Jaunosios mokslininkės ruošiasi baigiamajam turui

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 31

Kovo 23-24 dienomis Vilniuje vykęs Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas buvo itin sėkmingas dviem devintokėms Medilei Jokubauskaitei ir Akvilei Gintautaitei, kurios nesitikėdamos tokio įvertinimo laimėjo aukščiausiąją vietą ir ėmė ruoštis kitam etapui.

 

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos moksleivės pateikė darbą sveikatos sekcijoje „Pajūrio klimato įtaka moksleivių savijautai ir jų atminčiai“, kuriam vadovavo mokytoja Danguolė Baranauskienė. Šio darbo tikslas buvo išsiaiškinti, kokią įtaką moksleivių savijautai bei jų trumpalaikei atminčiai daro specifinis pajūrio klimatas. Merginos tai atliko pasitelkusios psichologinį tiesioginio ir atvirkštinio skaičiavimo testus bei pildydamos savijautos anketas. Stebėjo, kaip moksleivių savijautą ir trumpalaikę atmintį veikia temperatūros svyravimai, atmosferos slėgis, santykinė drėgmė, vėjuotumas, vėjo žvarbumas, taip pat vertintas Žemės magnetinio lauko ir Saulės aktyvumo poveikis. Meteoduomenis jaunosios mokslininkės gavo iš KMU psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Palangos filialo. Abi jaunosios palangiškės sutartinai tvirtina, kad joms labai patiko šis darbas, tiek su žmonėmis, kuriuos apklausinėjo, tiek su aparatais, kurių dėka nustatinėjo savijautą. Pasitelkusios į pagalbą devynis 11-16 metų moksleivius jos džiaugėsi, kad jie taip kantriai sutiko joms padėti ir nuolat po pamokų skirdavo tam savo brangaus laiko. Kaip pasakojo moksleivės, iš viso jos atliko 109 tyrimus.

Ypatingai pagerbtos jaunosios palangiškės nesitikėjo tokio įvertinimo, todėl labai maloniai nustebo, kai tarp pirmųjų vietų nugalėtojų pateko ir jų kruopščiai ruoštas darbas. Gruodžio mėnesį „Idėjų mugėje“ pristačiusios savo darbo idėją, jos mielai ėmėsi šio tiriamojo darbo, nei karto nesuabejojusios pasirinktos temos aktualumu bei tikėdamos, kad sudomins daugelį mokinių ir komisijos narių. „Galvojom, kad nelaimėsim, nes mažai buvo tiriamųjų žmonių“, - savo nuogąstavimus išsakė A.Gintautaitė. Kaip pasakojo M.Jokubauskaitė, jos savo darbą pristatinėjo paskutinės, todėl ilgai kamavo nerimas, tačiau komisija palangiškių ilgai neklausinėjo. Puikius rezultatus sužinojo, kuomet buvo paskelbti nugalėtojai.

Balandžio 22-23 dienomis vyks baigiamasis turas, į kurį pakviesti visi pirmų vietų nugalėtojai, tad jam jau ima ruoštis ir Palangos jaunosios mokslininkės. Joms teks savo darbą pristatyti vizualiai – paruošti stendą, kuriame tilptų visa jų tiriamojo darbo apžvalga. Puikiai pasirodžiusios merginos nudžiugino ne tik savo vadovę, bet ir artimuosius, kurie nekantriai laukia jų tolimesnių pasiekimų mokslo srityje.
Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos senojoje gimnazijoje rugsėjo 18 ir 20 dienomis vyko Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šauliųPalangos 306 kuopos jaunųjų šaulių pristatymas su sportinėmis estafetėmis. Jį organizavo III klasės gimnazistai – būrio vadas Marius Gruzdys ir būrio vado pavaduotojas Dominykas Nuraševas. Jiems talkino kuopos jaunieji šauliai.


Palangos senojoje gimnazijoje – gilios filologinės tradicijos. Jau daug metų gimnazistai dalyvauja Jaunųjų filologų konkurse. Šiemet sulaukta puikių rezultatų. Kaip teigia jau daug metų mokinius konkursui ruošianti mokytoja Jūratė Galinauskienė, šie metai ypatingi – net šeši gimnazistai tapo šio konkurso laureatais.


Kurorto gyventojai dėl praūžusių vagysčių patyrė nemenkų nuostolių. Vagių taikiniais tapo automobilių katalizatoriai, kurie, kaip žinia, yra labai vertingi. Į Palangos policijos komisariatą kreipėsi 10 nukentėjusiųjų, nors jų gali būti daugiau. Nuo vagišių nukentėjo ir du savivaldybės darbuotojai.


Birželio pradžia dvyliktokams – sukauptų žinių ir brandos įrodymo metas, kuris reikalauja itin didelio susikaupimo bei jėgų. Ir nors daugeliui finišo tiesioji yra liepą įvyksianti atestatų įteikimo šventė, po jos seka nemažiau atsakingas procesas – stojimas į aukštąsias mokyklas. Studijų programų įvairovė, kitas miestas, nepažįstami žmonės – tai...


Lapkričio 10-12 dienomis V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


1921-ųjų kovo 30-oji ne visiems buvo šventė…

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 27 | Rubrika: Miestas

1921-aisiais kovo 30 dieną Palangos kraštą prijungus prie Lietuvos ir nubrėžus naują mūsų valstybės ir Latvijos sieną, šiuo istorijos posūkiu džiaugėsi ne visi. Jeigu Lietuvai ir Palangai tai buvo šventė, Šventosios gyventojai džiaugsmo nepatyrė. Dar ir dabar čia gyvenantys latvių palikuonys pamena tėvų ir senelių pasakojimus, kaip buvo išskirtos...


Kalėdinė „Lions“ šventė buvo itin dosni

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos moterų „Lions“ klubas surengė kalėdinę šventę savo globojamiems vaikams, pavadintą „Sapnuok baltai“. Simbolinė balta spalva dominavo viso vakaro metu, tad šviesos netrūko, juo labiau, jog tikslas buvo labai kilnus. Kaip pasidžiaugė ir klubo prezidentė Adelė Karteškina, susirinkusieji buvo išties labai dosnūs, tad netruko surinkti gražią sumą pinigų – viso...


Jaunosios mokslininkės ruošiasi baigiamajam turui

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Kovo 23-24 dienomis Vilniuje vykęs Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas buvo itin sėkmingas dviem devintokėms Medilei Jokubauskaitei ir Akvilei Gintautaitei, kurios nesitikėdamos tokio įvertinimo laimėjo aukščiausiąją vietą ir ėmė ruoštis kitam etapui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius