Įpusėjęs ruduo – darbymetis Palangos komunalininkams

Įpusėjęs ruduo – darbymetis Palangos komunalininkams

2014 10 13

Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.
Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, miesto tvarkytojai kiekvieną dieną pradeda „kova“ su nukritusiais medžių lapais. „Nors šalnų dar nebuvo, lapkritys jau prasidėjo – kiekvieną dieną iš miesto išvežame po maždaug 40 kubinių metrų lapų“, – sakė K. Skierus. Ir nors, kaip teigė komunalininkų vadovas, orams labiau atšalus, į kompostavimo aikšteles iš miesto kasdien išvežama dvigubai daugiau nukritusių lapų, nei šiomis dienomis, darbo netrūksta ir dabar. Tad krentančius medžių lapus mieste kasdien tvarko per 30 kurorto komunalininkų.
Kitas darbas, kurį miesto tvarkytojams atnešė įpusėjęs ruduo – kurorto želdynų pertvarkymas. Komunalininkai šiuo metu triūsia purendami bei tręšdami gėlynų žemę, nupjaudami ar išraudami nebereikalingus želdinius bei sodindami naujus. „Turime daugiamečius gėlynus parengti žiemai ir pavasariui. Taip pat šiuo metu miesto gėlynuose sodinamos našlaitės bei neužmirštuolės – kad žiedų netrūktų dabar, ir kad miestas gražiai atrodytų pavasarį. Esame įsigiję apie 15 tūkst. neužmirštuolių bei maždaug 10 tūkst. našlaičių kelmų“, – kalbėjo K. Skierus. Kasdien miesto želdynus gražina ir tvarko 6 komunalininkai.
Paplūdimiuose miesto tvarkytojai taip pat turi darbo – šią savaitę iš paplūdimių išvežama dauguma suolų bei konteinerių, artėjant Vėlinėms didesnis dėmesys bus skiriamas kapinėms bei kapinių prieigoms.
„Taip pat jau galvojame apie artėjančią žiemą – jau užsisakėme 100 tonų druskos gatvėms barstyti, ruošiame šaltuoju metų sezonu dirbsiančią techniką“, – kalbėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Prasideda fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 03 | Rubrika: Miestas

Spalio 1 d. prasidėjo fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“, truksiantis iki spalio 10 d.


Neabejojama, jog vis nesiliaujantys lietūs žmonėms jau įgriso, tačiau tai nėra pati didžiausia problema, kurią sukuria besikaupiantis vanduo. Kuomet šviesi, be debesų valandėlė nudžiugina gyventojus labai retai, atsiranda daug nemalonumų: plūsta gatvės, tęžta keliai, nepravažiuojami ir net neįbrendami tampa kiemai. Palangos aplinkinių gyvenviečių gyventojai pasidalijo, kokių...


Statybos džiugina gyventojus, taip pat puošia Palangą. Deja, gyvenančių šalia statybos, ypač sezono laiku – nedžiugina. Dulkės, triukšmas, cementovežiai, traktoriai, kurie neduoda ramybės nuo ankstyvo ryto. Nelengva net praeiti siaura S. Nėries gatve, o dar sunkiau įvažiuoti į savo kiemą. Kada užgriozdintas įvažiavimas, tai nemaloniai mus „džiugina“. Visa...


Auksinis ruduo Palangoje – be cigaretės dūmo?

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 09 07 | Rubrika: Miestas

Palanga rudenį – ne tik auksinių lapų, bet ir be cigaretės dūmelio kurortas. Ar tai įmanoma? Palangoje įsikūręs LSMU Elgesio medicinos institutas bei Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija, rengiantys projektą „Palanga – nerūkantis miestas”, siekia, kad tokio dūmelio kvapo Palangoje neliktų ar būtų kuo mažiau – norintys mesti rūkyti palangiškiai...


Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.


Penktadienį Senojoje gimnazijoje skambėjo jaunųjų Palangos, Kretingos, Klaipėdos ir Skuodo poetų posmai. Čia jau penkioliktąjį kartą į Poezijos rudens šventę-konkursą rinkosi eiles kuriantys moksleiviai, ir jau penkioliktą kartą komisija, kuriai pirmininkavo šventės įkvėpėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, poetė ir eseistė Elena Karnauskaitė-Mažeikienė, paskelbė šių...


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Palangos gelbėtojams – darbymetis: krante „karščiau“ nei jūroje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 26 | Rubrika: Miestas

Saulės vonių bei jūros bangų pasiilgę pramogautojai nugulė Palangos paplūdimius, tad kurorto gelbėtojams – darbymetis. Juo labiau kad karšta ne tik kopose – Baltijos vanduo ties Palanga įšilo iki 18 laipsnių. Pasak Palangos gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko, šiuo metu jūra nėra banguota, tad paskutiniu metu skęstančiųjų nėra daug. Nepaisant to, gelbėtojai...


Palangiškių priekaištai kurorto komunalininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 01 | Rubrika: Miestas

Kaip ir kasmet, šis vasaros sezonas kurorto komunalininkams – darbymetis. Jų svarbiausia pareiga – kad Palanga ir Šventoji būtų ne tik prižiūrėta, bet ir išpuoselėta. Pasak įmonės vadovo Konstantino Skieraus, nors ir sunkmetis, tačiau stengiamasi, kad miestas, paplūdimiai būtų pavyzdingi ir kiekvienam atvažiavusiam teiktų malonumą.


Uždraustas automobilių eismas centrinėje miesto dalyje, gausybė dviratininkų – nuo mažiausių iki didžiausių, riedlentininkų, riedutininkų. Tokią viziją pateikia ne vienas alternatyvių transporto ir pramogų būdų šalininkas. Ne kartą panašią viziją kūrė ir miesto meras Vytautas Stalmokas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius