudytis netgi šaltoje jūroje, maitinasi naudingų medžiagų nepraradusiu maistu. Ir kitiems sutiktiems pažįstamiems pažeria naudingų patarimų, galinčių pagerinti gyvenimo kokybę. „Pastaruoju metu ėmė kalbėti, jog sriuba yra menkavertis maistas, tačiau dėl ko jis tampa tokiu – žmonės linkę išsivirti sriubos keletui dienų ir ją šildyti, tačiau tuomet ir išverda visos naudingos medžiagos“, - pastebėjo sveiko gyvenimo būdo propaguotoja. Pasak jos, būtina maistą šildyti per vandenį.

 

Padeda sveikti savitaiga

Trečiojo amžiaus universitetą lankanti moteris su malonumu semiasi ten išgirstų žinių. „Viską galima išsiugdyti savo mintim. Būtina visuomet palaikyti savyje gerą nuotaiką, prisiminti, kas buvo gera, jog žmogaus savijauta būtų gera“, - patarė palangiškė. Kaip papasakojo moteris, vaikų ligos priežastis būna meilės stoka, juk sergantiems vaikams skiriamas kur kas didesnis dėmesys nei įprastai jo gali skirti užsiėmę tėvai. „Pavyzdžiui, vienose sanatorijoje pasveikstama greičiau nei kitose. Atsakymas paprastas – viskas priklauso nuo įteigtų minčių. Beglobiams vaikams pasakoma, jog jiems pasveikus, jų pasiimti ateis tėveliai, o jiems to užtenka, jog įgautų stiprybės. Juk sergančių vaikučių išties nelabai kas nori globoti, o sveikus mielai pasiima. Kitas pavyzdys, kaip minčių savitaiga padeda sveikti – vaikui buvo padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, tad jis plaukiodamas baseinėlyje ėmė sakyti „aš – cukrus, aš – cukrus“, o ką cukrus vandenyje daro, jis tirpsta. Tad visi turim būti kaip vaikai“, - šypsodamasi atskleidė gyvenimo paslaptį V.Jonušaitė.

 

Be baimės į jūrą

20 metų propaguojanti sveiko gyvenimo būdą palangiškė be baimės lekia net ir šalčiausiomis dienomis į jūrą. „Man daug kas prieštaravo, jog su operuotu inkstu pasirenku tokį būdą, tačiau sužinojau, kad man tai nepakenks“, - pripažino V.Jonušaitė.

„Šiemet nėra noro mėgautis jūra, net nežinau priežasties, tačiau pavyko nugalėti save“, - pasidžiaugė pašnekovė. Pasak moters, svarbiausia – nepatingėti, laikytis savo dienotvarkės, kitaip gali visi planai žlugti. „Jei jau prabudai, geriau iškart atsikelti“, - patarė V.Jonušaitė, pastebėjusi, jog viskas yra žmogaus galvoje, tad tik savo paties valia ir yra nugalimos visos kliūtys.

 

Natūralios priemonės – geriausios

Žvali, jaunatviška moteris nestokoja patarimų, kaip apsisaugoti nuo peršalimų ir pati nebijo, jog pasigaus kokią erzinančią ligą. „Aš kiekvieną rytą naudoju aliejų nosies ertmės, ausų ir bambos valymui. Tai patariu daryt ir peršalusiems, puiki priemonė“, - apie natūralias gydymosi priemones pasakojo V.Jonušaitė. Pasak jos, puiki organizmo valymo priemonė yra ir ryte išgertas karšto vandens puodelis, jis puikiai išvalys žarnyną. „Juk ir indus plaunam šiltu vandeniu, o mūsų organizmas yra kaip indas, tad ir jį būtina plauti šiltu vandeniu“, - pastebėjo miestelėnė.

„Niekas mums nepadės, patys save turim gydyti“, - patarė palangiškė, pabrėžusi, jog ir pats žmogaus organizmas gelbsti – pats pradeda gaminti visas reikalingas medžiagas, o minčių dėka netgi per sapnus randamas atsakymas, taip, kaip papasakojo palangiškė, jog susapnavo, kur rasti trokštamą vaistažolę. Galbūt išties verta įsiklausyti savo minčių ir kreipti jas teigiama linkme, juk mes kiekvienas esame sau šeimininkas ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip klostysis gyvenimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jurgos Šeduikytės ir Kęstučio Pavalkio patyriminis koncertas „Aš – savo gyvenimo karalius““


Sunki liga vienu vieninteliu brūkšniu nubraukia žmogaus kurtus planus, jo svajones ir siekius.  


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje antradienio, vasario 23 d., vakarą pasidžiaugė, kad pavyko laimėti pirmąjį teismą ir išsaugoti visuomenės interesą.


Ilgą laiką miesto centrinėje dalyje esančios Bartų ir Suvalkiečių gatvės pagaliau pakeitė savo veidą. Daugelį metų buvusios žvyruotos, šios dvi gatvės tapo modernios – su asfalto danga, šaligatviais, naujais buitinių ir lietaus nuotekų tinklais bei apšvietimu.


„Tikrai neįsivaizduoju savo gyvenimo be Palangos ir jūros. Bent jau paskutinį dvidešimtmetį – tai tikrai“, – sužinojęs mūsų pokalbio temą patvirtina visų laikų Lietuvos šlagerių karalius maestro Stasys Povilaitis, kitąmet minėsiantis savo penkiasdešimtmetį scenoje. Ir priduria, kad jau nuo kovo mėnesio prasidės jo jubiliejinių koncertų turas po...


Trečiadienio pavakare Sporto gatvėje nuo komunalininkų genimų medžių krentanti šaka sunkiai sužalojo pro šalį dviračiu važiavusį 1948 m. gimusį palangiškį. Į ligoninę vežamas vyriškis labiausiai sielojosi ne dėl savo traumos, o dėl to, kad jo namelyje liks uždaryti augintiniai: šuniukas ir kačiukas.


Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...


Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...


Net ir pliaupiantis lietus nesutrukdė žmonėms praėjusį sekmadienį išsirikiavus laukti eilėje prie  Pramogų ir poilsio komplekso HBH „Juozo alus“, mat tądien ten svečiavosi stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Ten jis pristatė biografinę knygą „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“, kurią parašė Andrius Guginis. Stipriausias...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius